Cudowna broń Hitlera - nowe rodzaje broni i wcześniej nie stosowane strategie pomysłu dyktatora III Rzeszy

„Cudowna broń Hitlera" to film o nowych rodzajach broni, wcześniej nie znanych strategiach walki i inne niekonwencjonalnych pomysły na ostateczne rozstrzygnięcie losów II wojny światowej na korzyść Rzeszy, a także o tym, jak wpłynęły one na dalsze losy świata.
Jak doprowadzić do ostatecznego rozstrzygnięcia II wojny światowej na rzecz Rzeszy? Adolf Hitler miał na to pytanie co najmniej kilka odpowiedzi. Niemiecki przywódca planował wprowadzenie nowej, nieznanej wcześniej broni, która mogłaby unicestwić wroga. Opracował też koncepcję zupełnie nowej, wcześniej nie stosowanej strategii wojennej, która miała ostatecznie zmiażdżyć siły wroga. Rezultat II wojny światowej wszyscy dziś znamy, ale czy wiemy, czym zaowocowały dziś owe niesamowite koncepcje dyktatora III Rzeszy? Jak się okazuje, pomysły Hitlera miały po II wojnie światowej niemały wpływ na rozwój przemysłu militarnego oraz na działania podczas zimnej wojny. FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zachwyca, zaciekawia i pomaga w odkrywaniu świata, ma przyjemność zaprosić film „Cudowna broń Hitlera"!

 

Redakcja 27/09/2015

Podobne

Poszukiwacze zaginionych arcydzieł – kradzież Mony Lisy, fałszerstwa Meegerena i... Poszukiwacze zaginionych arcydzieł – kradzież Mony Lisy, fałszerstwa Meegerena i... Kradzież Mony Lisy z Luwru była jednym z najbardziej sensacyjnych i zuchwałych przestępstw początku XX wieku. Han van Meegeren – genialny fałszerz obrazów Vermeera van Delft – do dzisiaj jest bohaterem zbiorowej świadomości. O mężczyźnie nazwiskiem Cornelius Gurlitt zrobiło się głośno, gdy wyszło na jaw, że w jego mieszkaniu znajduje się tysiąc arcydzieł malarstwa nowoczesnego... Zanurz się w niezwykły świat zaginionych arcydzieł! Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej Przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej tworzyli oddzielną grupę – oddział do zadań specjalnych. W walce mogli zginąć lub zmazać swoje winy. Do stracenia nie mieli nic, do zyskania – wiele. FOKUS TV zaprasza na serial dokumentalny „Karny batalion", poświęcony niezwykłej jednostce radzieckiej armii. Sonderkommando – W służbie śmierci. Opowieść Henryka Mandelbauma o Oświecimiu i pracy w Sonderkommando Sonderkommando – W służbie śmierci. Opowieść Henryka Mandelbauma o Oświecimiu i pracy w Sonderkommando Oświęcim - gigantyczna fabryka śmierci, w której potrzebni byli także pracownicy gazujący innych więźniów i zajmujący się zwłokami. Więzień Henryk Mandelbaum był jednym z nich. Przeżył wojnę i opowiedział o swoich przeżyciach. FOKUS TV zaprasza na poruszający film „Sonderkommando – W służbie śmierci". II wojna światowa – lądowanie w Normandii i dziwna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa – lądowanie w Normandii i dziwna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa – jednym z jej przełomowych momentów było otwarcie drugiego frontu we Francji. Żołnierzy miały w jej trakcie wspierać bardzo dziwne rodzaje broni... Chcecie wiedzieć, jakie?

Zobacz też

Andrzej Gąsiorowski z Art-B. Kim jest? [AFERA, ŻYCIE PRYWATNE, POWRÓT DO POLSKI] Andrzej Gąsiorowski z Art-B. Kim jest? [AFERA, ŻYCIE PRYWATNE, POWRÓT DO POLSKI] Andrzej Gąsiorowski to laryngolog, który wraz z Bogusławem Bagsikiem stworzył oscylator. Za jego pomocą wyłudził z polskiego systemu bankowego ok. 420 mln nowych zł. Ostatnia odsłona cyklu „Rosja od środka” – reportaż Darii Khlestkiny „Ostatnia limuzyna". Ostatnia odsłona cyklu „Rosja od środka” – reportaż Darii Khlestkiny „Ostatnia limuzyna". Co wiemy o dzisiejszej Rosji? Co wiemy o Rosjanach, czy też o ludziach, którzy często zamiast określać się mianem Rosjan wolą o sobie mówić „ludzie sowieccy"? Po raz ostatni przyjrzyjmy im się z bliska. FOKUS TV zaprasza na czwartą odsłonę cyklu poświęconego współczesnej Rosji – reportaż „Ostatnia limuzyna" – polska premiera filmu o fabryce samochodów ZiŁ. Za kulisami. Tokijska mafia. Yakuza, czyli przestępczość zorganizowana w Japonii Za kulisami. Tokijska mafia. Yakuza, czyli przestępczość zorganizowana w Japonii O tokijskiej Yakuzie słyszeli wszyscy. Jednak niewiele osób, nawet w samym Tokio, wie, jakimi dokładnie zasadami rządzi się ta organizacja, jak do niej trafić i kto do niej należy. Przestępczość zorganizowana w Japonii ma długą historię. Przez wielu Japończyków yakuza uznawana jest za część japońskiej tradycji i uważana za nieśmiertelną. Brygida Frosztęga-Kmiecik - kim była dziennikarka TVP? Brygida Frosztęga-Kmiecik - kim była dziennikarka TVP? Po wybuchu gazu w Katowicach zawaliła się kamienica. Pod gruzami przez wiele godzin znajdowali się ludzie. Strażacy poszukiwali trzyosobowej rodziny - Dariusza Kmiecika, Brygidy Frosztęgi-Kmiecik oraz ich dwuletniego syna. Wiadomo już, że poszukiwani nie żyją. Kim była Brygida Frosztęga-Kmiecik?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!