Co robić, aby ubrania z dzianiny nam długo służyły?

Dzianina to jedna z najpopularniejszych tkanin. To właśnie z niej nosimy większość ubrań. Co robić, aby dłużej cieszyć się naszymi ulubionymi ciuchami z tego materiału?

-Dzianina jest najbardziej pożądaną tkaniną ostatnich sezonów. Ma bardzo dużo odmian od dzianin swetrowych po dzianiny dresowe i ta jest najbardziej lubiana i najczęściej wykorzystywana na bluzki i sukienki – mówi projektantka Ewa Krajewska.

-Jest bardzo wygodna w użytkowaniu, miękka, elastyczna i mila w dotyku – podkreśla.

Wiemy już co to dzianina, ale co robić by dłużej się nią cieszyć?

-Aby dzianina bawełniana nam długo służyła trzeba się z nią delikatnie obchodzić. Co to znaczy? To znaczy, że pierzemy ją w pralce na delikatnych tkaninach lub ręcznie w misce z płynem do tkanin. Aby kolor dłużej się utrzymywał można do prania dodać trochę octu -mówi Ewa Krajewska.

-Pamiętajmy, że podczas prania nie szarpiemy dzianiny i starajmy się delikatnie wyżymać ją z wody. Suszyć należy tylko na płasko, najlepiej na ręczniku. Pamiętajmy aby nie wieszać dzianiny na kaloryferze, bo się zniekształci - dodaje. Ubrania prasujemy tylko po lewej stronie, przesuwając żelazko tak, aby nie zaprasowywać zagięć, bo w elastycznych tkaninach się to zdarza. Najpierw należy materiał ułożyć rękoma, przygotować płaską powierzchnię i dopiero żelazkiem delikatnie prasować.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Era przetrwania, odc. 10, ostatni. Opis odcinka Era przetrwania, odc. 10, ostatni. Opis odcinka Era przetrwania - zostało już tylko sześć dni do zakończenia programu. Po szokującym dla wszystkich uczestników wyleceniu Paula z programu oraz stwierdzeniu przez lekarza, że Mike jest poważnie chory i musi opuścić obóz - na jego terenie zostały tylko cztery osoby. Czy wytrwają do końca? Prezent na mikołajki dla żony, mamy, babci do 50 zł. Co wybrać? Prezent na mikołajki dla żony, mamy, babci do 50 zł. Co wybrać? Jaki prezent na mikołajki wybrać dla żony, mamy albo babci? Mamy dobre, sprawdzone pomysły na mikołajkowe prezenty dla pań, do kupienia w cenie do 50 zł. Skorzystaj z naszych propozycji na 6 grudnia! Mroźna planeta, odc. 1 - Krańce świata. Czego nie wiesz o Biegunie Południowym? Mroźna planeta, odc. 1 - Krańce świata. Czego nie wiesz o Biegunie Południowym? Ekipa serialu przyrodniczego Mroźna planeta zabiera widzów w niezwykłą podróż przez polarne obszary naszej planety, na północ i na południe. Odwiedzimy Arktykę i Antarktydę - największe i najmniej znane bezdroża na Ziemi - magiczne światy zamieszkałe przez lód i zwierzęta polarne - najbardziej dziwaczne i wytrwałe stworzenia na Ziemi. Mroźna planeta, odc. 3 - Lato. Jak ciepła pora roku wygląda na Antarktydzie? WIDEO Mroźna planeta, odc. 3 - Lato. Jak ciepła pora roku wygląda na Antarktydzie? WIDEO W regionach polarnych jest środek lata, a więc Słońce nigdy nie zachodzi. W zimnych regionach pojawiają się liczne rzesze „letników”, zwierząt, które przybywają, by w ten magiczny bardzo długi dzień wykarmić i wychować swoje młode. Dopóki trwa ta chwila jasności, muszą też przygotować młode do przetrwania ciężkiej zimy.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!