Co robić w święta? [5 pomysłów na ROZRYWKI dla CAŁEJ RODZINY]

Co robić w święta Bożego Narodzenia, żeby zachować atmosferę świąt, ale się nie nudzić? Nie polecamy siedzenia przed telewizorem i spędzania całego dnia przy stole. Wśród naszych propozycji jest m.in. oglądanie zdjęć sprzed lat i kulig. Co jeszcze warto robić w święta?

Co robić w święta? Mamy garść inspirujących pomysłów dla całej rodziny.

>>> Rodzinne święta - jak spędzać czas z rodziną, aby były to niezapomniane chwile? [KLIKNIJ!]

1. Święta to czas, żeby wreszcie spokojnie porozmawiać na wszystkie, lekkie i cięższe tematy, a także by bez stresu spędzić czas z osobami, które widujemy raz na kilka miesięcy.

2. Jeśli w domu są dzieci, to z pewnością ucieszą się z jasełkowego teatrzyku. Kukiełki najlepiej przygotować kilka dni wcześniej (wystarczy wyciąć z tektury zarysy postaci i dać dzieciom do kolorowania, a na koniec z tyłu każdej postaci taśmą klejącą przykleić cienki patyczek). Krótkie scenariusze jasełek bez problemu można znaleźć w sieci, a dzieci będą zachwycone teatrzykiem przygotowanym specjalnie dla nich.

3. Oglądanie zdjęć sprzed lat – ta czynność jest najprzyjemniejsza w większym gronie. Zawsze starsi członkowie rodziny przypominają sobie zabawne historie z lat własnej młodości albo z czasów, kiedy ich dzieci były małe, powodując ogólną wesołość i dużo śmiechu.

>>> Jak PRZETRWAĆ ŚWIĘTA W RODZINNYM GRONIE i nie zwariować? [KLIKNIJ!]

4. Zorganizujcie kulig – wystarczy poszukać w najbliżeszj okolicy firmy, która organizuje takie wydarzenia i zarezerwować termin. Kilka godzin na świeżym powietrzu poprawi humory i apetyt przed świąteczną kolacją.

5. Gry logiczne i planszowe to od kilku lat bardzo popularna forma rozrywki, na równi angażująca młodszych i starszych członków rodziny. A kiedy już wszyscy się zaangażują, rywalizajca może przysporzyć mnóstwo dobrej zabawy.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Okręty muzea - SS Great Britain - Bristol. Co to za okręt? Dlaczego był wart zostania muzeum? Okręty muzea - SS Great Britain - Bristol. Co to za okręt? Dlaczego był wart zostania muzeum? Pod koniec pierwszej połowy XIX w. stan wiedzy technicznej był na tyle duży, że przodująca w wyścigu technologicznym Wielka Brytania mogła pokusić się o wybudowanie liniowca transatlantyckiego mogącego przepłynąć bez użycia żagli z Anglii do USA. Gdzie można zwiedzić HMS Warrior - pierwszy pancerny żaglowiec? Poznaj okręty-muzea! Gdzie można zwiedzić HMS Warrior - pierwszy pancerny żaglowiec? Poznaj okręty-muzea! Po wojnie krymskiej teoretycy i praktycy wojen na morzu stwierdzili, że konieczne jest opancerzenie burt i pokładów okrętów bojowych. Pierwszy krok zrobili Francuzi opancerzajac drewnianą korwetę „Gloire” (1860). Rok później w Wielkiej Brytanii zbudowano żelazny okręt wojenny HMS Warrior. Gdzie dziś można podziwiać ten pierwszy na świecie pancerny żaglowiec? Okręty muzea - HMS Victory - Portsmouth Okręty muzea - HMS Victory - Portsmouth 21 października 1805 rozegrała się kluczowa bitwa morska wojen napoleońskich w której flota brytyjska rozgromiła połączoną flotę francusko – hiszpańską. W bitwie tej dowódca floty brytyjskiej adm. Horatio Nelson poniósł śmierć postrzelony w kręgosłup. Jaka jest historia "Victory" - okrętu muzeum? MIKE TYSON - gwiazda BOKSU - jak to się stało, że przyjechał do Polski? MIKE TYSON - gwiazda BOKSU - jak to się stało, że przyjechał do Polski? Mike Tyson to jedna z największych gwiazd światowego sportu. Amerykański bokser będzie w polskich mediach reklamował napój energetyczny "Black". Jak to możliwe, że "Bestia" skusił się na pieniądze od polskiego producenta, skoro na ringu zarobił ponad 400 milionów dolarów?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!