Co robić w święta? [5 pomysłów na ROZRYWKI dla CAŁEJ RODZINY]

Co robić w święta Bożego Narodzenia, żeby zachować atmosferę świąt, ale się nie nudzić? Nie polecamy siedzenia przed telewizorem i spędzania całego dnia przy stole. Wśród naszych propozycji jest m.in. oglądanie zdjęć sprzed lat i kulig. Co jeszcze warto robić w święta?

Co robić w święta? Mamy garść inspirujących pomysłów dla całej rodziny.

>>> Rodzinne święta - jak spędzać czas z rodziną, aby były to niezapomniane chwile? [KLIKNIJ!]

1. Święta to czas, żeby wreszcie spokojnie porozmawiać na wszystkie, lekkie i cięższe tematy, a także by bez stresu spędzić czas z osobami, które widujemy raz na kilka miesięcy.

2. Jeśli w domu są dzieci, to z pewnością ucieszą się z jasełkowego teatrzyku. Kukiełki najlepiej przygotować kilka dni wcześniej (wystarczy wyciąć z tektury zarysy postaci i dać dzieciom do kolorowania, a na koniec z tyłu każdej postaci taśmą klejącą przykleić cienki patyczek). Krótkie scenariusze jasełek bez problemu można znaleźć w sieci, a dzieci będą zachwycone teatrzykiem przygotowanym specjalnie dla nich.

3. Oglądanie zdjęć sprzed lat – ta czynność jest najprzyjemniejsza w większym gronie. Zawsze starsi członkowie rodziny przypominają sobie zabawne historie z lat własnej młodości albo z czasów, kiedy ich dzieci były małe, powodując ogólną wesołość i dużo śmiechu.

>>> Jak PRZETRWAĆ ŚWIĘTA W RODZINNYM GRONIE i nie zwariować? [KLIKNIJ!]

4. Zorganizujcie kulig – wystarczy poszukać w najbliżeszj okolicy firmy, która organizuje takie wydarzenia i zarezerwować termin. Kilka godzin na świeżym powietrzu poprawi humory i apetyt przed świąteczną kolacją.

5. Gry logiczne i planszowe to od kilku lat bardzo popularna forma rozrywki, na równi angażująca młodszych i starszych członków rodziny. A kiedy już wszyscy się zaangażują, rywalizajca może przysporzyć mnóstwo dobrej zabawy.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 12/12/2014

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!