Cuda Układu Słonecznego – kosmiczna wycieczka po ciałach niebieskich. Odc. 1 – Słońce

Od zarania dziejów człowiek fascynował się niebem i obiektami, które mógł na nim zaobserwować. Dzisiejsza wiedza o kosmosie jest o wiele większa niż ta, którą posiadali nasi przodkowie, a dzięki zaawansowanym technologiom rejestracji obrazu niewidoczne dla oka odległe gwiazdy i planety może dziś zobaczyć każdy z ludzi... wystarczy, że włączy telewizor!Przygotujcie się na niesamowitą podróż w najdalsze zakątki Układu Słonecznego! Na własne oczy zobaczycie cuda, jakich nigdy nie widzieliście: fontannę lodową wytryskującą na wysokość 100 kilometrów, ocean ukryty pod warstwą lodu, gigantyczne wulkany, przy których Mount Everest jest niewielkim pagórkiem oraz wiele innych... Seria „Cuda Układu Słonecznego" powstała przy wykorzystaniu najnowszych technologii obserwacji przestrzeni kosmicznej i wyników najnowszych badań, które pozwolą widzom lepiej poznać planety Układu Słonecznego oraz gwiazdę, dookoła której krążą.

Bohaterem pierwszego odcinka serii jest Słońce. Nasza kosmiczna podróż rozpoczyna się w Indiach, gdzie jakiś czas temu można było zaobserwować jego całkowite zaćmienie. Następnie akcja przenosi się do norweskiej części Arktyki, na której niebie widać gołym okiem, jak działa słoneczny wiatr. Na koniec wyprawy dowiemy się, jak będzie przebiegała ewolucja Słońca oraz jak i kiedy zakończy ono swoje istnienie.

W kolejnych odcinkach serii m.in. o pierścieniach Saturna i początkach Układu Słonecznego (odc. 2), o Merkurym i największym księżycu Saturna – Tytanie (odc. 3), o najwyższym wzniesieniu w Układzie Słonecznym – marsjańskiej górze Olympus Mons, liczącej ok. 27 kilometrów wysokości (odc. 4) oraz o czwartym co do wielkości księżycu Jowisza – Europie, który pod lodową skorupą kryje gigantyczny ocean (odc. 5).

Redakcja 11/06/2014

Zobacz też

KOLIZJA OŚWIADCZENIE. Co powinno zawierać oświadczenie sprawcy spisane po wypadku? KOLIZJA OŚWIADCZENIE. Co powinno zawierać oświadczenie sprawcy spisane po wypadku? KOLIZJA: OŚWIADCZENIE. Nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy może się przydarzyć stłuczka samochodowa. Podczas takiej sytuacji kierowca powinien zachować spokój i pamiętać o spisaniu oświadczenia, w przypadku gdy nie zostaje wzywana policja. Jakie dane oraz informacje muszą się znaleźć w dokumentacji? Piłka ręczna. Ile razy do finałów mistrzostw świata awansowała reprezentacja Polski kobiet? Piłka ręczna. Ile razy do finałów mistrzostw świata awansowała reprezentacja Polski kobiet? Wywalczony przez polskie piłkarki ręczne ( po dwóch zwycięskich meczach ze Szwedkami 26:23 i 32:31) awans do przyszłorocznych mistrzostw świata w Serbii będzie dopiero siódmym startem biało - czerwonych na mundialu. Mówimy, jakie były poprzednie starty naszych kadrowiczek. Piłka ręczna. Ile razy do finałów mistrzostw świata awansowała reprezentacja Polski kobiet? ZALANY SAMOCHÓD. Co robić, gdy podczas nawałnicy samochód zalewa woda?  ZALANY SAMOCHÓD. Co robić, gdy podczas nawałnicy samochód zalewa woda? ZALANY SAMOCHÓD - co robić? Wydarzenia z warszawskiej Trasy AK pokazują, że podczas nawałnicy samochód znajdujący się w niskim punkcie drogi w ekspresowym tempie może zostać całkowicie zalany wodą. Pasażerowie w takich okolicznościach muszą od razu reagować i szybko wydostać się z auta. Jak się chronić przed meszkami i komarami? Jak się chronić przed meszkami i komarami? Pływać po jeziorze albo spacerować po lesie - sama przyjemność, gdyby nie komary i meszki, Te uciążliwe insekty tego roku wyjątkowo obrodziły i od wczesnej wiosny uprzykrzają nam życie. W efekcie prawdopodobieństwo, że zostaniemy pogryzieni przez uporczywe insekty jest bardzo duże. Jak się chronić przed komarami latem?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!