Co to jest smartfon? W czym jest lepszy od zwykłych komórek?

Czym się różni smartfon od zwykłego telefonu np smartfon nokia 500 od innych? Tradycyjne telefony komórkowe to już przeszłość. Przeszły do lamusa w momencie, kiedy do pojawił się smartfon, czyli telefon, ale dużo bardziej zaawansowany. Sprawdź, co potrafi smartfon i dlaczego warto go mieć. Jaki smartfon?

Tradycyjne telefony komórkowe to już przeszłość. Przeszły do lamusa w momencie, kiedy na rynku pojawił się smartfon, czyli telefon, ale dużo bardziej zaawansowany, dający użytkownikowi sieci komórkowej dużo więcej możliwości. Czym w takim razie jest ten nowoczesny telefon?

Smartfon to połączenie telefonu komórkowego i komputera przenośnego lub kieszonkowego. Dzięki smartfonowi można nie tylko dzwonić - ten telefon umożliwia korzystanie z poczty elektronicznej (odbieranie i wysyłanie maili), przeglądarki internetowej, pagera, nawigacji GPS, aparatu i kamery cyfrowej. Najnowsze bardziej zaawansowane modele potrafią również otwierać dokumenty zapisane w programie Microsoft Office lub PDF-y.

Smartfony pracują dzięki popularnym systemom operacyjnym: Android, Symbian, iOS, BlackBerry OS, Windows Phone 7. Choć smartfony to nowinka technologiczna, statystyki podają, ze już 14% Polaków używa tych nowoczesnych telefonów. Smartfon od operatora sieci można kupić już za złotówkę. Takie modele proponuje Nokia, Samsung i LG.Tagi: fokus tv,

Redakcja 14/09/2011

Zobacz też

Schronisko Chatka Puchatka w Bieszczadach - historia, jak się tam dostać? Schronisko Chatka Puchatka w Bieszczadach - historia, jak się tam dostać? Chatka Puchatka to nie tylko tytuł powieści o przygodach popularnego Kubusia Puchatka. To również schronisko górskie w Bieszczadach położone na Połoninie Wetlińskiej, które przetrwało wiele lat i ma ciekawą historię. Jak się tam dostać, przemierzając bieszczadzkie szlaki? Park miniatur w Krajnie – co można tam zobaczyć? Park miniatur w Krajnie – co można tam zobaczyć? Choć dzięki nowoczesnej technice możemy obejrzeć w internecie niemal każdy zakątek świata, to jednak zawsze jego widok „na żywo” dostarcza prawdziwych emocji. Jeśli nie możemy wyruszyć w podróż dookoła świata, słynne budowle i cuda naturyzobaczmy na własne oczy w Alei Miniatur w Krajnie. Dom do góry nogami - gdzie można obejrzeć? Dom do góry nogami - gdzie można obejrzeć? Najbardziej znany, pierwszy w Polsce „dom do góry nogami” można obejrzeć w Szymbarku na Kaszubach. Leży na dachu, przechylony i wbity na metr w ziemię. Zwiedzanie domu to niesamowity spacer po sufitach pomieszczeń. Powstają kolejne odwrócone domy, po wejściu do każdego z nich nasz błędnik szaleje! Anomalie medyczne: narośla na twarzy pacjentów. Czy lekarzom uda się przywrócić im normalny wygląd? Anomalie medyczne: narośla na twarzy pacjentów. Czy lekarzom uda się przywrócić im normalny wygląd? Narośl na twarzy może skutecznie uniemożliwić normalne życie. Gdziekolwiek się pojawiają, Reggie i Maurice budzą sensację i przeróżne, najczęściej negatywne, reakcje otoczenia. Jak radzą sobie w życiu codziennym? Jak wielkie ryzyko są w stanie podjąć, żeby utrudniająca im życie narośl zniknęła z ich twarzy? FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek programu „Anomalie medyczne"!

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!