Czarnobrody, cz. 2 – najsłynniejszy pirat w historii. Niektórzy podejrzewali, że był diabłem

Podobno pewnego dnia, by sprawdzić, jak czułby się w piekle, w ładowni swojego statku podpalił siarkę. Podobno w jej oparach wytrzymał dłużej niż reszta załogi. Nic w tym zresztą dziwnego. Niektórzy twierdzili, że Czarnobrody był wcielonym diabłem...Podobno w brodę wplatał sobie kolorowe wstążki a do kapelusza przyczepiał tlące się lonty. Podobno od palącej się brody odpalał działa. O jego okrucieństwie krążyły legendy. Zemsta, krew i drogocenne łupy – tak w skrócie streszcza się biografia jednego z najsłynniejszych piratów w historii - Czarnobrodego. Pływał, rabował i budził postrach na wschodnich wybrzeżach Ameryki. Jego najcenniejszym łupem był zdobyty w 1717 francuski statek do przewozu niewolników, który przemianował na „Zemstę królowej Anny". Jako herszt pirackiej bandy liczącej około 300 osób, stał się wówczas najgroźniejszym piratem swoich czasów.

Jeśli lubicie Jacka Sparrowa, koniecznie obejrzyjcie historię Czarnobrodego, pirata, który na prawdę istniał. Twórcy filmu, na podstawie analizy około 200 przedmiotów, znalezionych na wraku „Zemsty królowej Anny" rekonstruują potyczki i życie codzienne Czarnobrodego. Film wzbogacony jest animacjami komputerowymi, które pozwalają widzom poznać realia bitwy morskiej. W oparciu o rzekomą czaszkę Czarnobrodego odtworzona została jego twarz, a na podstawie przekazów – wizerunek słynnego pirata.

 

Redakcja 18/08/2014

Zobacz też

Dlaczego lepszy penis grubszy niż dłuższy? Rozmiar penisa Dlaczego lepszy penis grubszy niż dłuższy? Rozmiar penisa Panowie bardzo lubią przechwalać się wielkością swoich penisów, ba, są organizowane zawody, kto ma dłuższego... Co prawda nie w Polsce, ale kto wie, może i do nas ta dziwna konkurencja lada moment dotrze. Ale długość jest mało istotna, dla Pań liczy się grubość. I to z wielu powodów, choć jeden jest szczególny. Dlaczego lepszy gruby niż długi? Czy rozmiar penisa ma znaczenie? Tak - ale dlaczego? Jaki rozmiar penisa odpowiada kobietom? Czy rozmiar penisa ma znaczenie? Tak - ale dlaczego? Jaki rozmiar penisa odpowiada kobietom? Podobno nie liczy się rozmiar, tylko fantazja. Oczywiście ułańska. Podobno dla kobiet nie jest aż tak istotne, czy rozmiar męskości ich partnera jest oszałamiająco wydatny, bo ważniejsze od tego rozmiaru jest to, jak on swoim sprzętem się posługuje. Podobno... Bo różne rankingi pokazują coś innego. Walizka zniszczona po podróży samolotem. Czy i jak żądać rekompensaty? Walizka zniszczona po podróży samolotem. Czy i jak żądać rekompensaty? Pęknięty korpus, urwane kółka – to podróżującym samolotami zdarza się często. Po odebraniu bagażu na lotnisku sprawdź, czy walizka nie została uszkodzona i czy niczego w niej nie brakuje. Ważne, żebyś od razu, jeszcze na lotnisku zgłosił szkodę i zażądał odszkodowania. Walizka zniszczona po podróży samolotem - czy i jak żądać rekompensaty? Artur Szpilka: jakie ma największe sukcesy? Artur Szpilka: jakie ma największe sukcesy? Polscy fani boksu co jakiś czas wyszukują w naszym kraju boksera, który na światowych ringach dorównałby swoimi osiągnięciami Andrzejowi Gołocie, a jeszcze lepiej Jerzemu Kulejowi. Najnowszym pretendentem do tego tytułu jest Artur Szpilka. Co Szpilka już osiągnął, a o czym ciągle marzy?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!