Cyrkowe opowieści – tresura zwierząt w cyrku. Relacje między ludźmi a zwierzętami na arenie i za kulisami cyrkowymi

Tresura zwierząt w cyrku opiera się na specyficznej formie relacji między zwierzętami a ludźmi. W programie „Cyrkowe opowieści" zobaczymy eksperymenty naukowe prowadzone z udziałem zwierząt pracujących w cyrku, mające na celu zgłębienie natury relacji, jakie rodzą się między tresowanymi zwierzami a ludźmi.

 
Tresura zwierząt w cyrku opiera się na specyficznej formie relacji między zwierzętami a ludźmi. W programie „Cyrkowe opowieści" zobaczymy eksperymenty prowadzone w cyrku, mające na celu zgłębienie natury relacji tresowanych zwierząt i ludzi.

W trakcie doświadczeń dowiemy się m.in. jak reaguje słoń, który nagle zobaczy swoje odbicie w wielkim lustrze. Podpatrzymy lwy i tygrysy uczestniczące w zadaniu związanym ze zdobywaniem pożywienia. Naukowcy zbadają też poziom hormonu stresu u drapieżników polujących na swoje ofiary. Morsy „pochwalą się” przed badaczami i widzami niewiarygodną umiejętnością zachowana balansu ciała, a dostojne konie, nieco nerwowe zebry czy mądre osiołki, ale także psy i koty udowodnią, że posiadają niezwykłe umiejętności poznawcze.

Redakcja 09/01/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!