Czarnobrody cz.1 - o czym jest ten film?

Czarnobrody to przezwisko najsłynniejszego pirata w XVIII wieku. Kochany i nienawidzony z równą siłą, był postrachem wybrzeża Ameryki. Zobacz historię Czarnobrodego, czyli Edwarda Teacha.Film Czarnobrody to prawdziwa historia Edwarda Teacha, który został uznany za jednego z najgorszych piratów, jakich znał świat. W XVIII wieku siał postrach wzdłuż wschodniego wybrzeża Ameryki. Władze proponowały mu już nawet ułaskawienie i pojednanie, tylko po to, by całkowicie poniechał piractwa.
Jest 1717 rok: złoty wiek piractwa. W tawernie na Bahamach, kapitanowie pirackich statków nadrabiają zaległości w najnowszych wiadomościach.
Najstraszniejszy z nich wszystkich, znany jako Czarnobrody, rekrutuje nowego pierwszego oficera przed udaniem się na poszukiwanie większych zdobyczy. Po zdobyciu francuskiego statku niewolniczego i zmianie jego nazwy na The Queen Anne Revenge, Edward Teach prowadzi swoją flotyllę, która zdaniem niektórych historyków miała załogę liczącą 300 mężczyzn, po Karaibach. Jego rajdy pirackie prowadzone z przerażającym okrucieństwem sprawiają, że zyskuje  reputację kapitana piratów, którzy przypomina diabła.

Czarnobrody i jego ludzie zdobyli wiele statków. Po swoich wyczynach chętnie relaksowali się w portowych tawernach, gdzie ich o ich względy walczyło wiele "panien" chcących uwolnić piratów od ich pieniędzy.
Kulminacyjnym punktem przerażającej kariery Czarnobrodego jest moment, w którym jego statki rozpoczęły oblężenie portu Charleston. Zaledwie kilka tygodni później przychodzi królewskie ułaskawienie, mające na celu zneutralizowanie groźnego pirata, zagrażającego amerykańskim miastom portowym... Czy Czarnobrody skorzystał z tej szansy powrotu na drogę cnoty?

 

Redakcja 08/10/2015

Zobacz też

Jak wybrać dobre wino? Kup wino, które będzie idealnie dopasowane do posiłku i twojego gustu. Radzimy, jak to zrobić Jak wybrać dobre wino? Kup wino, które będzie idealnie dopasowane do posiłku i twojego gustu. Radzimy, jak to zrobić Wina to doskonałe uzupełnienie potraw. Sprawdź, jak wybrać dobre wino i jakie wina będą odpowiednie do serwowanych dań. Dowiedz się jak dobierać wina. Lokata antybelkowa się skończyła - zobacz inne produkty bankowe, o których mało kto wie Lokata antybelkowa się skończyła - zobacz inne produkty bankowe, o których mało kto wie Lokaty antybelkowe czeka ostateczny koniec. Jeszcze na początku listopada 2011 bankowcy kombinowali jak ominąć nowelizację przepisów podatkowych, jednak po ostrym upomnieniu ze strony szefa KNF-u (Komisja Nadzoru Finansowego) już wiadomo, że nie ma na to szans. Czy jest jakiś inny sposób na efektowne i bezpieczne oszczędzanie?   Gdzie kupić dobre i tanie OC? Które najlepsze, jakie ceny obowiązkowego ubezpieczenia pojazdów? Gdzie kupić dobre i tanie OC? Które najlepsze, jakie ceny obowiązkowego ubezpieczenia pojazdów? Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdów mogą znacząco różnić się w zależności od ubezpieczyciela, wieku kierowcy i rodzaju pojazdu. Najtańsze oferty to zazwyczaj te które można wykupić przez internet, lub telefonicznie. Jaki jest najlepszy samochód do jazdy po mieście? Jaki jest najlepszy samochód do jazdy po mieście? Samochód miejski musi być "poręczny". Co to znaczy? W miejskiej dżungli najważniejsza jest zwrotność, łatwość parkowania, dobra widoczność, najlepiej w połączeniu z niskim spalaniem i komfortem. To dlatego tak popularne na Zachodzie są smarty, toyoty IQ czy peugeoty 1007. A co z pozostałymi kryteriami: diesel czy benzyna, skrzynia biegów automatyczna czy manualna? Podpowiadamy też, na co zwrócić uwagę, kupując używany samochód miejski.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!