Czarny kolor ubrań. Jak prać czarne ubrania i w czym, aby zachowały czarny kolor?

Gustujesz w ciemnych kolorach ,a większość twojej twojej szafy zajmują czarne ubrania? Niestety, znoszone i wielokrotnie prane ubrania, zwłaszcza ciemne, tracą swój kolor. Mówimy jak zachować czerń ubrań.

W świecie mody czerń symbolizuje elegancję i klasę. Nic więc dziwnego, że każda z pań ma swojej szafie ciemne ubrania. Niestety, czarne ubrania najszybciej tracą swoją intensywną barwę. Co zrobić, by twoja bluzka znów lśniła czernią? Oto sposoby na zachowanie czarnego koloru.

Czarne rzeczy pierz w temperaturze 30-40 ºC

Aby czarne ubrania zachowały swoją intensywną barwę, należy prać je zgodnie z zasadami i radami producentów. Zanim zdecydujesz się na wrzucenie ulubionej czarnej bluzki do gorącej wody, przeczytaj informacje na metce!

Zwykle producenci umieszczają na metkach informacje dotyczące maksymalnej temperatury, w jakiej możemy prać nasze ubranie. W przypadku czarnych ubrań najbardziej optymalną temperaturą prania jest ok. 30-40ºC. Absolutnie zabrania się prania czarnych ubrań w zimnej wodzie.

W czym prać czarne ubrania?

Aby czarne ubrania zachowały swój kolor, należy je prać używając specjalnych płynów do prania czarnych i ciemnych rzeczy. Na szczęście rynek chemiczny oferuje szeroki asortyment tego typu produktów.

Zdecydowanie odradza się prania czarnych ubrań przy użyciu proszków do prania, ponieważ trudno się wypłukują i pozostawiają na tkaninie białe ślady.

Jeśli zaś czarna rzecz jest znacznie pobrudzona, zamiast zwiększenia temperatury prania, lepiej skorzystać z odplamiacza lub namoczyć pranie w letniej wodzie z dodatkiem detergentu. W ten sposób zabrudzenia znikną, a prana rzecz wciąż będzie lśnić czarnym kolorem.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 21/11/2011

Zobacz też

Piotr Semka w debacie o serialu „Nasze matki, nasi ojcowie″. Kim jest Piotr Semka? Piotr Semka w debacie o serialu „Nasze matki, nasi ojcowie″. Kim jest Piotr Semka? Kim jest PIOTR SEMKA – o serialu „Nasze matki, nasi ojcowie″? Publikował w wielu dziennikach i tygodnikach. Znany jest również z telewizji. Kim jest Piotr Semka? Mówimy, kim jest publicysta „Do Rzeczy” Piotr Semka. KOŚCIÓŁ a IN VITRO. Naprotechnologia, czyli jak po katolicku leczyć bezpłodność KOŚCIÓŁ a IN VITRO. Naprotechnologia, czyli jak po katolicku leczyć bezpłodność KOŚCIÓŁ a IN VITRO. Czy konserwatywni katolicy rzeczywiście są talibami, którzy próbują narzucić wszystkim jedyny słuszny system wartości? Coraz częściej zwykli ludzie szukają odpowiedzi na dręczace ich zagadnienia moralne. Czy Kościół nie przegina w nauczaniu moralnym i czy jego „nieżyciowe” podejście ma sens? Kościół a eutanazja. Jak zabijać chorych ludzi po chrześcijańsku? Kościół a eutanazja. Jak zabijać chorych ludzi po chrześcijańsku? Eutanazja? Kościół katolicki uchodzi za największego jej przeciwnika. Są tacy, którzy uważają, że tym samym skazuje ludzi na śmierć w męczarniach. Jaka jest więc możliwość przyspieszenia śmierci osoby cierpiącej, która ma dość już choroby ? Wielu ludziom ciężko dostrzec sens życia w stanie terminalnym. Jaka jest kościelna seksedukacja? Jaka jest kościelna seksedukacja? Katolickie pary współżyjące ze sobą często mówią o sobie, że są otwarte na życie, to znaczy że nawet stosując naturalne metody antykoncepcji mają świadomość, że mogą zajść w ciążę, gdyż w praktyce nie są w stanie określić z góry swej płodności z dokładnością do jednego, czy nawet kilku dni w przód.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!