Czarnobrody cz.1 - o czym jest ten film?

Czarnobrody to przezwisko najsłynniejszego pirata w XVIII wieku. Kochany i nienawidzony z równą siłą, był postrachem wybrzeża Ameryki. Zobacz historię Czarnobrodego, czyli Edwarda Teacha.Film Czarnobrody to prawdziwa historia Edwarda Teacha, który został uznany za jednego z najgorszych piratów, jakich znał świat. W XVIII wieku siał postrach wzdłuż wschodniego wybrzeża Ameryki. Władze proponowały mu już nawet ułaskawienie i pojednanie, tylko po to, by całkowicie poniechał piractwa.
Jest 1717 rok: złoty wiek piractwa. W tawernie na Bahamach, kapitanowie pirackich statków nadrabiają zaległości w najnowszych wiadomościach.
Najstraszniejszy z nich wszystkich, znany jako Czarnobrody, rekrutuje nowego pierwszego oficera przed udaniem się na poszukiwanie większych zdobyczy. Po zdobyciu francuskiego statku niewolniczego i zmianie jego nazwy na The Queen Anne Revenge, Edward Teach prowadzi swoją flotyllę, która zdaniem niektórych historyków miała załogę liczącą 300 mężczyzn, po Karaibach. Jego rajdy pirackie prowadzone z przerażającym okrucieństwem sprawiają, że zyskuje  reputację kapitana piratów, którzy przypomina diabła.

Czarnobrody i jego ludzie zdobyli wiele statków. Po swoich wyczynach chętnie relaksowali się w portowych tawernach, gdzie ich o ich względy walczyło wiele "panien" chcących uwolnić piratów od ich pieniędzy.
Kulminacyjnym punktem przerażającej kariery Czarnobrodego jest moment, w którym jego statki rozpoczęły oblężenie portu Charleston. Zaledwie kilka tygodni później przychodzi królewskie ułaskawienie, mające na celu zneutralizowanie groźnego pirata, zagrażającego amerykańskim miastom portowym... Czy Czarnobrody skorzystał z tej szansy powrotu na drogę cnoty?

 

Redakcja 08/10/2015

Zobacz też

Jak karmić świnkę morską? Ulubione pokarmy świnek morskich Jak karmić świnkę morską? Ulubione pokarmy świnek morskich Każda świnka morska ma określone potrzeby żywieniowe i swoje „smaki”. Przy karmieniu świnki morskiej nie można zapominać o suchej karmie, wodzie, owocach i warzywach. Hodowca powinien dostarczać jej zróżnicowane posiłki i dbając o jej dietę, zapewnić zdrowie i dobre samopoczucie. Co jeszcze należy wiedzieć o jadłospisie świnki morskiej? Kim jest MAŁGORZATA OHME, prowadząca program "Życie od kuchni"? Kim jest MAŁGORZATA OHME, prowadząca program "Życie od kuchni"? Pisarka, redaktor naczelna, przyjaciółka gwiazd – każde z tych definicji pasuje do najpopularniejszej polskiej psycholog, Małgorzaty Ohme. Jednak, mimo iż jej nazwisko jest znane szerszej opinii, niewiele osób wie, że swoją sławę Ohme zawdzięcza nie tylko domniemanemu romansowi ze znanym dziennikarzem. Kim jest Małgorzata Ohme? Kim jest Warren Buffett, trzeci najbogatszy człowiek na świecie wg magazynu Forbes? Kim jest Warren Buffett, trzeci najbogatszy człowiek na świecie wg magazynu Forbes? Majątek Warrena Buffetta oszacowany została na 44 mld dolarów, co daje trzecią, po Carlosie Slim Helu i Billu Gates'ie, pozycję na liście najbogatszych ludzi świata według magazynu Forbes. Kim jest amerykański miliarder? Jak osiągnął sukces? Jak dobrze wybrać prezerwatywę? Jak dobrać prezerwatywę? Jak dobrze wybrać prezerwatywę? Jak dobrać prezerwatywę? Jak dopasować prezerwatywę? Właściwie dobrana prezerwatywa powinna chronić nie tylko przed niepożądaną ciążą, ale też przed chorobami przenoszonymi drogą płciową (ale też i przed innymi chorobami, przenoszonymi również w inny sposób). Prezerwatywa może być również miłym gadżetem erotycznym, uprzyjemniającym grę wstępną.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!