Pradawne Archiwum X. Tym razem szukamy odpowiedzi na pytanie czy Maria Magdalena była żoną Jezusa Chrystusa?

Czy Maria Magdalena była żoną Jezusa Chrystusa? Czy urodziła jego dziecko? Czy to prawda, że była wszetecznicą? A może przeciwnie - była jedną z najmądrzejszych kobiet swoich czasów? Maria z Magdali to jedna z budzących największe emocje postaci z Biblii. Pojawia się we wszystkich ewangeliach, a także w niejednym apokryfie. Co wiemy o niej dziś z całą pewnością? FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek serii „Pradawne Archiwum X"!

Wszetecznica?

Przez długie wieki uważana była za grzesznicę, która zbłądziła i zeszła z drogi cnoty. I choć kościół katolicki w końcu ją zrehabilitował, w ludzkiej świadomości wciąż pozostaje „jawnogrzesznicą". Postać Marii Magdaleny jest obecna we wszystkich ewangeliach. Towarzyszy Jezusowi Chrystusowi w jego działalności apostolskiej, podąża do jego grobu, odkrywa, że brak w nim ciała. Jednak przez długie stulecia Maria Magdalena uznawana była za wcielenie czystego zła. Kościół katolicki oficjalnie oczyścił imię Marii Magdaleny w latach 60. XX, dwadzieścia lat później z rzymskiego brewiarza wykreślono inwokacje o Marii jako grzesznicy.

Czy Maria Magdalena była żoną Jezusa?

Jej zła legenda narodziła się w związku z katolickim postrzeganiem kobiety jako narzędzia szatana i naczynia zła. Ale wystarczy sięgnąć do Biblii, żeby przekonać się, że ten diaboliczny wizerunek nie ma nic wspólnego z tym, co można przeczytać w Piśmie Świętym. Jeszcze więcej informacji o Marii z Magdalii wyczytać możemy z apokryfów - wyłania się z nich wizerunek towarzyszki Jezusa będącej wcieleniem mądrości i świętości.
FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zachwyca, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na kolejny odcinek fascynującego programu „Pradawne Archiwum X", który poświęcony będzie Marii Magdalenie. Twórcy odcinka postarają się odpowiedzieć w nim na pytania, czy Maria Magdalena była żoną Jezusa Chrystusa i czy urodziła jego dziecko.

Dowiedz się więcej o programie „Pradawne Archiwum X".
 

Redakcja 25/03/2015

Zobacz też

Co zrobić, gdy sąsiad  nie wnosi opłat za mieszkanie? Czy wspólnota może go zmusić do UREGULOWANIA DŁUGU i w jaki sposób? Co zrobić, gdy sąsiad nie wnosi opłat za mieszkanie? Czy wspólnota może go zmusić do UREGULOWANIA DŁUGU i w jaki sposób? Większość osób regularnie wnosi opłaty za mieszkanie, ale nie wszyscy - niektórzy się uchylają, płacą nieregularnie lub nawet w ogóle nie wnoszą opłat eksploatacyjnych. Co zrobić, gdy mimo próśb i ponagleń sąsiad nadal nie zamierza uregulować swojego długu wobec wspólnoty? Jaką pracę zarobkową może wykonywać nieletni? Jaką pracę zarobkową może wykonywać nieletni? Praca nieletnich i dzieci jest obwarowana wieloma przepisami prawa. Jeśli je spełnić pozostaje problem, jaka praca czeka na młodych. Niestety, nie ma wielkiego wyboru... Rozdawanie ulotek, praca sezonowa przy zbiórce warzyw i owoców czy barach to wszystko, na co moga liczyć nastoletni. Czy wiesz, KIEDY ZATONĄŁ TITANIC? Kiedy przypada setna rocznica katastrofy Titanica? Czy wiesz, KIEDY ZATONĄŁ TITANIC? Kiedy przypada setna rocznica katastrofy Titanica? Titanic, obsługujący linię Sothampton – Nowy Jork, wypłynął w rejs 11 kwietnia w 1912 roku, i zatonął, w wyniku zderzenia z górą lodową, 15 kwietnia. Statek marzenie pociągnał na dno mnóstwo ofiar - z płynących nim ponad 2 tys. pasażerów uratowało się jedynie 700 osób. 100 rocznica katastrofy Titanica w 1912 roku przypada 15 kwietnia 2012 roku. Jak powstała i czym jest siatkarska Liga Mistrzów? Jak powstała i czym jest siatkarska Liga Mistrzów? Zalążek rozgrywek siatkarskich, które dziś znamy pod nazwą Liga Mistrzów, zrodził się już w 1959 roku. Inicjatorami tej idei byli polscy działacze i dziennikarze zajmujący się siatkówką. Chodziło o wyróżnienie najlepszych zespołów Starego Kontynentu i danie im szansy walki o prestiżowe trofeum.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!