Prawo jazdy na ciężkie pojazdy. Rumuński czołg TR-85 bez tajemnic!

Jak się prowadzi czołgi - te silne i nieposkromione wozy bojowe, o których skrycie fantazjują nie tylko miłośnicy militariów? Dziennikarka Kirsten O'Brien i aktor Will Mellor jadą do Rumunii, by na miejscowych poligonach ujarzmić prawdziwą motoryzacyjną bestię - czołg TR-85.
Zdjęcie z artykułu: Prawo jazdy na ciężkie pojazdy. Rumuński czołg TR-85 bez tajemnic!
Prawo jazdy na ciężkie pojazdy: rumuński czołg TR-85źródło:BBC WORLDWIDE LIMITED

Wieża z armatą kalibru 100 mm, znakomity system celowniczy, nowoczesne zawieszenie, wysokoprężny silnik o mocy 830 KM. Tak w skrócie opisać można TR-85, rumuński czołg, z którym oko w oko staną dziennikarka Kirsten O'Brien i aktor Will Mellor. Przeszkolenie wojskowe i solidny trening w towarzystwie krzepkich rumuńskich żołnierzy - to dodatkowe wyzwania, jakim będą musieli stawić czoła... Jak poradzą sobie z trudami wojskowego życia i kto okaże się ostatecznie lepszym kierowcą czołgu?

FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zachwyca, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na program z cyklu „Prawo jazdy na ciężkie pojazdy”!


 

Redakcja 03/08/2015

Podobne

Prawo jazdy na ciężkie pojazdy. Rumuński czołg TR-85 bez tajemnic! Prawo jazdy na ciężkie pojazdy. Rumuński czołg TR-85 bez tajemnic! Jak się prowadzi czołgi - te silne i nieposkromione wozy bojowe, o których skrycie fantazjują nie tylko miłośnicy militariów? Dziennikarka Kirsten O'Brien i aktor Will Mellor jadą do Rumunii, by na miejscowych poligonach ujarzmić prawdziwą motoryzacyjną bestię - czołg TR-85. Handlarze historią, odcinek 2. – Rosjanie nadchodzą. Czy kupią stary czołg? WIDEO Handlarze historią, odcinek 2. – Rosjanie nadchodzą. Czy kupią stary czołg? WIDEO Handlarze historią to program o przygodach Bruce'a Cromptona, nabywcy i sprzedawcy starych sprzętów wojskowych. Jeździ się po stodołach i miejscach bitew w „starej” Europie i krajach dawnego bloku wschodniego, polując na wszystko – od starych zestawów radiowych do czołgów z II wojny światowej. Bruce zrobi wszystko, aby kupić historyczne uzbrojenie w dobrej cenie, a następnie sprzedać je z zyskiem. Dam radę – każdy może zostać kierowcą czołgu lub lokomotywy Dam radę – każdy może zostać kierowcą czołgu lub lokomotywy Grupa śmiałków rywalizuje ze sobą w niecodziennej konkurencji – bez doświadczenia i pod presją czasu muszą okiełznać niebezpieczny pojazd. W zawodach liczy się nie tylko nagroda, ale także niepowtarzalna możliwość zostania na jeden dzień kierowcą czołgu czy lokomotywy. Broń na gąsiennicach - historia czołgów Broń na gąsiennicach - historia czołgów Już Leonardo da Vinci próbował zaprojektować pojazd wojenny, który służyłby do walki z wrogiem i bezpiecznego transportu ludzi czy broni na placu boju. XVI-wieczny szkic autorstwa renesansowego geniusza jest uznawany za pierwszy w dziejach projekt czołgu. Była to okrągła konstrukcja, przypominająca latający spodek na kołach, zrobiona z metalu i drewna, napędzana siłą mięśni pojedynczego człowieka, siedzącego w środku i kręcącego korbą. Machina pozostała rysunkiem na papierze aż do czasów współczesnych, gdy została zrekonstruowana. Dziś stoi w muzeum czołgów w Izraelu.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!