Co to jest trikke skki? Jak się tym jeździ? [VIDEO]

Sprawdź, czym jest trikke skki, czyli narty połączone z kierownicą. Jak się jeździ na trikke skki? Kto wymyślił trikke skki? Czy jazda na trikke skki jest bezpieczna, czy łatwo się jej nauczyć?

Trikkie skki to specjalny sprzęt, czyli narty carvingove połączone z kierownicą.

Co ciekawe, do jazdy na nich nie trzeba mieć specjalnych butów ani wiązań. Po prostu jeździ się w swoich zimowym obuwiu. Nogi stawia się na specjalne antypoślizgowe platformy. Rama trikke skki wykonana jest z lotniczego aluminium.

Co ciekawe, aby jeździć tym ślizgaczem nie trzeba przejść długiego szkolenia. Wystarczy kilka minut nauki. Należy stanąć na platformach, oprzeć ręce na kierownicy i ruszać stokiem. Kierownica służy jedynie do zmiany kierunku, aby szusować po stoku trzeba balansować ciałem, jak przy jeździe na tradycyjnych nartach.

Sprzęt jest dostosowany do korzystania z wyciągów narciarskich. Jest to dobra alternatywa dla osób, których kondycja jest trochę gorsza, bo jazda na tym pojeździe nie obciąża stawów i wiązadeł, tak jak tradycyjna jazda na nartach. Minusem może być cena trikke skki, która wynosi ponad 3000 tysiące złotych.

 
Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!