Co robić, aby ubrania z dzianiny nam długo służyły?

Dzianina to jedna z najpopularniejszych tkanin. To właśnie z niej nosimy większość ubrań. Co robić, aby dłużej cieszyć się naszymi ulubionymi ciuchami z tego materiału?

-Dzianina jest najbardziej pożądaną tkaniną ostatnich sezonów. Ma bardzo dużo odmian od dzianin swetrowych po dzianiny dresowe i ta jest najbardziej lubiana i najczęściej wykorzystywana na bluzki i sukienki – mówi projektantka Ewa Krajewska.

-Jest bardzo wygodna w użytkowaniu, miękka, elastyczna i mila w dotyku – podkreśla.

Wiemy już co to dzianina, ale co robić by dłużej się nią cieszyć?

-Aby dzianina bawełniana nam długo służyła trzeba się z nią delikatnie obchodzić. Co to znaczy? To znaczy, że pierzemy ją w pralce na delikatnych tkaninach lub ręcznie w misce z płynem do tkanin. Aby kolor dłużej się utrzymywał można do prania dodać trochę octu -mówi Ewa Krajewska.

-Pamiętajmy, że podczas prania nie szarpiemy dzianiny i starajmy się delikatnie wyżymać ją z wody. Suszyć należy tylko na płasko, najlepiej na ręczniku. Pamiętajmy aby nie wieszać dzianiny na kaloryferze, bo się zniekształci - dodaje. Ubrania prasujemy tylko po lewej stronie, przesuwając żelazko tak, aby nie zaprasowywać zagięć, bo w elastycznych tkaninach się to zdarza. Najpierw należy materiał ułożyć rękoma, przygotować płaską powierzchnię i dopiero żelazkiem delikatnie prasować.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!