Co znaczą Twoje sny? Sprawdź co znaczą sny

Sen jest jedną z podstawowych czynności niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przesypiamy jedną trzecią swojego życia. Przyczyny, które wywołują sny, wszelkie senne obrazy oraz ich powtarzalność, powodują, iż sny możemy sklasyfikować. Sennik. Opisujemy znaczenia snów, wyjaśniamy dlaczego ludzie śnią oraz pomagamy zrozumieć co oznaczają. Czy wiesz co oznaczają twoje sny ?

Sny symboliczne

Tłumaczenie snów symbolicznych jest ściśle związane z naszą sytuacją życiową. W naszych marzeniach sennych śnimy o rzeczach, które nie układają się po naszej myśli. Symbole (którymi mogą być ludzie, przedmioty, zwierzęta) podpowiadają nam, w którą stronę iść, by nakierować sprawę na dobre tory. Zdarza się, że sny symboliczne pokazują też skutki naszych działań. Podświadomość próbuje w ten sposób przekazać jak najwięcej wskazówek, które mają pomóc nam w uniknięciu kolejnych kłopotów i niepowodzeń.

Sny powtarzające się

Sny powtarzające się, czyli takie, które śnią się nam przynajmniej dwa razy, należą do grupy symbolicznych. Nasza podświadomość porusza w ten sposób sprawy, których nie powinniśmy bagatelizować. Jeśli np. po raz kolejny  śnisz o chorobie, warto udać się z wizytą do lekarza. Być może to tylko fałszywy alarm, jednak nie zaszkodzi skrupulatniej zadbać o zdrowie.

Sny wstrząsowe (emocjonalne)

Te sny, ze względu na duży ładunek emocjonalny po przebudzeniu wywołują silne wrażenia. W odróżnieniu od snów symbolicznych, sny wstrząsowe pozostają w pamięci zdecydowanie dłużej. Potrafimy zapamiętać najdrobniejszy szczegół, np. kolor przedmiotu, który po konsultacji z sennikiem, może okazać się znamienny w interpretacji całości snu.

Sny karzące

 Należą do grona pochodnych snów emocjonalnych. Ukazują nasze błędy, przykre sytuacje, które podświadomie próbujemy wyprzeć. W pewnym sensie karzemy się za popełnione winy, stąd też wzięła się nazwa tej grupy snów.

Sny erotyczne

Wbrew pozorom sny erotyczne nie zawsze są jednoznaczne.  Zazwyczaj ukazują nasze utajnione pragnienia, popędy i instynkty. Często jednak mają charakter symboliczny albo proroczy. Jeśli np. przyśniła Ci się zdrada partnera, nie obwiniaj go od razu o romans! Taki sen może oznaczać, że wszystkie twoje problemy znikną, a w twoim uczuciowym  życiu wreszcie zagości spokój.

Sny o zmarłych

Wielu ludzi wierzy, że dusze zmarłych kontaktują się z żywymi właśnie przez sen. Nie zawsze zmarły we śnie oznacza śmierć. Czasem może być to prośba o modlitwę, załatwienie niedokończonej sprawy bądź ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem.

Sny prorocze

W tych snach widzimy zdarzenia z przyszłości. Często odwiedzamy znane nam miejsca, rozmawiamy z bliskimi. Śnimy o sytuacjach, które już kiedyś miały miejsce, natomiast nasza podświadomość przeżywa je raz jeszcze. Wówczas sny prorocze są bliskie  zjawisku deja vu.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 02/09/2011

Zobacz też

Jak unikać urazów podczas ćwiczeń? Jak unikać urazów podczas ćwiczeń? Aktywność fizyczna jest zawsze wskazana, ale należy pamiętać o tym, że niewłaściwie wykonywanie ćwiczeń może doprowadzić do urazów lub groźnych kontuzji. Jak ćwiczyć bez uszczerbku na zdrowiu? Jak uniknąć urazów podczas ćwiczeń? Zakupy przez ALLEGRO na raty. Z jakich ofert pożyczkowych możemy skorzystać na Allegro.pl? Ile wynosi oprocentowanie? Zakupy przez ALLEGRO na raty. Z jakich ofert pożyczkowych możemy skorzystać na Allegro.pl? Ile wynosi oprocentowanie? Ostatnio na Allegro.pl sporo się dzieje. Wdrożone zostały m.in. nowa szata graficzna serwisu aukcyjnego oraz udogodnienia pozwalające na przyjemniejsze i bardziej intuicyjne dokonywanie zakupów bądź licytowanie. Jednym z nich jest właśnie opcja zakupów na raty. Jak kupować na Allegro na raty i ile wynosi oprocentowanie? Czy warto korzystać z gwarancji bankowych dla firm? Zasady udzielania gwarancji bankowych Czy warto korzystać z gwarancji bankowych dla firm? Zasady udzielania gwarancji bankowych Żyjemy w bardzo dynamicznie zmieniających się czasach. Co rusz otrzymujemy niepokojące sygnały na temat tego, że polska gospodarka zwalnia. Słyszymy o zwolnieniach grupowych, zwiększającym się bezrobociu, upadłości firm, zatorach płatniczych… Dlatego też tak ważna jest dzisiaj wiarygodność firmy w oczach jej kontrahentów. Sposobem na jej zwiększenie może być skorzystanie z gwarancji bankowych. Co mają by-passy do seksu? By-passy poprawiają erekcję! Co mają by-passy do seksu? By-passy poprawiają erekcję! By-pass kojarzy nam się z zabiegiem koniecznym dla zdrowia serca.  Co mają by-passy do seksu? Otóż dzięki nim serce lepiej pracuje, gdyż lepszy jest przepływ krwi w tętnicach. By-pass to inaczej "przepływ omijający", który robi się wówczas, gdy przepływ dotychczasową drogą był utrudniony lub niemożliwy. By-passy pomagają więc w schorzeniach kardiologicznych, ale nie tylko... Co mają wspólnego by-passy z erekcją?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!