Cuda Układu Słonecznego, odc. 5 – czy na Europie mieszkają „obcy"?

Czy naukowcom uda się odnaleźć pozaziemskie formy życia w obrębie Układu Słonecznego? Na jednym z naturalnych satelitów Jowisza istnieją idealne warunki, w których mogłyby się one rozwinąć.

Zero grawitacji – Misja w kosmosie

Zero grawitacji – Misja w kosmosie
Kraj produkcji: Francja Kategoria wiekowa Czas trwania 00:54:45Akcja piątego odcinka serii „Cuda Układu Słonecznego" rozpoczyna się na dnie Pacyfiku. Z pokładu łodzi podwodnej obserwujemy tam prastare ziemskie organizmy, które przez miliony lat żyły w ciemności i lodowatej wodzie. Następnie przenosimy się na jeden z księżyców Jowisza - Europę. Naukowcy podejrzewają, że mogły tam rozwinąć się form życia podobne do tych, które odkryto w wodach Pacyfiku. Naturalny satelita Jowisza pokryty jest lodową skorupą. Pęknięcia, widoczne na jego powierzchni to znak, że pod zlodowaciałą warstwą rozciąga się ocean. Czy rozwinęło się w nim życie? Z Europy rychło powracamy jednak na Ziemię, żeby podziwiać najbardziej niesamowity cud Układu Słonecznego! Co nim jest?

Naszym przewodnikiem po Ziemi i po Europie będzie, podobnie jak w pozostałych odcinkach, brytyjski fizyk i prezenter telewizyjny profesor Brian Cox. Jego niesamowite opowieści wzbogacone zostaną spektakularnymi zdjęciami ziemskich krajobrazów, zapierającymi dech w piersiach grafikami komputerowymi i niesamowitymi efektami specjalnymi, które powstały w oparciu o obrazy dostarczone przez sondy i satelity kosmiczne.

 

Redakcja 02/07/2014

Zobacz też

Co odstrasza komary? Jakie ZAPACHY? Czego nie lubią komary? Co odstrasza komary? Jakie ZAPACHY? Czego nie lubią komary? Aby skutecznie walczyć z komarami, musisz wiedzieć, jakie zapachy je przyciągają, a jakie odstraszają. Zanim sięgniesz po chemiczne środki, spróbuj przegonić komary za pomocą zapachów! Sprawdź, co odstrasza komary i jakich zapachów nie lubią. Jak zarejestrować auto zabytkowe kupione za granicą? Rejestracja samochodu zabytkowego w Polsce Jak zarejestrować auto zabytkowe kupione za granicą? Rejestracja samochodu zabytkowego w Polsce Sprowadzanie aut z zagranicy to dla Polaków chleb powszedni, podobnie jak ich późniejsza adaptacja na polski rynek czyli rejestracja samochodu w Polsce. Wiemy doskonale jakie koszty trzeba ponieść i gdzie się udać. Co jednak zrobić w przypadku gdy sprowadzamy pojazd zabytkowy? Jakie są koszty i jak wygląda procedura? Jak zarejestrować auto zabytkowe kupione za granicą? Jak usunąć plamy z potu? Jak się pozbyć plam z odzieży? Jak usunąć plamy z potu? Jak się pozbyć plam z odzieży? Pot niestety niszczy ubrania, zostawiając na wielu z nich trudne do usunięcia plamy. Co zrobić, gdy plamy z potu nie zniknęły po praniu? Jak się ich pozbyć, czego użyć do wywabienia plam z potu? Podajemy skuteczne sposoby na usunięcie plam z potu! Koszt podróży samochodem. Jak obliczyć koszty podróży samochodem? Koszt podróży samochodem. Jak obliczyć koszty podróży samochodem? Koszt podróży samochodem dość łatwo policzyć. Trzeba jednak brać pod uwagę wszystkie wydatki: paliwo, ubezpieczenie, koszty przejazdu autostradami, tunelami, mostami. Żeby dobrze policzyć koszt podróży samochodem należy również znać jego spalanie na 100 km i dokładną trasą którą będziemy jechać. JAK OBLICZYĆ ile będzie kosztowała podróż samochodem?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!