Cuda Układu Słonecznego, odc. 5 – czy na Europie mieszkają „obcy"?

Czy naukowcom uda się odnaleźć pozaziemskie formy życia w obrębie Układu Słonecznego? Na jednym z naturalnych satelitów Jowisza istnieją idealne warunki, w których mogłyby się one rozwinąć.

Zero grawitacji – Misja w kosmosie

Zero grawitacji – Misja w kosmosie
Kraj produkcji: Francja Kategoria wiekowa Czas trwania 00:54:45Akcja piątego odcinka serii „Cuda Układu Słonecznego" rozpoczyna się na dnie Pacyfiku. Z pokładu łodzi podwodnej obserwujemy tam prastare ziemskie organizmy, które przez miliony lat żyły w ciemności i lodowatej wodzie. Następnie przenosimy się na jeden z księżyców Jowisza - Europę. Naukowcy podejrzewają, że mogły tam rozwinąć się form życia podobne do tych, które odkryto w wodach Pacyfiku. Naturalny satelita Jowisza pokryty jest lodową skorupą. Pęknięcia, widoczne na jego powierzchni to znak, że pod zlodowaciałą warstwą rozciąga się ocean. Czy rozwinęło się w nim życie? Z Europy rychło powracamy jednak na Ziemię, żeby podziwiać najbardziej niesamowity cud Układu Słonecznego! Co nim jest?

Naszym przewodnikiem po Ziemi i po Europie będzie, podobnie jak w pozostałych odcinkach, brytyjski fizyk i prezenter telewizyjny profesor Brian Cox. Jego niesamowite opowieści wzbogacone zostaną spektakularnymi zdjęciami ziemskich krajobrazów, zapierającymi dech w piersiach grafikami komputerowymi i niesamowitymi efektami specjalnymi, które powstały w oparciu o obrazy dostarczone przez sondy i satelity kosmiczne.

 

Redakcja 06/08/2014

Zobacz też

Emerytury. Kiedy warto zmienić OFE? Jak zmienić fundusz emerytalny? Emerytury. Kiedy warto zmienić OFE? Jak zmienić fundusz emerytalny? 16 milionów Polaków ma pieniądze w OFE. Jeśli jesteś jednym z członków funduszu emerytalnego, a nie jesteś zadowolony z działania OFE, przeczytaj, jak i kiedy go zmienić. Sprawdź, kiedy odbywają się sesje transferowe oraz skąd wziąć gotowy druk oświadczenia o rezygnacji z OFE. Imię dla dziecka a polskie prawo - co musisz wiedzieć wybierając imię dla dziecka? Imię dla dziecka a polskie prawo - co musisz wiedzieć wybierając imię dla dziecka? Wybór imienia dla dziecka nie jest łatwy. Najpierw trzeba dojść do porozumienia ze współmałżonkiem, następnie należy sprawdzić, czy prawo polskie pozwala na nadanie dziecku wybranego przez nas imienia. Mówimy, jakie są zasady nadawania imion w polskim prawie. Jakie imię dla dziecka? Jak wybierać imię dla dziecka? Najpopularniejsze imiona dla dzieci, znaczenie imion Jakie imię dla dziecka? Jak wybierać imię dla dziecka? Najpopularniejsze imiona dla dzieci, znaczenie imion Każda para oczekująca narodzin dziecka zadaje sobie pytanie: jakie imię wybrać dla dziecka? Często na tym tle dochodzi nawet do sprzeczek, ponieważ nie wszyscy przy wyborze imienia kierują się tymi samymi kryteriami. Czy o imieniu powinien decydować gustrodziców, a może do dyskusji powinny włączyć się osoby trzecie? Mówimy, czym kierować się przy wyborze imienia dla dziecka. Jak zgłosić narodziny dziecka? Jak uzyskać akt urodzenia dziecka? Jak zgłosić narodziny dziecka? Jak uzyskać akt urodzenia dziecka? Kiedy i jak zgłosić narodziny dziecka? Gdzie zarejestrować dziecko po urodzeniu? Jakie formalności trzeba wypełnić po narodzinach dziecka? Każdy rodzic powinien pamiętać, że musi zgłosić dziecko do Urzędu Stanu Cywilnego. Co trzeba wiedzieć o akcie urodzenia?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!