Cuda przyrody, odc. 1 – za co piloci mogą być wdzięczni żyrafom? Nowa, fascynująca seria na antenie FOKUS TV!

Znany widzom z programu Top Gear Richard Hammond rozpoczyna swoją kolejną wielką wyprawę. Tym razem jego reporterska ciekawość zawiedzie go do świata przyrody. Będzie tam szukał rozwiązań, które stały się inspiracją dla naukowców i wynalazców.Jeżeli chodzi o kreatywność, naukowcy i wynalazcy wciąż pozostają daleko w tyle za Matką Naturą. Ta z kolei, na szczęście dla ludzkości, nie obwarowuje patentami swoich pomysłów. Naukowcy i wynalazcy mogą z nich korzystać do woli. I chętnie to robią.

Richard Hammond, znany widzom z programu Top Gear, postanowił sprawdzić, co, jako ludzkość, zawdzięczamy pomysłowości przyrody. Podróżując po całym świecie odkrywa genialne pomysły Matki Natury i sprawdza, w jaki sposób zainspirowali się nimi naukowcy i wynalazcy.

W pierwszym odcinku serii Hammond zanurkuje w wodach Oceanu Spokojnego, będzie skakał z wysokości 500 metrów z klifu u wybrzeży Południowej Afryki, a na koniec super szybkim samochodem spróbuje uciec przed stadem gęsi.

Dowiemy się, w jaki sposób obserwacja sępa przylądkowego pomogła konstruktorom w stworzeniu samolotu, który potrafi nurkować, jak żyrafy pomogły wymyślić sposób na to, by pilotom odrzutowców nie groziła utrata przytomności, a także, w jaki sposób czaszka dzięcioła może przyczynić się do zabezpieczenia przedmiotów spadających z bardzo dużej wysokości.

Redakcja 03/11/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!