Co robić w wolnym czasie? 10 sposobów na udany weekend

Wolny weekend i luźne wieczory w tygodniu możemy doskonale wykorzystać na rozwijanie swojego hobby. Jednak, co robić jeśli nie mamy szczególnych zainteresowań? Mówimy, jak się nie nudzić i jaki program ustalić na wolny czas? Co robić po pracy i wypełnieniu wszystkich obowiązków? Przedstawiamy 10 pomysłów na spędzanie wolnego czasu.

Najpopularniejsze zajęcia w wolnym czasie? Nie ograniczajmy się do słodkiego leniuchowania, snu czy oglądania telewizji. Wiele zależy od pory roku, ale spróbujmy zebrać chociaż 10 pomysłów na spędzanie wolnego czasu, niezależnie od pogody na zewnątrz:

  1. Stara dobra książka. A więc wracamy do czytania. Dla relaksu: kolorowe magazyny i dobre kryminały. Zawsze można też sięgnąć po ostatniego noblistę, wybitnego szewdzkiego poetę Tomasa Transtroemera. Wiosną, latem - czytaj na ławce czy kocyku w parku.
  2. Telefon do przyjaciela. Na chandrę nic nie działa lepiej niż długie pogaduchy z bliską osobą.
  3. Spotkaj się ze znajomymi. Wspólnie spróbujcie poodkrywać nowe miejsca, knajpki, orientalne smaki.
  4. Posprzątaj mieszkanie. Na pewno znajdzie się szafa, do której nie zaglądałeś od lat. Czas na wiosenne porządki:)
  5. Wyjdź potańczyć. Nie musisz udawać, że lubisz klasyczny aerobik, ale może znajdziesz dla siebie jakieś ciekawe zajęcia taneczne. Teraz jest naprawdę wiele możliwości: latino, solo, taniec brzucha, broadway.
  6. Dobry film w dobrym kinie to sprawdzony sposób na „zabicie” czasu. Inne wersje to, np. teatr czy koncert.
  7. Idź na spacer do parku i wyobraź sobie, że jesteś częścią tej przyrody. To jeden z rodzajów medytacji. W ogóle medytacja to bardzo przyjemny i "dobroczynny" sposobów spędzania czasu wolnego.
  8. Poucz się języka, przydatne mogą być obcojęzyczne portale społecznościowe. Za ich pomocą nawiążesz też wiele nowych kontaktów.
  9. Poćwicz, wyjdź na rower, basen, rolki,  pobiegaj. Jeśli sport, to tylko taki, który sprawia przyjemność.
  10. Ugotuj coś pysznego. Gotowanie połączone z degustacją i spotkaniem z przyjaciółmi lub najbliższą osobą to dosknały sposób na pyszną zabawę.

A jeśli nic ci się nie chce, do niczego się nie zmuszaj. Tylko nie pozwól, by wpędzało cię to w poczucie winy.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!