Co robić, gdy ZAPCHA SIĘ ZLEW? Jak udrożnić zapchaną rurę domowym sposobem?

Masz stertę naczyń do umycia i na nieszczęście zapchał ci się zlew? Nie masz w domu przepychacza ani innych specjalistycznych narzędzi i substancji? Zanim zadzwonisz po hydraulika, przeczytaj. Radzimy jak odetkać zapchany zlew. KROK PO KROKU Co zrobić z zatkaną rurą?

Najprostszym sposobem na odetkanie zapchanego zlewu jest poproszenie kogoś, kto to zrobi. Jednak co robić, kiedy nasz partner ma dwie lewe ręce, a nie chcesz płacić obcemu mężczyźnie za to, co powinien umieć każdy facet. Najważniejsze to zachować zimną krew. Przeczytaj poniższe rady, a z powodzeniem uda ci się odetkać zlew domowym sposobem.

Czego będziesz potrzebować do odetkania zapchanego zlewu?

Aby dobrze przygotować się do zadania, jakim jest odetkanie zlewu poświeć chwilę na zebranie odpowiednich przyborów. Przed przystąpieniem do akcji przygotuj:

 • gumowe rękawice
 • gorąca woda, wrzątek
 • druciany wieszak
 • kombinerki
 • ocet
 • soda spożywcza i miarka do proszku

Jak odetkać zlew ?

Zlew możesz odetkać na kilka różnych sposobów:

 1. Obetnij kawałek wieszaka kombinerkami, tak aby utworzyć prosty kawałek drutu. Następnie zagnij drut w taki sposób, aby utworzyć "uchwyt". Drugi koniec drutu zagnij tylko minimalnie tak, żeby utworzył rodzaj haka, który zmieści się do odpływu. Drutu użyjesz do wyciągnięcia śmieci z odpływu.
 2. Kiedy drut jest już przygotowany załóż gumowe rękawice i wetknij wykonany własnoręcznie drut do odpływu. Spróbuj wyciągnąć nim wszystkie śmieci z odpływu.
 3. Kiedy już wyciągniesz wszystko, odkręć kran i sprawdź, czy woda spływa swobodnie. 
 4. Jeżeli zlew wciąż jest zapchany, musisz przygotować roztwór oczyszczający. Do miarki wsyp 1/3 sody spożywczej i wlej również 1/3 octu. Wlej jak najszybciej przygotowaną miksturę do odpływu i odczekaj około pięciu minut.
 5. Po 5 minutach przepłucz odpływ gorącą wodą i sprawdź, czy zabieg przyniósł pożądany efekt. 

Jeżeli zlew dalej jest zapchany powtórz kroki 4-5. Możesz także zalać odpływ wrzątkiem - gorąca woda może rozpuścić to, co odpływ zatyka. Jeżeli jednak zlew nadal jest zatkanyk poproś o pomoc hydraulika.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 09/11/2011

Zobacz też

Czy warto odwiedzić Żelazową Wolę? Co warto zobaczyć w miejscu narodzin Chopina? Czy warto odwiedzić Żelazową Wolę? Co warto zobaczyć w miejscu narodzin Chopina? Od połowy XX wieku Żelazowa Wola była jednym z najbardziej obleganych turystycznie miejsc w Polsce ale jego siermięga mimo autentycznej malowniczości pozostawiała wiele do życzenia. Rok Chopinowski (2010) sprawił, że park i dworek w Żelazowej Woli zostały doprowadzone do świetności. Mówimy dlaczego jest teraz świetną wizytówką Polski. Gdzie obejrzysz powtórkę meczu POLSKA - ROSJA i fenomenalną bramkę Błaszczykowskiego [VIDEO]? Gdzie obejrzysz powtórkę meczu POLSKA - ROSJA i fenomenalną bramkę Błaszczykowskiego [VIDEO]? Drugi mecz w fazie grupowej reprezentacja Polski rozegrała z Rosją na Stadionie Narodowym w Warszawie. Najmocniejsza drużyna w grupie A okazała się w zasięgu biało-czerwonych. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy z Rosją 0:1, w drugiej wyrównaliśmy po fenomenalnej bramce Kuby Błaszczykowskiego w 57. minucie (z 16 metrów!), po której Polacy dostali skrzydeł i nie oddawali piłki. Biało-czerwonych niósł też niesamowity doping kibiców. Gdzie można obejrzeć powtórkę znakomitego meczu POLSKA - ROSJA? Jakie są skutki niestosowania się do słów Jezusa? Jakie są skutki niestosowania się do słów Jezusa? Jezus mówi jasno: Kto we mnie nie wierzy pozostaje w ciemności. Ale także, kto mnie odrzuca i nie przyjmuje moich słów, będzie miał kłopoty z Panem Bogiem. Czy rzeczywiście, człowiekowi, za niewiarę grozi wieczne potępienie? Co by ci doradził Jezus, gdybyś przyłapał swoją żonę na cudzołóstwie? Co by ci doradził Jezus, gdybyś przyłapał swoją żonę na cudzołóstwie? Przyłapałeś żonę z kochankiem i dostałeś szału. Nie wiesz co zrobić ? Na kim się zemścić ? Na nim, na niej. Jesteś gotowy ukamieniować, choćby psychicznie. Czy przychodzi ci do głowy myśl, że to ty możesz być wszystkiemu winien? Jezus nie potępił cudzołożnicy, a każdemu męzowi radzi wybaczyć żonie

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!