Pradawne Archiwum X. Tym razem szukamy odpowiedzi na pytanie czy Maria Magdalena była żoną Jezusa Chrystusa?

Czy Maria Magdalena była żoną Jezusa Chrystusa? Czy urodziła jego dziecko? Czy to prawda, że była wszetecznicą? A może przeciwnie - była jedną z najmądrzejszych kobiet swoich czasów? Maria z Magdali to jedna z budzących największe emocje postaci z Biblii. Pojawia się we wszystkich ewangeliach, a także w niejednym apokryfie. Co wiemy o niej dziś z całą pewnością? FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek serii „Pradawne Archiwum X"!

Wszetecznica?

Przez długie wieki uważana była za grzesznicę, która zbłądziła i zeszła z drogi cnoty. I choć kościół katolicki w końcu ją zrehabilitował, w ludzkiej świadomości wciąż pozostaje „jawnogrzesznicą". Postać Marii Magdaleny jest obecna we wszystkich ewangeliach. Towarzyszy Jezusowi Chrystusowi w jego działalności apostolskiej, podąża do jego grobu, odkrywa, że brak w nim ciała. Jednak przez długie stulecia Maria Magdalena uznawana była za wcielenie czystego zła. Kościół katolicki oficjalnie oczyścił imię Marii Magdaleny w latach 60. XX, dwadzieścia lat później z rzymskiego brewiarza wykreślono inwokacje o Marii jako grzesznicy.

Czy Maria Magdalena była żoną Jezusa?

Jej zła legenda narodziła się w związku z katolickim postrzeganiem kobiety jako narzędzia szatana i naczynia zła. Ale wystarczy sięgnąć do Biblii, żeby przekonać się, że ten diaboliczny wizerunek nie ma nic wspólnego z tym, co można przeczytać w Piśmie Świętym. Jeszcze więcej informacji o Marii z Magdalii wyczytać możemy z apokryfów - wyłania się z nich wizerunek towarzyszki Jezusa będącej wcieleniem mądrości i świętości.
FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zachwyca, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na kolejny odcinek fascynującego programu „Pradawne Archiwum X", który poświęcony będzie Marii Magdalenie. Twórcy odcinka postarają się odpowiedzieć w nim na pytania, czy Maria Magdalena była żoną Jezusa Chrystusa i czy urodziła jego dziecko.

Dowiedz się więcej o programie „Pradawne Archiwum X".
 

Redakcja 27/03/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!