Człowiek słoń – czy współczesna medycyna byłaby w stanie mu pomóc?

Człowiek słoń był w XIX wieku jedną z atrakcji cyrku objazdowego krążącego po Wyspach Brytyjskich. Jose z Portugalii cierpi na chorobę o podobnych objawach. Całą jego twarz pokrywa ogromna narośl. FOKUS TV zaprasza na program „Mężczyzna bez twarzy".

Siedem nowych twarzy w siedem dni

Siedem nowych twarzy w siedem dni
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:44:29Człowiek słoń istniał naprawdę. Mężczyzna o zdeformowanej twarzy i prawej połowie ciała nie mógł liczyć na to, że zostanie zaakceptowany przez współczesnych. Jedynym miejscem, gdzie mógł schronić się przed brakiem tolerancji był objazdowy cyrk. Również i dziś życie osób dotkniętych podobnie objawiającym się schorzeniem nie jest łatwe. Jednym z nich jest Jose z Portugalii, którego twarz w całości pokryta jest gigantycznej wielkości naroślą. Choroba w znacznym stopniu utrudnia mężczyźnie zarówno codzienne funkcjonowanie, ale także relacje międzyludzkie. Czy współczesna medycyna jest w stanie znaleźć panaceum na jego schorzenie?

Redakcja 27/05/2015

Zobacz też

Kim jest biesiadnik z Radomia? Czy zachowanie mieszkańców Radomia to wynik biedy czy braku kultury? Kim jest biesiadnik z Radomia? Czy zachowanie mieszkańców Radomia to wynik biedy czy braku kultury? Kim jest biesiadnik z Radomia? Czy szum, jaki wywołała Wigilia w Radomiu to odpowiednia reakcja na to, co widać na filmie, będącym hitem internetu? Czy zachowanie mieszkańców Radomia na miejskiej wigilii to wyraz braku wychowania czy efekt biedy?  ZAŚNIEDZIAŁE PLATEROWE SZTUĆCE. Jak wyczyścić zaśniedziałe platerowe sztućce? ZAŚNIEDZIAŁE PLATEROWE SZTUĆCE. Jak wyczyścić zaśniedziałe platerowe sztućce? Lśniące platerowe sztućce są ozdobą stołu. Co jednak zrobić, gdy są matowe i pociemniałe? Jak przywrócić im blask? Trzeba je regularnie czyścić, bo szkodzi im wilgoć, światło, dym, a nawet powietrze. Niekorzystny wpływ na ich wygląd ma też ich używanie - składniki niektórych potraw powodują śniedzenie. Jak wyczyścić platerowe sztućce? Drukarka 3D. Na czym polega jej działanie? Drukarka 3D. Na czym polega jej działanie? Drukarka 3D stanowi alternatywę zarówno masowej produkcji, jak i unikatowego rękodzieła. Pozwala na generowanie niedrogich unikatowych form. Czasy masowej produkcji powielającej w setkach egzemplarzy ten sam wzór odchodzą do lamusa! Jak, będąc kierowcą, zachować się na stacji benzynowej? Savoir-vivre za kierownicą! Jak, będąc kierowcą, zachować się na stacji benzynowej? Savoir-vivre za kierownicą! Każdy, kto musi zatankować samochód ma czasem ochotę wyjść ze swojego auta, wejść do budynku stacji i wrzasnąć: „Panowie szlachta, po zatankowaniu i zapłaceniu spod dystrybutora się odjeżdża! Samochód to nie koń, którego z workiem siana można zostawić tam, gdzie jest kawałek drąga do przytroczenia lejców”! Jeśli komuś brak odwagi, by tak powiedzieć, niech się odważy. To działa, bo żaden z właścicieli limuzyn nie chce się czuć jak furman. A tym, którzy nie wiedzą, mówimy, jak należy się zachować na stacji benzynowej.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!