Czego nie wolno wziąć do bagażu podręcznego w liniach Ryanair?

Bagaż podręczny w Ryanair. Co można przewozić w kabinie samolotu, a czego absolutnie nie należy umieszczać w podręcznej torbie, którą podróżujemy liniami Ryanair? Mówimy, jak spakować bagaż podręczny do samolotu.

Czego nie można zabrać do bagażu podręcznego w liniach Ryanair? Odpowiedź wydaje się prosta. Wszystkiego tego, czego nie wolno przewozić na pokładach wszystkich samolotów. Ryanair nie ma swoich własnych obostrzeń co do zakazanych przedmiotów w bagażu podręcznych. Ma jednak ograniczenia, co do jego rozmiaru, które wyjątkowo skutecznie egzekwuje.

Czego nie można przewozić w bagażu podręcznym?

Na pokład samolotu Ryanair można wnieść jeden bagaż podręczny o rozmiarach nie przekraczających 55 cm x 40 cm x 20 cm i wadze do 10 kilogramów. W przypadku przekroczenia tych norm, trzeba liczyć się ze sporą dopłatą.

Na pokładzie samolotów Ryanair przede wszystkim zakazane są wszelkie substancje płynne w opakowaniach powyżej 100 ml. Dotyczy to także takich produktów, jak kosmetyki czy żywność. Warto jednak pamiętać, że dotyczy to zawartości bagażu, z którą zgłaszamy się do kontroli bezpieczeństwa. Kiedy np. kupimy już butelkę wody przejściu kontroli - można śmiało wnieść ją na pokład. Ograniczenia te nie mają zastosowania do leków i żywności dla dzieci, ale tylko wtedy, kiedy są absolutnie niezbędne w podróży. 

Na pokład kategorycznie nie można wnosić wszelkiego rodzaju broni. Zarówno tej wystrzeliwującej pociski, jak i broni białej. Zakazane są scyzoryki, tępe narzędzia i inne przedmioty mogące służyć do zadawania obrażeń. W związku z tym na czarnej liście są nawet kije do gry w baseball czy golfa. 

Oczywiście, w bagażu nie mogą się znaleźć także materiały wybuchowe, łatwopalne, pojemniki z gazem i silne substancje chemiczne. Wśród nich wymieniane są m.in. paliwo do zapalniczki, trutka na szczury, a nawet napoje alkoholowe o mocy powyżej 70%. 

Pełna lista przedmiotów, których nie można mieć przy sobie na pokładzie samolotów irlandzkiego przewoźnika dostępna jest na stronie: http://www.ryanair.com/pl/warunki-dotyczace-podrozy#article8-animalscargoandhuman

Redakcja 16/10/2013

Zobacz też

Ślub cywilny poza urzędem. Od kiedy? Na jakich zasadach? Jakie są plany rządu? Ślub cywilny poza urzędem. Od kiedy? Na jakich zasadach? Jakie są plany rządu? Polskie prawo dopuszcza zawieranie ślubów cywilnych poza urzędem. Zainteresowany musi jednak przedstawić sensowne uzasadnienie tego niecodziennego wyboru miejsca zaślubin. MSW wreszcie chce umożliwić Polakom bezproblemowe zawieranie ślubów w dowolnym miejscu na terenie gminy. Mówimy, na czym dokładnie ma polegać innowacyjna zmiana w podejściu państwa do ślubów cywilnych. Czym jest wyścig Gumball 3000? Kiedy Gumball 3000 w Polsce? Historia wyścigu. Jaka jest trasa Gumball 3000? Czym jest wyścig Gumball 3000? Kiedy Gumball 3000 w Polsce? Historia wyścigu. Jaka jest trasa Gumball 3000? Od 1999 roku kierowcy mają okazję uczestniczyć w jednym z najbardziej frywolnych wyścigów samochodowych na świecie: Gumball 3000. Jak przebiega tegoroczna trasa wyścigu? Kiedy na polskich drogach zobaczymy znanych celebrytów, którzy pałają miłością do szybkich aut? Mówimy, czym jest wyścig Gumball 3000 i kiedy możemy go podziwiać w Polsce. Meszki: ugryzienie. Co na ukąszenie meszki? Jakie domowe sposoby i leki? Meszki: ugryzienie. Co na ukąszenie meszki? Jakie domowe sposoby i leki? Są małe, zaledwie kilkumilimetrowe, jednak ich ugryzienie może być boleśniejsze w skutkach niż ukąszenie komara. Meszki agresywnie atakują w godzinach popołudniowych i wieczornych. Jak leczyć ukąszenie meszki? Jak się pozbyć komarów z działki? Domowe sposoby na pozbycie się komarów Jak się pozbyć komarów z działki? Domowe sposoby na pozbycie się komarów Komary to największa zmora letnich wieczorów. Potrafią zepsuć spacer, biesiadowanie, a nocą nie dają nam spać. Żeby pozbyć się intruzów z domu, wpierw musimy pozbyć się ich z balkonów i ogrodów. Jak to zrobić? Najlepiej domowymi sposobami, które nie zaszkodzą naszemu zdrowiu i środowisku. Sprawdź, jak łatwo pozbyć się komarów z działki.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!