Co to jest BABY SHOWER - jak urządzić przyjęcie dla przyszłej mamy?

Baby shower to coraz popularniejsza w naszym kraju impreza. Organizuje się ją dla przyszłej mamy. Odwiedzający przynoszą prezenty, głównie z myślą o mającym pojawić się na świecie dziecku. Baby shower może być niespodzianką, ale lepiej by przyszła mama była choć trochę w nią wtajemniczona.

Niespodzianką może być natomiast wszystko to, co się będzie działo na baby shower. Jednak, aby całość przebiegała sprawnie, osoba organizująca (siostra, przyjaciółka, mama) powinna sobie dokładnie wszystko zaplanować. Dotyczy to zarówno listy gości, menu, prezentów jak i przebiegu samej imprezy.

Kiedy i gdzie organizuje się baby shower?

Baby shower najlepiej zorganizować, kiedy brzuszek jest już wyraźnie zarysowany, ale też nie za późno, by ciężarna była w miarę sprawna. Czasem zdarza się, że planowane przyjęcie się nie odbywa, bo dziecko przed terminem przychodzi na świat.
- Przyjęcia te organizuje się zazwyczaj około 8. miesiąca ciąży, w trzecim trymestrze, gdy przyszła mama jeszcze się dobrze czuje i jest w dobrej kondycji. Jeśli chodzi o gości to najlepiej, aby ciężarna stworzyła listę z osobami, które chętnie by zaprosiła. Zazwyczaj są to najbliższe koleżanki, przyjaciółki, siostry. Baby Shower zazwyczaj organizuje się w domu przyszłych rodziców – wyjaśnia Kamila Wardak, event coordinator, organizatorka przyjęć.

Jak zorganizować Baby Shower – pomysły na zabawy

- Przyjęcie takie można przygotować samemu, ale gdy się nie ma czasu można poprosić o pomoc osobę, która się tym zajmuje zawodowo - wyjaśnia Kamila Wardak. Można też zgłosić się o poradę, napisanie scenariusza i propozycję gier – dodaje. – Oto moje propozycje zabaw, które zawsze najlepiej się sprawdzają:

Propozycje zabaw na Baby Shower:

  • Fotki z dziecięcych lat: każda z uczestniczek przynosi zdjęcie z dziecięcych lat. Trzeba odgadnąć, kto jest na zdjęciu.

  • Jak duży jest brzuszek mamy? Szykujemy wstążki różnych kolorów. Każda z uczestniczek dostaje po jednej i próbuje „na oko” odgadnąć obwód brzucha przyszłej mamy (zaznaczając go na wstążce). Wygrywa ta mama, której udało się najbliżej oszacować wielkość ciążowego brzucha.

  • Wybieramy imię dla dziecka: Gdy imię dziecka jeszcze nie jest ustalone, można wykonać kartę, na której z jednej strony zostaną wypisane propozycje imion dla dziecka. Przyszła mama patrząc na niezapisaną stronę karty, przebija ją szpilką, wskazującym tym samym imię.

  • Test macierzyństwa: Można też przygotować quiz z fazami rozwoju dziecka od 0 do 12 miesięcy np. „dziecko siedzi samodzielnie”, „czas na pierwsze kroki”. Zdania mieszamy tak, aby nie były ułożone w odpowiedniej kolejności. Zadaniem przyszłej mamy jest przypisanie umiejętności dziecka do wieku.

  • Odlew brzucha: Jedną z najbardziej popularnych zabaw jest zrobienie odlewu brzucha przyszłej mamy i wspólne ozdabianie. Inną wersją tej zabawy może być kolorowanie brzucha przy pomocy flamastrów służących do pisania po ciele. Zadaniem przyszłej mamy może być odgadnięcie, kto namalował dany rysunek.

  • Przygotować można również quiz o bajkach lub kołysankach czy puzzle ze zdjęciem usg.

Nagrodami dla uczestniczek w tych konkurencjach mogą być dyplomy: "Jeden wieczór z dzieckiem, gdy rodzice wyjdą" czy "Honorowa zmiana pieluszki" – dodaje Kamila Wardak.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 07/01/2013

Zobacz też

Co to jest gąbka florystyczna i do czego służy? Co to jest gąbka florystyczna i do czego służy? Gąbka florystyczna (pianka florystyczna, gąbka sucha, pianka do kwiatów, cegła florystyczna, kostka florystyczna, cegła z pianki) służy do układania kompozycji z kwiatów w różnego rodzaju i kształtu naczyniach: wazonach, misach, podkładkach, talerzach itp. ZWROT VAT ZA MATERIAŁY BUDOWLANE. Czy aby uzyskać zwrot, trzeba mieć pozwolenie na budowę? ZWROT VAT ZA MATERIAŁY BUDOWLANE. Czy aby uzyskać zwrot, trzeba mieć pozwolenie na budowę? Planujesz remont lub budowę domu? Czy wiesz, że część lub nawet wszystkie materiały budowlane możesz kupić nie mając pozwolenia na budowę? Ustawodawca nie uzależnia prawa do zwrotu od tego, czy materiały zostały kupione przed budową, czy trakcie jej trwania. Mówimy kiedy możesz uzyskać zwrot VAT za materiały budowlane. Banki internetowe - co oferują, jak z nich korzystać? Banki internetowe - co oferują, jak z nich korzystać? Od daty powstania mBanku – pierwszego w pełni internetowego banku w Polsce – minęło już 11 lat. Przez ten czas sporo się zmieniło – internet jest dzisiaj niemal w każdym domu, a system bankowości elektronicznej jest podstawowym składnikiem wszystkich kont osobistych. Ale czy na rynku działają inne banki czysto internetowe? Odpowiedź brzmi tak. Zatem przyjrzyjmy się im z bliska. TAROT: jakie znaczenie ma karta Maga? TAROT: jakie znaczenie ma karta Maga? Karta Maga w tarocie jest symbolem początku, rozpoczynania czegoś nowego: nowego etapu w życiu, nowej pracy, nowego dnia, wszystkiego co nowe, a więc też Nowego Roku. Sprawdź, co oznaczają poszczególne symbole w tej karcie i czego mogą być drogowskazem.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!