Cuda przyrody, odc. 2 – te słonie potrafią porozumiewać się ze sobą, mimo, że dzieli je lita skała

Znany z programu „Top Gear" Richard Hammond wyrusza w fascynującą podróż do świata przyrody. Będzie tropił niesamowite wynalazki Matki Natury i opowiadał o tym, jak zainspirowały one naukowców i wynalazców. W drugim odcinku programu m.in. słonie, które potrafią ze sobą rozmawiać przez litą skałę.W kolejnym odcinku fascynującej serii „Cuda przyrody” znany widzom z programu „Top Gear" Richard Hammond ponownie uda się na poszukiwanie tajemniczych i niesamowitych zdolności zwierząt, które zainspirowały wynalazców i naukowców.

W drugim odcinku programu Richard zejdzie pod powierzchnię ziemi, by zwiedzić kopalnię złota w Kalifornii. Spróbuje też porozmawiać przez telefon z grzechotnikiem, aż w końcu zrobi to, co lubi najbardziej – przejedzie się super autem - monster truckiem, który nie potrzebuje kierowcy!

Po drodze spotka słonie, które porozumiewają się ze sobą, mimo, że dzieli ich lita skała. Przyjrzy się fokom, potrafiącym za pomocą wąsów badać kształt i wielkość przedmiotów... które przecięły ich drogę kilkadziesiąt sekund wcześniej! Spotka się także z niewidomym rowerzystą, któremu owocożerne nietoperze pomagają w zjazdach stromymi krętymi górskimi ścieżkami.

Redakcja 06/11/2014

Zobacz też

SŁOWACKI RAJ: dlaczego to idealne miejsce na weekend w górach? SŁOWACKI RAJ: dlaczego to idealne miejsce na weekend w górach? Takiego miejca jak Słowacki Raj nie ma nigdzie w świecie. Ten maleńki masyw górski (jego powierzchnia to zaledwie 198 km kw.) zdecydowanie zasługuje na miano „raj”. Cały od 1988 r. jest parkiem narodowym. Jest jeszcze jeden powód, żeby tam jechać: to tylko 70 km od przejścia granicznego w Łysej Polanie. Dlaczego BORNHOLM to raj dla rowerzystów? Dlaczego BORNHOLM to raj dla rowerzystów? Jeśli chcesz przekonać się, jak może wyglądać idealny świat miłośników dwóch kółek, wybierz się na Bornholm. Ta niewielka duńska wyspa, położona zaledwie 140 km od naszego Świnoujścia kusi gęstą siecią ścieżek rowerowych. A jeśli znudzi ci się pedałowanie, znajdziesz tam mnóstwo innych atrakcji. Rycerze Jana Pawła II - kim są? Jak rycerze Jana Pawła II szykują się do walki z diabłem? Rycerze Jana Pawła II - kim są? Jak rycerze Jana Pawła II szykują się do walki z diabłem? Najlepszym zbieraniem amunicji do walki z diabłem to regularne chodzenie na Msze Święte i Adoracje Najświętszego Sakramentu. Szczególnej uwadze poleca się modlitwę codzienną za wstawiennictwem Jana Pawła II, modlitwę różańcową, a także Anioł Pański, Koronkę do Miłosierdzia Bożego i rachunek sumienia JAK KORZYSTAĆ Z KARTY KREDYTOWEJ? Czy wiesz jak rozsądnie używać karty kredytowej? JAK KORZYSTAĆ Z KARTY KREDYTOWEJ? Czy wiesz jak rozsądnie używać karty kredytowej? Karta kredytowa z wyglądu niczym się nie różni od tradycyjnej karty płatniczej, ale w przeciwieństwie do niej  stwarza o wiele więcej możliwości. Trzeba jednak wiedzieć, jak z niej korzystać, by stała się źródłem dodatkowych zysków. Jak rozsądnie korzystać z karty kredytowej?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!