Czego nie wolno wziąć do bagażu podręcznego w liniach Ryanair?

Bagaż podręczny w Ryanair. Co można przewozić w kabinie samolotu, a czego absolutnie nie należy umieszczać w podręcznej torbie, którą podróżujemy liniami Ryanair? Mówimy, jak spakować bagaż podręczny do samolotu.

Czego nie można zabrać do bagażu podręcznego w liniach Ryanair? Odpowiedź wydaje się prosta. Wszystkiego tego, czego nie wolno przewozić na pokładach wszystkich samolotów. Ryanair nie ma swoich własnych obostrzeń co do zakazanych przedmiotów w bagażu podręcznych. Ma jednak ograniczenia, co do jego rozmiaru, które wyjątkowo skutecznie egzekwuje.

Czego nie można przewozić w bagażu podręcznym?

Na pokład samolotu Ryanair można wnieść jeden bagaż podręczny o rozmiarach nie przekraczających 55 cm x 40 cm x 20 cm i wadze do 10 kilogramów. W przypadku przekroczenia tych norm, trzeba liczyć się ze sporą dopłatą.

Na pokładzie samolotów Ryanair przede wszystkim zakazane są wszelkie substancje płynne w opakowaniach powyżej 100 ml. Dotyczy to także takich produktów, jak kosmetyki czy żywność. Warto jednak pamiętać, że dotyczy to zawartości bagażu, z którą zgłaszamy się do kontroli bezpieczeństwa. Kiedy np. kupimy już butelkę wody przejściu kontroli - można śmiało wnieść ją na pokład. Ograniczenia te nie mają zastosowania do leków i żywności dla dzieci, ale tylko wtedy, kiedy są absolutnie niezbędne w podróży. 

Na pokład kategorycznie nie można wnosić wszelkiego rodzaju broni. Zarówno tej wystrzeliwującej pociski, jak i broni białej. Zakazane są scyzoryki, tępe narzędzia i inne przedmioty mogące służyć do zadawania obrażeń. W związku z tym na czarnej liście są nawet kije do gry w baseball czy golfa. 

Oczywiście, w bagażu nie mogą się znaleźć także materiały wybuchowe, łatwopalne, pojemniki z gazem i silne substancje chemiczne. Wśród nich wymieniane są m.in. paliwo do zapalniczki, trutka na szczury, a nawet napoje alkoholowe o mocy powyżej 70%. 

Pełna lista przedmiotów, których nie można mieć przy sobie na pokładzie samolotów irlandzkiego przewoźnika dostępna jest na stronie: http://www.ryanair.com/pl/warunki-dotyczace-podrozy#article8-animalscargoandhuman

Redakcja 01/05/2016

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!