Prawo jazdy na ciężkie pojazdy. Rumuński czołg TR-85 bez tajemnic!

Jak się prowadzi czołgi - te silne i nieposkromione wozy bojowe, o których skrycie fantazjują nie tylko miłośnicy militariów? Dziennikarka Kirsten O'Brien i aktor Will Mellor jadą do Rumunii, by na miejscowych poligonach ujarzmić prawdziwą motoryzacyjną bestię - czołg TR-85.
Zdjęcie z artykułu: Prawo jazdy na ciężkie pojazdy. Rumuński czołg TR-85 bez tajemnic!
Prawo jazdy na ciężkie pojazdy: rumuński czołg TR-85źródło:BBC WORLDWIDE LIMITED

Wieża z armatą kalibru 100 mm, znakomity system celowniczy, nowoczesne zawieszenie, wysokoprężny silnik o mocy 830 KM. Tak w skrócie opisać można TR-85, rumuński czołg, z którym oko w oko staną dziennikarka Kirsten O'Brien i aktor Will Mellor. Przeszkolenie wojskowe i solidny trening w towarzystwie krzepkich rumuńskich żołnierzy - to dodatkowe wyzwania, jakim będą musieli stawić czoła... Jak poradzą sobie z trudami wojskowego życia i kto okaże się ostatecznie lepszym kierowcą czołgu?

FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zachwyca, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na program z cyklu „Prawo jazdy na ciężkie pojazdy”!


 

Redakcja 05/05/2015

Zobacz też

Sen o płaczu, płacz we śnie – co to oznacza? SENNIK – ZNACZENIE SNÓW Sen o płaczu, płacz we śnie – co to oznacza? SENNIK – ZNACZENIE SNÓW Co to oznacza, gdy śni się płacz? A co oznacza płacz przez sen? Niejednokrotnie na pewno śniło nam się coś tak przykrego, że płakaliśmy nie tylko we śnie, ale i przez sen. Wbrew pozorom nasze łzy nie zwiastują niczego złego, wręcz przeciwnie. Co więc oznaczają sny o łzach i płaczu? Sen o zdradzie, zdrada we śnie – co to oznacza? SENNIK – ZNACZENIE SNÓW Sen o zdradzie, zdrada we śnie – co to oznacza? SENNIK – ZNACZENIE SNÓW Co to znaczy, gdy śni się zdrada? Sen o zdradzie nie jest przyjemny. Po takiej nocy może pozostać niepewność co do wierności partnera lub partnerki. A może to ty masz coś na sumieniu i potem śni ci się to po nocach? Czy jednak sen o zdradzie sam w sobie jest groźny? Sny przecież nie zawsze należy odczytywać dosłownie. Sprawdź, które sny o zdradzie wróżą dobrze, a które przeciwnie – zapowiadają smutek, przykre niespodzianki lub kłopoty. Sen o zmarłym. Co to znaczy, gdy śni się zmarły? SENNIK – ZNACZENIE SNÓW Sen o zmarłym. Co to znaczy, gdy śni się zmarły? SENNIK – ZNACZENIE SNÓW Co oznacza, gdy śni mi się zmarły? Często śnią nam się bliscy, którzy odeszli. To jednak nie tylko wyraz tęsknoty za nimi! Co więc znaczy, jeśli śni mi się matka lub ojciec? Co oznacza sen o zmarłym dziadku lub nieżyjącej babci? Zamarznięte rury z wodą. Co robić? Jak je odmrozić, jak uszczelnić? Sprawdzone rady Zamarznięte rury z wodą. Co robić? Jak je odmrozić, jak uszczelnić? Sprawdzone rady Rury z wodą – zwłaszcza te stare, wykonane ze stali – nie są odporne na mrozy. Gdy temperatura spada znacznie poniżej zera, zaczynają pękać – rozsadza je zamarzająca w środku woda. Są jednak na to sposoby. Jak nie dopuścić do zamarzana rur? I jak odmrozić zamarzniętą rurę?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!