Cuda Układu Słonecznego, odc. 5 – czy na Europie mieszkają „obcy"?

Czy naukowcom uda się odnaleźć pozaziemskie formy życia w obrębie Układu Słonecznego? Na jednym z naturalnych satelitów Jowisza istnieją idealne warunki, w których mogłyby się one rozwinąć.

Zero grawitacji – Misja w kosmosie

Zero grawitacji – Misja w kosmosie
Kraj produkcji: Francja Kategoria wiekowa Czas trwania 00:54:45Akcja piątego odcinka serii „Cuda Układu Słonecznego" rozpoczyna się na dnie Pacyfiku. Z pokładu łodzi podwodnej obserwujemy tam prastare ziemskie organizmy, które przez miliony lat żyły w ciemności i lodowatej wodzie. Następnie przenosimy się na jeden z księżyców Jowisza - Europę. Naukowcy podejrzewają, że mogły tam rozwinąć się form życia podobne do tych, które odkryto w wodach Pacyfiku. Naturalny satelita Jowisza pokryty jest lodową skorupą. Pęknięcia, widoczne na jego powierzchni to znak, że pod zlodowaciałą warstwą rozciąga się ocean. Czy rozwinęło się w nim życie? Z Europy rychło powracamy jednak na Ziemię, żeby podziwiać najbardziej niesamowity cud Układu Słonecznego! Co nim jest?

Naszym przewodnikiem po Ziemi i po Europie będzie, podobnie jak w pozostałych odcinkach, brytyjski fizyk i prezenter telewizyjny profesor Brian Cox. Jego niesamowite opowieści wzbogacone zostaną spektakularnymi zdjęciami ziemskich krajobrazów, zapierającymi dech w piersiach grafikami komputerowymi i niesamowitymi efektami specjalnymi, które powstały w oparciu o obrazy dostarczone przez sondy i satelity kosmiczne.

 

Redakcja 06/08/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!