Czarnobrody cz.1 - o czym jest ten film?

Czarnobrody to przezwisko najsłynniejszego pirata w XVIII wieku. Kochany i nienawidzony z równą siłą, był postrachem wybrzeża Ameryki. Zobacz historię Czarnobrodego, czyli Edwarda Teacha.Film Czarnobrody to prawdziwa historia Edwarda Teacha, który został uznany za jednego z najgorszych piratów, jakich znał świat. W XVIII wieku siał postrach wzdłuż wschodniego wybrzeża Ameryki. Władze proponowały mu już nawet ułaskawienie i pojednanie, tylko po to, by całkowicie poniechał piractwa.
Jest 1717 rok: złoty wiek piractwa. W tawernie na Bahamach, kapitanowie pirackich statków nadrabiają zaległości w najnowszych wiadomościach.
Najstraszniejszy z nich wszystkich, znany jako Czarnobrody, rekrutuje nowego pierwszego oficera przed udaniem się na poszukiwanie większych zdobyczy. Po zdobyciu francuskiego statku niewolniczego i zmianie jego nazwy na The Queen Anne Revenge, Edward Teach prowadzi swoją flotyllę, która zdaniem niektórych historyków miała załogę liczącą 300 mężczyzn, po Karaibach. Jego rajdy pirackie prowadzone z przerażającym okrucieństwem sprawiają, że zyskuje  reputację kapitana piratów, którzy przypomina diabła.

Czarnobrody i jego ludzie zdobyli wiele statków. Po swoich wyczynach chętnie relaksowali się w portowych tawernach, gdzie ich o ich względy walczyło wiele "panien" chcących uwolnić piratów od ich pieniędzy.
Kulminacyjnym punktem przerażającej kariery Czarnobrodego jest moment, w którym jego statki rozpoczęły oblężenie portu Charleston. Zaledwie kilka tygodni później przychodzi królewskie ułaskawienie, mające na celu zneutralizowanie groźnego pirata, zagrażającego amerykańskim miastom portowym... Czy Czarnobrody skorzystał z tej szansy powrotu na drogę cnoty?

 

Redakcja 08/10/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!