Czy KAMIZELKA RATUNKOWA może być wygodna?

Gdy pytamy żeglarzy dlaczego tak niechętnie zakładają kamizelki ratunkowe i asekuracyjne, to bardzo często poda argument, że są one niewygodne w użyciu. Często wiemy, że powinniśmy je nałożyć, ale z rozsądkiem wygrywa sprawa wygody i komfortu. Jednak bezpieczeństwo na wodzie to sprawa najważniejsza!

Wielu producentów osprzętu i wyposażenia jachtowego stara się ulepszać swoje produkty pod względem walorów technicznych oraz tak, aby ich używanie było jak najmniej kłopotliwe.

Najnowsze produkty serii Deckware brytyjskiego Spinlocka, to pneumatyczne kamizelki ratunkowe Deckvest LITE. Przeznaczono je dla amatorów żeglugi śródlądowej oraz dla motorowodniaków. Wykonano je z niezwykle odpornych na uszkodzenie materiałów i w ładnej kolorystyce...

Charakteryzują się bardzo zwartą budową, gładkim wykończeniem nie zaczepiającym się o osprzęt jachtowy, niewielką masą i świetnym dopasowaniem do ciała użytkownika. Warto podkreślić, że jest to jedna z nielicznych na świecie kamizelek, której po założeniu praktycznie się nie czuje. Z całą pewnością załoga ubrana w tego typu kamizelki będzie sprawnie pracować na pokładzie i da sobie radę w każdych warunkach pogodowych.  

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!