Co robić podczas majówki?

Nie masz jeszcze pomysłu na tegoroczną majówkę? Nie chcesz spędzić tych dni w tłumie turystów? Podpowiadamy, jak można spędzić majowy weekend!

1. Suwalski Park Krajobrazowy - to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, a wciąż nie tak popularne wśród turystów. Góra Zamkowa to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc, ponieważ rozciąga się z niej piekny widok na polodowcowe wzgórza i jeziora, ale teren nieopodal jest dziki i mamy gwarancję, że z łatwością znajdziemy tam odosobnione miejsca.

>>> Majówka – rowerowa wycieczka Szlakiem Orlich Gniazd [KLIKNIJ]

2. Dolina Baryczy - urokliwe rozlewiska, przez które płynie rzeka Barycz. Żyją tu tysiące dzikich ptaków, warto więc przyjechać do Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy i przespacerować się jedną ze ścieżek przyrodniczych.

3. Wyspa Wolin - w Wolińskim Parku Narodowym zobaczymy piękne klifowe wybrzeże, które jest najbardziej charakterystyczne dla tutejszego krajobrazu. Mało kto wie, że na wyspie Wolin możemy obejrzeć też żubry (w Zagrodzie Pokazowej Żubrów). Szczęśliwcy mogą natrafić na symbol parku, czyli orła bielika, który tutaj gniazduje. 

4. Biebrza - aktywności do wyboru jest co niemiara. Bujną florę i faunę można podziwiać na przykład z pokładu tratwy. Jeśli chcemy bardziej aktywnie spędzić czas, wybierzmy się na własnych nogach na fotosafari, np. tropem łosi. By ujrzeć ten bagienny obszar z innej perspektywy, warto wykupić wycieczkę balonem.

5. Jeziorko Zielone, Jeziorko Błękitne i Jeziorko Purpurowe - to trzy jeziorka w Rudawach Janowickich (Dolny Śląsk) o niesamowitych barwach. Woda w nich przybiera kolor zielony, szmaragdowy lub rdzawoczerwony ze względu na minerały zawarte w ziemi. Nocleg znajdziemy m.in. w Kowarach, Wojanowie lub Karpnikach. Warto tu przyjechać na piękny spacer, który przy sprzyjającej pogodzie zakończymy kąpielą.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Ucieczka z ISIS. Wstrząsający dokument o niewolnicach państwa islamskiego Ucieczka z ISIS. Wstrząsający dokument o niewolnicach państwa islamskiego Nakręcony z ukrycia wstrząsający dokument o cierpieniach kobiet żyjących w brutalnym reżimie tzw. państwa islamskiego. Film ukazuje również niezwykłą historię podziemnej organizacji, która stara się im pomóc. I wojna światowa – Dzień zagłady. Jak fronty „wielkiej wojny” wykuwały aktorów II wojny światowej? ZDJĘCIA ARCHIWALNE I wojna światowa – Dzień zagłady. Jak fronty „wielkiej wojny” wykuwały aktorów II wojny światowej? ZDJĘCIA ARCHIWALNE I wojna światowa okazała się masakrą na niespotykaną wcześniej skalę. Nazywano ją wojną, która zakończy wszystkie wojny, tymczasem stała się zaledwie początkiem najbardziej krwawych 30 lat w historii ludzkości. Autorzy trzyczęściowego dokumentu opowiadają o pierwszej wojnie światowej, prezentując indywidualne losy biorących w niej udział postaci, które odegrały kluczową rolę w kolejnym globalnym konflikcie – m.in. Hitlera, Goringa, de Gaulle'a, Montgomery'ego, Pattona, Modla. 7 nowych planet, czyli system Trappist-1. Co już wiadomo? Czy istnieje życie pozaziemskie? ZDJĘCIA 7 nowych planet, czyli system Trappist-1. Co już wiadomo? Czy istnieje życie pozaziemskie? ZDJĘCIA Odkrycie siedmiu nowych planet z systemu nazwanego Trapist-1, o którym NASA poinformowała podczas konferencji prasowej 22 lutego, daje nadzieję na poznanie życia pozaziemskiego. Przynajmniej trzy z tych egzoplanet znajdują się bowiem w tzw. ekosferze, zwanej też sferą życia. Egzoplanety – planety pozasłoneczne. Czym różnią się od tych z Układu Słonecznego? Egzoplanety – planety pozasłoneczne. Czym różnią się od tych z Układu Słonecznego? Egzoplanety, czyli planety pozasłoneczne, a więc krążące wokół gwiazd innych niż Słońce, wydają się tworzyć układy planetarne wyraźnie różne od Układu Słonecznego. Czy to jednak fakt, czy też pozór, wynikający z niedoskonałości metod poszukiwania planet pozasłonecznych?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!