Czarnobrody cz.1 - o czym jest ten film?

Czarnobrody to przezwisko najsłynniejszego pirata w XVIII wieku. Kochany i nienawidzony z równą siłą, był postrachem wybrzeża Ameryki. Zobacz historię Czarnobrodego, czyli Edwarda Teacha.Film Czarnobrody to prawdziwa historia Edwarda Teacha, który został uznany za jednego z najgorszych piratów, jakich znał świat. W XVIII wieku siał postrach wzdłuż wschodniego wybrzeża Ameryki. Władze proponowały mu już nawet ułaskawienie i pojednanie, tylko po to, by całkowicie poniechał piractwa.
Jest 1717 rok: złoty wiek piractwa. W tawernie na Bahamach, kapitanowie pirackich statków nadrabiają zaległości w najnowszych wiadomościach.
Najstraszniejszy z nich wszystkich, znany jako Czarnobrody, rekrutuje nowego pierwszego oficera przed udaniem się na poszukiwanie większych zdobyczy. Po zdobyciu francuskiego statku niewolniczego i zmianie jego nazwy na The Queen Anne Revenge, Edward Teach prowadzi swoją flotyllę, która zdaniem niektórych historyków miała załogę liczącą 300 mężczyzn, po Karaibach. Jego rajdy pirackie prowadzone z przerażającym okrucieństwem sprawiają, że zyskuje  reputację kapitana piratów, którzy przypomina diabła.

Czarnobrody i jego ludzie zdobyli wiele statków. Po swoich wyczynach chętnie relaksowali się w portowych tawernach, gdzie ich o ich względy walczyło wiele "panien" chcących uwolnić piratów od ich pieniędzy.
Kulminacyjnym punktem przerażającej kariery Czarnobrodego jest moment, w którym jego statki rozpoczęły oblężenie portu Charleston. Zaledwie kilka tygodni później przychodzi królewskie ułaskawienie, mające na celu zneutralizowanie groźnego pirata, zagrażającego amerykańskim miastom portowym... Czy Czarnobrody skorzystał z tej szansy powrotu na drogę cnoty?

 

Redakcja 08/10/2015

Zobacz też

SEN O PRAWNIKACH SENNIK. Co znaczy, gdy śnisz sny prawnicze? POZNAJ ZNACZENIE SNÓW SEN O PRAWNIKACH SENNIK. Co znaczy, gdy śnisz sny prawnicze? POZNAJ ZNACZENIE SNÓW Co oznacza jak śnią mi się prawnik, prawnicy, sąd, prokurator, oskarżyciel? Prawników, procesów i sądów w realu raczej unikamy, ale bywa, że nachodzą nas w snach. Zwykle niezbyt przyjemnych (czasami koszmarnych), ale prawnicze sny wcale nie muszą oznaczać złych wiadomości. Kłopoty, komplikacje - owszem, ale najczęściej z happy endem! Zobacz zatem, co oznaczają sny o m.in. adwokatach. SEN O ZWIERZĘTACH SENNIK. Nietoperz, miś, gęś i inne zwierzęta. Co znaczy, gdy się przyśnią? SEN O ZWIERZĘTACH SENNIK. Nietoperz, miś, gęś i inne zwierzęta. Co znaczy, gdy się przyśnią? Co oznacza jak śnią mi się zwierzęta? Zwierzęta symbolizują siły natury, skryte potrzeby i pragnienia. We śnie ostrzegają przed niebezpieczeństwem, wrogami, nieprzyjemnościami i kłopotami finansowymi, ale też zwiastują bogactwo, szczęście i miłość. Są jak duchy opiekuńcze, więc sny z nimi mają zazwyczaj znaczenie pozytywne. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ich temat - uważnie przeczytaj ten tekst. Najlepsze kawały o jeżach! Mięsny jeż to dopiero początek. Jak śmieszne potrafią być jeże? Najlepsze kawały o jeżach! Mięsny jeż to dopiero początek. Jak śmieszne potrafią być jeże? Znasz mięsnego jeża? Tu są lepsze historie z jeżami. Poznaj najlepsze dowcipy z jeżami i o jeżach, w sam raz do opowiedzenia na imprezie lub spotkaniu z przyjaciółmi. Uwaga! Kawały tylko do dorosłych.  KIM BYLI EWANGELIŚCI? Co wiemy o apostołach i świętych, którzy napisali Ewangelie? Co wiemy o autorach Nowego Testamentu? KIM BYLI EWANGELIŚCI? Co wiemy o apostołach i świętych, którzy napisali Ewangelie? Co wiemy o autorach Nowego Testamentu? Autorem pierwszej ewangelii był jeden z apostołów Jezusa, Mateusz. Marek i Łukasz nigdy nie byli uczniami Chrystusa, a mimo to stali się autorami ewangelii kanonicznych. A czym wsławił się czwarty ewangelista Jan? Mówimy, kim byli ewangeliści.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!