Co to jest INSTAGRAM, aplikacja kupiona przez Facebooka? DO CZEGO SŁUŻY?

Facebook kupił Instagram - popularną aplikację fotograficzną, z której korzystać mogą wszyscy posiadacze smartfonów. Zapłacił za nią miliard dolarów i jak zapowiada Mark Zuckerberg, to jedna z niewielu tego typu inwestycji. Co to jest Instagram? Dlaczego Facebook wykupił ten program?

Instagram początkowo przeznaczony był tylko dla iPhone'ów, jednak zdobywając dużą popularność na świecie trafił również na telefony obsługiwane przez Androida. Teraz został z kolei wykupiony przez najpopularniejszy na świecie serwis społecznościowy - Facebooka. Czym jest Instagram? Czemu służy ta aplikacja?

Co to jest Instagram?

iPhone od zawsze oferował zdjęcia najwyższej jakości. Jednak zrobienie fotki nie oznaczało, że można ją dowolnie modyfikować. Dlatego właśnie powstał Instagram. Jest to aplikacja, która dzięki licznym funkcjom, pozwala edytować wyłapane ujęcia w sposób dowolny, prawie tak profesjonalnie jak byśmy robili to za pomocą normalnego programu graficznego. Przykładem mogą być liczne filtry, dzięki którym zdjęcie może pokazać się w zupełnie innym świetle. Od momentu, gdy Instagram wszedł na salony, "sepia" nie jest już jedyną możliwością graficznej edycji zdjęć.

Dlaczego warto korzystać z Instagram?

Najważniejszym plusem Instagramu, jak podaje oficjalna polska strona tego programu, jest fakt iż jest on... aplikacją mobilną. Dzięki temu z największą łatwością będziemy mogli podzielić się ze wszystkimi swoimi dziełami. Wystarczy kilka kliknięć i efekty naszej pracy widoczne będą na Facebooku - wystarczy telefon komórkowy i internet. A w dzisiejszych czasach jest o to bardzo łatwo.

Jak działają funkcję społeczniościowe Instagram?

Korzystanie z Instagramu jest w zupełności bezpłatne. Jednak by cieszyć się jego możliwościami należy założyć osobiste konto, przez co poniekąd dołączamy do wielkiej społeczności Instagramu, która bardzo przypomina tę "fejsbukową". Jest to wielkie międzynarodowe towarzystwo, które może korzystać z programu w siedmiu różnych językach. Dzielenie się obrazami w okręgu użytkowników Instagramu działa dokładnie tak samo, jak w przypadku Facebooka. Wystarczy kliknąć parę razy by opublikować. Do tego program ten bardzo dobrze współdziała z wszelakimi portalami społecznościowymi - zarówno Facebookiem, jak i Twitterem i wieloma innymi.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 12/04/2012

Zobacz też

Isabel Marcinkiewicz – kim jest? [KARIERA, RODZINA] Isabel Marcinkiewicz – kim jest? [KARIERA, RODZINA] Kazimierz Marcinkiewicz i Isabel narobili sporo zamieszania w roku 2008, kiedy to były premier (wówczas jeszcze żonaty) poznał młodszą o 22 lata dziewczynę. Jak się okazało, nie był to przelotny romans, a prawdziwa miłość. Para pobrała się w 2009 roku. Tajemnice delfinów – para płetwonurków zaprzyjaźnia się ze stadem delfinów i obserwuje ich obyczaje Tajemnice delfinów – para płetwonurków zaprzyjaźnia się ze stadem delfinów i obserwuje ich obyczaje Delfiny butlonose potrafią porozumiewać się ze sobą za pomocą specyficznego, złożonego języka, Potrafią też gwizdać, identyfikować przeszkody za pomocą ultradźwięków i bardzo szybko się uczą. Co jeszcze wiemy o tych niezwykle inteligentnych zwierzętach? Naukowcy wciąż dowiadują się o nich czegoś nowego. Zapraszamy do obejrzenia filmu „Tajemnice delfinów”, w którym z bliska przyjrzymy się zachowaniom tych wyjątkowych zwierząt. Cyrkowe opowieści – tresura zwierząt w cyrku. Relacje między ludźmi a zwierzętami na arenie i za kulisami cyrkowymi Cyrkowe opowieści – tresura zwierząt w cyrku. Relacje między ludźmi a zwierzętami na arenie i za kulisami cyrkowymi Tresura zwierząt w cyrku opiera się na specyficznej formie relacji między zwierzętami a ludźmi. W programie „Cyrkowe opowieści" zobaczymy eksperymenty naukowe prowadzone z udziałem zwierząt pracujących w cyrku, mające na celu zgłębienie natury relacji, jakie rodzą się między tresowanymi zwierzami a ludźmi. Ferie zimowe 2015. Gdzie na narty? St. Anton am Arlberg Ferie zimowe 2015. Gdzie na narty? St. Anton am Arlberg To jeden z najbardziej znanych i renomowanych ośrodków narciarskich w Alpach Wschodnich. Czemu zawdzięcza swoją sławę? Czy warto tam pojechać na ferie zimowe?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!