Co znaczą Twoje sny? Sprawdź co znaczą sny

Sen jest jedną z podstawowych czynności niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przesypiamy jedną trzecią swojego życia. Przyczyny, które wywołują sny, wszelkie senne obrazy oraz ich powtarzalność, powodują, iż sny możemy sklasyfikować. Sennik. Opisujemy znaczenia snów, wyjaśniamy dlaczego ludzie śnią oraz pomagamy zrozumieć co oznaczają. Czy wiesz co oznaczają twoje sny ?

Sny symboliczne

Tłumaczenie snów symbolicznych jest ściśle związane z naszą sytuacją życiową. W naszych marzeniach sennych śnimy o rzeczach, które nie układają się po naszej myśli. Symbole (którymi mogą być ludzie, przedmioty, zwierzęta) podpowiadają nam, w którą stronę iść, by nakierować sprawę na dobre tory. Zdarza się, że sny symboliczne pokazują też skutki naszych działań. Podświadomość próbuje w ten sposób przekazać jak najwięcej wskazówek, które mają pomóc nam w uniknięciu kolejnych kłopotów i niepowodzeń.

Sny powtarzające się

Sny powtarzające się, czyli takie, które śnią się nam przynajmniej dwa razy, należą do grupy symbolicznych. Nasza podświadomość porusza w ten sposób sprawy, których nie powinniśmy bagatelizować. Jeśli np. po raz kolejny  śnisz o chorobie, warto udać się z wizytą do lekarza. Być może to tylko fałszywy alarm, jednak nie zaszkodzi skrupulatniej zadbać o zdrowie.

Sny wstrząsowe (emocjonalne)

Te sny, ze względu na duży ładunek emocjonalny po przebudzeniu wywołują silne wrażenia. W odróżnieniu od snów symbolicznych, sny wstrząsowe pozostają w pamięci zdecydowanie dłużej. Potrafimy zapamiętać najdrobniejszy szczegół, np. kolor przedmiotu, który po konsultacji z sennikiem, może okazać się znamienny w interpretacji całości snu.

Sny karzące

 Należą do grona pochodnych snów emocjonalnych. Ukazują nasze błędy, przykre sytuacje, które podświadomie próbujemy wyprzeć. W pewnym sensie karzemy się za popełnione winy, stąd też wzięła się nazwa tej grupy snów.

Sny erotyczne

Wbrew pozorom sny erotyczne nie zawsze są jednoznaczne.  Zazwyczaj ukazują nasze utajnione pragnienia, popędy i instynkty. Często jednak mają charakter symboliczny albo proroczy. Jeśli np. przyśniła Ci się zdrada partnera, nie obwiniaj go od razu o romans! Taki sen może oznaczać, że wszystkie twoje problemy znikną, a w twoim uczuciowym  życiu wreszcie zagości spokój.

Sny o zmarłych

Wielu ludzi wierzy, że dusze zmarłych kontaktują się z żywymi właśnie przez sen. Nie zawsze zmarły we śnie oznacza śmierć. Czasem może być to prośba o modlitwę, załatwienie niedokończonej sprawy bądź ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem.

Sny prorocze

W tych snach widzimy zdarzenia z przyszłości. Często odwiedzamy znane nam miejsca, rozmawiamy z bliskimi. Śnimy o sytuacjach, które już kiedyś miały miejsce, natomiast nasza podświadomość przeżywa je raz jeszcze. Wówczas sny prorocze są bliskie  zjawisku deja vu.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!