Cuda przyrody, odc. 1 – za co piloci mogą być wdzięczni żyrafom? Nowa, fascynująca seria na antenie FOKUS TV!

Znany widzom z programu Top Gear Richard Hammond rozpoczyna swoją kolejną wielką wyprawę. Tym razem jego reporterska ciekawość zawiedzie go do świata przyrody. Będzie tam szukał rozwiązań, które stały się inspiracją dla naukowców i wynalazców.Jeżeli chodzi o kreatywność, naukowcy i wynalazcy wciąż pozostają daleko w tyle za Matką Naturą. Ta z kolei, na szczęście dla ludzkości, nie obwarowuje patentami swoich pomysłów. Naukowcy i wynalazcy mogą z nich korzystać do woli. I chętnie to robią.

Richard Hammond, znany widzom z programu Top Gear, postanowił sprawdzić, co, jako ludzkość, zawdzięczamy pomysłowości przyrody. Podróżując po całym świecie odkrywa genialne pomysły Matki Natury i sprawdza, w jaki sposób zainspirowali się nimi naukowcy i wynalazcy.

W pierwszym odcinku serii Hammond zanurkuje w wodach Oceanu Spokojnego, będzie skakał z wysokości 500 metrów z klifu u wybrzeży Południowej Afryki, a na koniec super szybkim samochodem spróbuje uciec przed stadem gęsi.

Dowiemy się, w jaki sposób obserwacja sępa przylądkowego pomogła konstruktorom w stworzeniu samolotu, który potrafi nurkować, jak żyrafy pomogły wymyślić sposób na to, by pilotom odrzutowców nie groziła utrata przytomności, a także, w jaki sposób czaszka dzięcioła może przyczynić się do zabezpieczenia przedmiotów spadających z bardzo dużej wysokości.

Redakcja 03/11/2014

Zobacz też

Jak zachęcić go do stosowania prezerwatywy? Seks w prezerwatywie może być przyjemny - jak to zrobić? Jak zachęcić go do stosowania prezerwatywy? Seks w prezerwatywie może być przyjemny - jak to zrobić? Wciąż wielu jest takich mężczyzn, którzy jak ognia boją się prezerwatywy. Swoją niechęć tłumaczą głównie tym, że taki seks w "płaszczyku" to żadna przyjemność, że wtedy nic nie czują. Nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć, ze seks w prezerwatywie może być źródłem bardzo podniecających wrażeń. Kim jest Katarzyna P., żona prezesa Amber Gold? Sylwetka Katarzyny P. Kim jest Katarzyna P., żona prezesa Amber Gold? Sylwetka Katarzyny P. Katarzyna P., żona szefa Amber Gold Marcina P., została aresztowana na trzy miesiące. Podejrzana jest o oszustwa wobec co najmniej 9,7 tys. klientów Amber Gold na kwotę prawie 668 mln zł. Do wcześniejszych 8 zarzutów dołączyły kolejne 3. Kim jest Katarzyna P.? Co wiemy o żonie prezesa Amber Gold? PIT. Ulga odsetkowa jak z niej skorzystać? Komu przysługuje? PIT. Ulga odsetkowa jak z niej skorzystać? Komu przysługuje? Jak skorzystać z ulgi odsetkowej w PIT 2012? Ulga odsetkowa to odliczenie od podatku pewnej sumy z odsetek zaciągniętego kredytu. Mowa o kredycie na mieszkanie, na budowę budynku mieszkalnego, zakup nowego budynku, rozbudowanie lub przebudowę budynku na cele mieszkalne. Należy jednak spełnić wiele warunków, by taka ulga doszła do skutku. TOP 10. Najchętniej kupowane samochody na świecie: ranking 2012. Które auta najlepiej się sprzedawały w 2012 roku? TOP 10. Najchętniej kupowane samochody na świecie: ranking 2012. Które auta najlepiej się sprzedawały w 2012 roku? Zakup samochodu nie jest prostym zadaniem. Przy wyborze fabrycznie nowego auta z salonu ciężko podjąć właściwą decyzję, ponieważ dilerzy na każdym kroku przebijają się atrakcyjnymi propozycjami. W trudnym wyborze może pomóc lista TOP 10 rynkowych bestsellerów świata.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!