Cyrkowe opowieści – tresura zwierząt w cyrku. Relacje między ludźmi a zwierzętami na arenie i za kulisami cyrkowymi

Tresura zwierząt w cyrku opiera się na specyficznej formie relacji między zwierzętami a ludźmi. W programie „Cyrkowe opowieści" zobaczymy eksperymenty naukowe prowadzone z udziałem zwierząt pracujących w cyrku, mające na celu zgłębienie natury relacji, jakie rodzą się między tresowanymi zwierzami a ludźmi.

 
Tresura zwierząt w cyrku opiera się na specyficznej formie relacji między zwierzętami a ludźmi. W programie „Cyrkowe opowieści" zobaczymy eksperymenty prowadzone w cyrku, mające na celu zgłębienie natury relacji tresowanych zwierząt i ludzi.

W trakcie doświadczeń dowiemy się m.in. jak reaguje słoń, który nagle zobaczy swoje odbicie w wielkim lustrze. Podpatrzymy lwy i tygrysy uczestniczące w zadaniu związanym ze zdobywaniem pożywienia. Naukowcy zbadają też poziom hormonu stresu u drapieżników polujących na swoje ofiary. Morsy „pochwalą się” przed badaczami i widzami niewiarygodną umiejętnością zachowana balansu ciała, a dostojne konie, nieco nerwowe zebry czy mądre osiołki, ale także psy i koty udowodnią, że posiadają niezwykłe umiejętności poznawcze.

Redakcja 09/01/2015

Zobacz też

BEZPŁATNE LODOWISKA w Warszawie. Gdzie można za darmo poślizgać się na łyżwach w ferie? BEZPŁATNE LODOWISKA w Warszawie. Gdzie można za darmo poślizgać się na łyżwach w ferie? Nie masz co robić? Ruszaj na lodowisko. W Warszawie jest kilka miejsc, gdzie możesz bezpłatnie się poślizgać. Sprawdź, gdzie w stolicy pojeździsz na łyżwach za darmo - nie tylk w ferie. Jak zwiększyć swoją ENERGIĘ SEKSUALNĄ? Jak zwiększyć swoją ENERGIĘ SEKSUALNĄ? Twój partner uważa, że masz za mało energii seksualnej, a zresztą ty też coraz częściej obserwujesz, że ci się coraz mniej chce? No to do dzieła. Jeśli co dzień przez 5 min. będziesz masować określone punkty na swoim ciele, to już po miesiącu poczujesz się tak naładowana energią seksualną, że... Dowód osobisty zamiast RMUA w przychodni. Jak to działa? Dowód osobisty zamiast RMUA w przychodni. Jak to działa? Na wizytę do lekarza nie trzeba brać wielu kwitków poświadczających ubezpieczenie, np. RMUA. Teraz wystarczy tylko dowód osobisty. Elektroniczny system zweryfikuje, czy mamy prawo do bezpłatnych świadczeń medycznych. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy system pokaże nieprawdziwe dane, mimo że jesteśmy ubezpieczeni? Czy nie dostaniemy się wtedy do lekarza? Jak wyleczyć KACA? Sprawdzone sposoby na kaca i ból głowy Jak wyleczyć KACA? Sprawdzone sposoby na kaca i ból głowy Kac czyli kryzys poranka po zabawie z alkoholem to zespół przykrych objawów obejmujących ból głowy, pragnienie, uczucie osłabienia, zawroty głowy, a także nudności i bardzo złe samopoczucie. To konsekwencja odwodnienia, spadku poziomu cukru i krążenia w krwiobiegu produktów rozpadu alkoholu. Co robić? Jak wyleczyć kaca? Kac i leczenie kaca - sposoby jak wyleczyć kaca

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!