Co to jest smartfon? W czym jest lepszy od zwykłych komórek?

Czym się różni smartfon od zwykłego telefonu np smartfon nokia 500 od innych? Tradycyjne telefony komórkowe to już przeszłość. Przeszły do lamusa w momencie, kiedy do pojawił się smartfon, czyli telefon, ale dużo bardziej zaawansowany. Sprawdź, co potrafi smartfon i dlaczego warto go mieć. Jaki smartfon?

Tradycyjne telefony komórkowe to już przeszłość. Przeszły do lamusa w momencie, kiedy na rynku pojawił się smartfon, czyli telefon, ale dużo bardziej zaawansowany, dający użytkownikowi sieci komórkowej dużo więcej możliwości. Czym w takim razie jest ten nowoczesny telefon?

Smartfon to połączenie telefonu komórkowego i komputera przenośnego lub kieszonkowego. Dzięki smartfonowi można nie tylko dzwonić - ten telefon umożliwia korzystanie z poczty elektronicznej (odbieranie i wysyłanie maili), przeglądarki internetowej, pagera, nawigacji GPS, aparatu i kamery cyfrowej. Najnowsze bardziej zaawansowane modele potrafią również otwierać dokumenty zapisane w programie Microsoft Office lub PDF-y.

Smartfony pracują dzięki popularnym systemom operacyjnym: Android, Symbian, iOS, BlackBerry OS, Windows Phone 7. Choć smartfony to nowinka technologiczna, statystyki podają, ze już 14% Polaków używa tych nowoczesnych telefonów. Smartfon od operatora sieci można kupić już za złotówkę. Takie modele proponuje Nokia, Samsung i LG.Tagi: fokus tv,

Redakcja 14/09/2011

Zobacz też

Jacht Delphia 47. Jaki jest? Co trzeba wiedzieć o jachcie Delphia 47? Jacht Delphia 47. Jaki jest? Co trzeba wiedzieć o jachcie Delphia 47? Tą 47-stopową (14-metrową) jednostką znana stocznia jachtowa z Olecka wkracza na trudny rynek pięknych i dużych jachtów z "wyższej półki". Czy Delphia 47 ma szansę stać się przebojem w swoim segmencie rynku? Jak zdradzić męża, żeby się nie dowiedział? Jak zdradzić męża, żeby się nie dowiedział? Chcesz zdradzić męża, marzysz o gorącym kochanku, ale obawiasz się, że mąż się dowie? To bardzo prawdopodobne, bo dzisiejsza łatwość kontaktowania się (komórki, SMS-y, maile) idzie w parze z łatwością zdemaskowania tych kontaktów. By zachować romans w tajemnicy, musisz być baaardzo ostrożna. Co to znaczy? TESTY ŻAGLI: katamaran LAGOON 400. Jakie wady i zalety ma katamaran Lagoon 400? TESTY ŻAGLI: katamaran LAGOON 400. Jakie wady i zalety ma katamaran Lagoon 400? Katamaran Lagoon 400 to katamaran, który tym razem wzięliśmy  pod lupę. To już po raz trzeci historii testów "Żagli" przeprowadziliśmy praktyczne próby turystycznego katamaranu. Tym razem był to dwukadłubowiec Lagoon 400. Nasze uwagi powinny pomóc w żeglowaniu tym, którzy zdecydują się na czarter tego rodzaju jednostki. Jakie wady i zalety ma katamaran Lagoon 400? Jacht Laguna 30. Jaki jest? Co trzeba wiedzieć o jachcie Laguna 30? Jacht Laguna 30. Jaki jest? Co trzeba wiedzieć o jachcie Laguna 30? To największa konstrukcja zbudowana w Stoczni Jachtową "Sułkowski" w 30. rocznicę jej działalności. Producent celuje w popularny segment rynku mazurskich superjachtów - dużych jednostek o długości 9-10 m, cieszących się zainteresowaniem klientów firm czarterowych. Czy Laguna 30 ma szansę na sukces?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!