Czego pragną kobiety – komedia czy poradnik? Sprawdź!

Czego pragną kobiety to komedia romantyczna z Melem Gibsonem i Helen Hunt w rolach głównych. Na tytułowe pytanie usiłowało odpowiedzieć już wielu – nie zawsze z sukcesem. Czy granemu przez Gibsona Nickowi uda się rozwikłać tę zagadkę?

Komedia romantyczna „Czego pragną kobiety” z Melem Gibsonem i Helen Hunt to nie tylko gwiazdorska obsada, ale także doskonały film o relacjach, karierze i odwiecznej rywalizacji pomiędzy kobietami i mężczyznami.

Do agencji reklamowej, w której święci triumfy Nick Marshall (Mel Gibson), dołącza niezależna Darcy McGuire (Helen Hunt) i zabiera mu upragnione stanowisko. Chcąc udowodnić szefowi, że również potrafi stworzyć reklamę produktów dla kobiet, Nick zaczyna testować na sobie gadżety dla pań… Podczas jednego z eksperymentów przewraca się i wpada z suszarką do wanny. Po wypadku zaczyna słyszeć myśli kobiet. Czy wykorzysta swój nietypowy dar, aby zdobyć miłość, polepszyć kontakt z córką, a może tylko, aby odzyskać posadę?

Amerykańska komedia romantyczna w gwiazdorskiej obsadzie odniosła ogromny sukces kasowy, zarabiając na świecie ponad 374 mln dolarów przy budżecie ponad dziewięć razy niższym. Mel Gibson i Helen Hunt stworzyli jeden z najciekawszych duetów komediowych. Kreację i poświęcenie Gibsona, który w jednej ze scen naprawdę depiluje woskiem nogi, doceniła nie tylko publiczność, ale i krytycy filmowi. W 2001 r. aktor otrzymał nominację do Złotego Globu za najlepszą rolę komediową.

Film „Czego pragną kobiety” wyreżyserowała Nancy Meyers, która zasłynęła m.in. takimi komediami romantycznymi jak: „Lepiej późno niż później”, „Holiday” czy „To skomplikowane”.

Redakcja 23/11/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!