Cuda przyrody, odc. 2 – te słonie potrafią porozumiewać się ze sobą, mimo, że dzieli je lita skała

Znany z programu „Top Gear" Richard Hammond wyrusza w fascynującą podróż do świata przyrody. Będzie tropił niesamowite wynalazki Matki Natury i opowiadał o tym, jak zainspirowały one naukowców i wynalazców. W drugim odcinku programu m.in. słonie, które potrafią ze sobą rozmawiać przez litą skałę.W kolejnym odcinku fascynującej serii „Cuda przyrody” znany widzom z programu „Top Gear" Richard Hammond ponownie uda się na poszukiwanie tajemniczych i niesamowitych zdolności zwierząt, które zainspirowały wynalazców i naukowców.

W drugim odcinku programu Richard zejdzie pod powierzchnię ziemi, by zwiedzić kopalnię złota w Kalifornii. Spróbuje też porozmawiać przez telefon z grzechotnikiem, aż w końcu zrobi to, co lubi najbardziej – przejedzie się super autem - monster truckiem, który nie potrzebuje kierowcy!

Po drodze spotka słonie, które porozumiewają się ze sobą, mimo, że dzieli ich lita skała. Przyjrzy się fokom, potrafiącym za pomocą wąsów badać kształt i wielkość przedmiotów... które przecięły ich drogę kilkadziesiąt sekund wcześniej! Spotka się także z niewidomym rowerzystą, któremu owocożerne nietoperze pomagają w zjazdach stromymi krętymi górskimi ścieżkami.

Redakcja 08/11/2014

Zobacz też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!