Co to jest pergola? Jak wykorzystać pergolę w ogrodzie? ZASTOSOWANIA PERGOLI

Pergolę warto postawić w ogrodzie z kilku powodów. Mogą stanowić zadaszenie tarasu, ochronić przed słońcem lub deszczem, a także być wspaniałą dekoracją twojego ogrodu. Co to jest pergola? Z czego zrobić pergolę? Jak wykorzystać pergolę ogrodową?

Co to jest pergola?

Pergola to obiekt małej architektury w ogrodzie, budowany już od czasów średniowiecza. Może to być osobna, wolno stojąca budowla, zacieniająca wybraną cześć ogrodu. Pergola może być również połączona z domem i stanowić zadaszenie na przykład tarasu.

Z czego zbudować pergolę?

Pergola zbudowana jest zazwyczaj z dwóch rzędów słupów, na których znajduje się zadaszenie w postaci kratownicy lub układu belek. Może być wykonana z różnych materiałów, na przykład z drewna, metalu, tworzyw sztucznych.

Najczęściej wzdłuż słupków i na kratownicy pną się rośliny, dzięki czemu pergola może stanowić wspaniałe schronienie przed słońcem w upalne dni.

Kiedy warto mieć w ogrodzie pergolę?

Pergolę warto wybudować, gdy zależy ci na urozmaiceniu przestrzeni ogrodu. Porośnięte roślinami pergole stanowią wspaniałą dekorację. Pergole przydadzą się w mocno nasłonecznionym ogrodzie lub tarasie. Zapewnią przyjemny cień i kameralny nastrój podczas spotkań w ogrodzie.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 23/05/2013

Zobacz też

Jak samemu zrobić NATURALNY ODŚWIEŻACZ POWIETRZA? Przepisy na odświeżacze z olejków eterycznych i suszonych kwiatów Jak samemu zrobić NATURALNY ODŚWIEŻACZ POWIETRZA? Przepisy na odświeżacze z olejków eterycznych i suszonych kwiatów Każdy z nas lubi, gdy w domu ładnie pachnie, sięgamy więc po odświeżacze powietrza. Zawierają syntetyczne substancje zapachowe, z których wiele działa niekorzystnie na drogi oddechowe. Przygotujmy więc potpourri, naturalny odświeżacz powietrza, z którego unosi się naturalny zapach ziół, kwiatów i przypraw. Co to są KWADRATY MAGICZNE i na czym polega ich magia? Jaki jest najsłynniejszy kwadrat magiczny? Co to są KWADRATY MAGICZNE i na czym polega ich magia? Jaki jest najsłynniejszy kwadrat magiczny? Kwadrat magiczny polega na takim ułożeniu liczb, aby ich suma w wierszach, kolumnach oraz na przekątnych była taka sama. Czy potrafisz ułożyć jakiś kwadrat magiczny? Łamigłówki matematyczne to dobra zabawa na długie jesienne wieczory - ćwiczy umysł i pozwala... polubić matematykę. Jak zrobić osłonę na kaloryfer? Jak zasłonić grzejnik? Jak zrobić osłonę na kaloryfer? Jak zasłonić grzejnik? Osłona na grzejnik, to dobry sposób na ukrycie starego kaloryfera. Ciężki, żeliwny grzejnik szpeci nawet najbardziej dopieszczone wnętrze. Można go ukryć za firaną czy meblami. Niestety nie w każdym mieszkaniu jest to możliwe. Wykonując osłonę na grzejnik pamiętaj, powinna ona przepuszczać powietrze oraz ciepło, które emituje grzejnik. Czy SEKS NA PIERWSZEJ RANDCE to dobry pomysł? Czy SEKS NA PIERWSZEJ RANDCE to dobry pomysł? Choć większość z nas oficjalnie nie podpisze się pod takim pomysłem, a psychologowie odradzają zbyt szybkie uleganie pokusom - są tacy, dla których seks to punkt obowiązkowy pierwszego spotkania. Gdy poznajemy kogoś, kto - oprócz tego, że świetnie nam się rozmawia, dodatkowo pobudza naszą wyobraźnię, niecierpliwie czekamy na moment, gdy będziemy ze sobą naprawdę blisko.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!