Co to jest INSTAGRAM, aplikacja kupiona przez Facebooka? DO CZEGO SŁUŻY?

Facebook kupił Instagram - popularną aplikację fotograficzną, z której korzystać mogą wszyscy posiadacze smartfonów. Zapłacił za nią miliard dolarów i jak zapowiada Mark Zuckerberg, to jedna z niewielu tego typu inwestycji. Co to jest Instagram? Dlaczego Facebook wykupił ten program?

Instagram początkowo przeznaczony był tylko dla iPhone'ów, jednak zdobywając dużą popularność na świecie trafił również na telefony obsługiwane przez Androida. Teraz został z kolei wykupiony przez najpopularniejszy na świecie serwis społecznościowy - Facebooka. Czym jest Instagram? Czemu służy ta aplikacja?

Co to jest Instagram?

iPhone od zawsze oferował zdjęcia najwyższej jakości. Jednak zrobienie fotki nie oznaczało, że można ją dowolnie modyfikować. Dlatego właśnie powstał Instagram. Jest to aplikacja, która dzięki licznym funkcjom, pozwala edytować wyłapane ujęcia w sposób dowolny, prawie tak profesjonalnie jak byśmy robili to za pomocą normalnego programu graficznego. Przykładem mogą być liczne filtry, dzięki którym zdjęcie może pokazać się w zupełnie innym świetle. Od momentu, gdy Instagram wszedł na salony, "sepia" nie jest już jedyną możliwością graficznej edycji zdjęć.

Dlaczego warto korzystać z Instagram?

Najważniejszym plusem Instagramu, jak podaje oficjalna polska strona tego programu, jest fakt iż jest on... aplikacją mobilną. Dzięki temu z największą łatwością będziemy mogli podzielić się ze wszystkimi swoimi dziełami. Wystarczy kilka kliknięć i efekty naszej pracy widoczne będą na Facebooku - wystarczy telefon komórkowy i internet. A w dzisiejszych czasach jest o to bardzo łatwo.

Jak działają funkcję społeczniościowe Instagram?

Korzystanie z Instagramu jest w zupełności bezpłatne. Jednak by cieszyć się jego możliwościami należy założyć osobiste konto, przez co poniekąd dołączamy do wielkiej społeczności Instagramu, która bardzo przypomina tę "fejsbukową". Jest to wielkie międzynarodowe towarzystwo, które może korzystać z programu w siedmiu różnych językach. Dzielenie się obrazami w okręgu użytkowników Instagramu działa dokładnie tak samo, jak w przypadku Facebooka. Wystarczy kliknąć parę razy by opublikować. Do tego program ten bardzo dobrze współdziała z wszelakimi portalami społecznościowymi - zarówno Facebookiem, jak i Twitterem i wieloma innymi.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!