Cuda Układu Słonecznego – kosmiczna wycieczka po ciałach niebieskich. Odc. 1 – Słońce

Od zarania dziejów człowiek fascynował się niebem i obiektami, które mógł na nim zaobserwować. Dzisiejsza wiedza o kosmosie jest o wiele większa niż ta, którą posiadali nasi przodkowie, a dzięki zaawansowanym technologiom rejestracji obrazu niewidoczne dla oka odległe gwiazdy i planety może dziś zobaczyć każdy z ludzi... wystarczy, że włączy telewizor!Przygotujcie się na niesamowitą podróż w najdalsze zakątki Układu Słonecznego! Na własne oczy zobaczycie cuda, jakich nigdy nie widzieliście: fontannę lodową wytryskującą na wysokość 100 kilometrów, ocean ukryty pod warstwą lodu, gigantyczne wulkany, przy których Mount Everest jest niewielkim pagórkiem oraz wiele innych... Seria „Cuda Układu Słonecznego" powstała przy wykorzystaniu najnowszych technologii obserwacji przestrzeni kosmicznej i wyników najnowszych badań, które pozwolą widzom lepiej poznać planety Układu Słonecznego oraz gwiazdę, dookoła której krążą.

Bohaterem pierwszego odcinka serii jest Słońce. Nasza kosmiczna podróż rozpoczyna się w Indiach, gdzie jakiś czas temu można było zaobserwować jego całkowite zaćmienie. Następnie akcja przenosi się do norweskiej części Arktyki, na której niebie widać gołym okiem, jak działa słoneczny wiatr. Na koniec wyprawy dowiemy się, jak będzie przebiegała ewolucja Słońca oraz jak i kiedy zakończy ono swoje istnienie.

W kolejnych odcinkach serii m.in. o pierścieniach Saturna i początkach Układu Słonecznego (odc. 2), o Merkurym i największym księżycu Saturna – Tytanie (odc. 3), o najwyższym wzniesieniu w Układzie Słonecznym – marsjańskiej górze Olympus Mons, liczącej ok. 27 kilometrów wysokości (odc. 4) oraz o czwartym co do wielkości księżycu Jowisza – Europie, który pod lodową skorupą kryje gigantyczny ocean (odc. 5).

Redakcja 06/11/2014

Zobacz też

Z aktualną prognozą pogody zawsze bezpieczniej! Jak mieć na jachcie zawsze aktualną prognozę? Z aktualną prognozą pogody zawsze bezpieczniej! Jak mieć na jachcie zawsze aktualną prognozę? Przewidywanie pogody to trudna sztuka i wymaga sporej wiedzy oraz dostępu do wielu danych. Przed wyruszeniem w rejs powinniśmy zapoznać się ze szczegółowymi prognozami, bo od ich wyników zależy nasz zakres przygotowań. Niezwykle ważne jest posiadanie urządzenia do szybkiego odbierania prognoz. Jakie urządzenia na jachcie pomogą szybko poznać aktualne prognozy? Czy KAMIZELKA RATUNKOWA może być wygodna? Czy KAMIZELKA RATUNKOWA może być wygodna? Gdy pytamy żeglarzy dlaczego tak niechętnie zakładają kamizelki ratunkowe i asekuracyjne, to bardzo często poda argument, że są one niewygodne w użyciu. Często wiemy, że powinniśmy je nałożyć, ale z rozsądkiem wygrywa sprawa wygody i komfortu. Jednak bezpieczeństwo na wodzie to sprawa najważniejsza! Czy wiesz, jakie pióro dopasowuje się do stylu pisania i nie rozmazuje się? Czy wiesz, jakie pióro dopasowuje się do stylu pisania i nie rozmazuje się? W czasach tabletów i smartfonów, ktoś jeszcze myśli o ręcznym pisaniu?! Czy w cyberprzestrzeni jest jeszcze miejsce na stalówkę?! Większość notatek prywatnych i służbowych, wszelkiego rodzaju dokumentów, a nawet listy miłosne piszemy przy użyciu urządzeń elektronicznych… OPAKOWANIE WODOODPORNE. Jak nad wodą chronić przed wilgocią telefon, aparat fotograficzny? OPAKOWANIE WODOODPORNE. Jak nad wodą chronić przed wilgocią telefon, aparat fotograficzny? Gdy przygotowujemy się do wyprawy na wodę lub w góry, jednym z głównych zadań jest zabezpieczenie rzeczy przed wodą i wilgocią. Bardzo często łamiemy sobie głowę, jak ochronić ważne dokumenty, telefon, komputer i wiele innych cennych przedmiotów?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!