Co zrobić, gdy komórka wpadnie do wody? Jak ratować telefon?

Czasami wystarczy chwila nieuwagi i twoja komórka ląduje w wodzie. Mówimy, jak uratować telefon po kąpieli.

Jak uratować telefon komórkowy, który wpadł do wody?

To może się zdarzyć każdemu. Rejs kajakiem, opalanie na pomoście lub spontaniczna kąpiel w fontannie. Chwila nieuwagi i zalany telefon komórkowy przestaje działać. Ale spokojnie, naprawa zamoczonej komórki jest dosyć prosta. Są sposoby, by mokry telefon znów zaczął ci służyć. Oto one:

  • Przede wszystkim jak najszybciej wyjmij z aparatu baterię i kartę SIM.

  • Pod żadnym pozorem nie próbuj włączać telefonu! W ten sposób najprawdopodobniej spalisz wszystkie obwody, a tego nie da się już łatwo naprawić.

  • Dokładnie osusz aparat papierowymi ręcznikami lub chusteczkami higienicznymi.

  • Jeśli na telefon wylała ci się cola, sok lub inny słodki napój, przetrzyj go kilkakrotnie specjalnymi chusteczkami nasączonymi alkoholem albo zwykłymi, maczanymi w spirytusie salicylowym.

  • Dla reanimowanego telefonu komórkowego decydująca jest pierwsza doba od wypadku. Połóż go na papierze gazetowym w ciepłym i suchym miejscu (ale nie na kaloryferze lub na piecu!) i zaczekaj 24 godziny.

  • Świetnie, gdy uda ci się znaleźć w domu małą saszetkę z pochłaniaczem wilgoci (na wszelki wypadek nie wyrzucaj jej, kiedy następnym razem będziesz kupować buty). Jeśli ją masz, połóż na telefonie.

  • Następnego dnia spróbuj uruchomić aparat. Gdy się nie uda, zanieś go do serwisu – to już ostania deska ratunku dla twojej komórki.

  • Pamiętaj, że patent z wkładaniem telefonu komórkowego do ryżu jest nieskuteczny, a ciepłe powietrze z suszarki do włosów delikatnym elektronicznym obwodom może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 10/04/2012

Zobacz też

Kim jest Zofia Maria Ślotała, nowa dziewczyna Borysa Szyca? Kim jest Zofia Maria Ślotała, nowa dziewczyna Borysa Szyca? Zofia Maria Ślotała ma 23 lata. Była modelką, teraz zajmuje się stylizacją. Od stycznia jest widywana z Borysem Szycem. Mówi się, że to ona zajęła miejsce w sercu po Kai Śródce, z którą aktor rozstał się przed świętami Bożego Narodzenia w 2011 roku. Jaka kara grozi za porwanie? Gdy porywacze żądają okupu za życie Jaka kara grozi za porwanie? Gdy porywacze żądają okupu za życie 24 stycznia 2012, we wtorek w Sosnowcu zostało porwane półroczne dziecko. Potem okazało się, ze porwanie zostało sfingowane przez matkę Katarzynę W. Ale porwanie syna biznesmena spod Poznania i po dziesięciu dniach odbicie porwanego przez policję, nie było sfingowane. Czy wiesz, jaka kara grozi przestępcy za porwanie dziecka lub kogokolwiek? Mówimy, jakie kary nakłada polskie prawo na tego typu przestępstwa. Jaka kara grozi porywaczowi za porwanie? Jaka jest różnica między uprowadzeniem a porwaniem? Jaka kara grozi porywaczowi za porwanie? Jaka jest różnica między uprowadzeniem a porwaniem? Historia porwanej półrocznej Madzi Waśniewskiej z Sosnowca wstrząsnęła Polską. Jednak w świetle prawa dziewczynka została uprowadzona. Natomiast głośna sprawa z maja 2012, gdy policja odbiła w rąk porywaczy syna biznesmena spod Poznania, jest klasycznym przykładem porawnia dla okupu. Jaka jest różnica między uprowadzeniem a porwaniem? Jaka kara grozi porywaczom? Kim był Theo Angelopoulos – zmarły grecki reżyser? Kim był Theo Angelopoulos – zmarły grecki reżyser? 24 stycznia zmarł tragicznie jeden z najsłynniejszych na świecie greckich filmowców - Theo Angelopoulos. Reżyser był w trakcie kręcenia swojego nowego filmu.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!