Czy CZERŃ jest obowiązkowa na pogrzebie. Jak się ubrać na pogrzeb?

Strój jaki założymy na pogrzeb to oznaka szacunku dla zmarłego, dobrze jest więc ubrać się elegancko i w odpowiedniej kolorystyce. Czerń jest dozwolona dla każdego, a obowiązkowa dla najbliższej rodziny zmarłego.

Jak ubrać się na pogrzeb? Co zrobić, gdy w naszej szafie nie ma czarnego płaszcza? Jakie kolory są dozwolone?

Twój strój to wyraz szacunku dla zmarłego

Należy pamiętać o tym, że pogrzeb to uroczystość, na którą powinno się ubrać elegancko i skromnie. Nasz strój to wyraz szacunku dla zmarłego. Kolorem żałoby w krajach chrześcijańskij jest czerń, dlatego najbliższa rodzina zmarłej osoby powinna założyć całkowicie czarne stroje.

Kolory, odpowiednie na pogrzeb - tylko czerń?

Pozostałe osoby, jeżeli nie mają nic czarnego, mogą pozwolić sobie na granat, odcienie grafitowe i szarości, ciemny fiolet i brąz. Ważne, abyśmy nie założyli niczego jaskrawego - należy unikać intensywnych i rzucających się w oczy kolorów.

Jaki ubiór będzie odpowiedni dla pań?

Panie powinny pamiętać również o odpowiednich długościach spódnic - nie przed kolano, mini nie będzie stosowana na tę okazję. Powinny też, jeżeli pogrzeb odbywa się latem, nie odsłaniać zbyt wiele ciała, ramiona powinny zostać przykryte, najlepiej założyć cienki żakiet lub nakryć się szerokim szalem. Dobrze jest też wybrać odpowiednie buty - jeżeli pada deszcz lepiej zrezygnować z wysokich szpilek, ponieważ mogą wbijać się w miękką ziemię na cmentarzu.

Panowie - tylko garnitur!

Panowie zakładają na pogrzeb garnitur - powinien być czarny, do tego czarny krawat i biała koszula. Jeżeli takiego zestawu nie mamy, można wybrać granatowy garnitur lub ciemno-szary. Krawat możliwie najciemniejszy.

Dzieci - na pogrzeb bez kokardek, spineczek i ozdób

Dzieci możemy ubrać w ciemne ubranka, może to być sweterek i proste spodenki w przypadku chłopców i prosta sukienka w przypadku dziewczynek, bez dodatkowych ozdób typu kokardki, spineczki i kolorowe opaski.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!