Co powinien mieć dobry odkurzacz? Jaki odkurzacz wybrać? Odkurzanie od A do Z

Współczesne odkurzacze mają wiele przydatnych funkcjonalności, które ułatwiają sprzątanie domu. Zanim kupimy odkurzacz, zastanówmy się, które z jego funkcji byłyby dla nas najprzydatniejsze. Jak wybrać idealny odkurzacz, dopasowany do potrzeb domowników?

Wybierając w sklepie odkurzacz, zwróćmy uwagę na jego typ i to, czy jest urządzeniem z workiem, czy bez worka. Jeżeli jest wyposażone w worek, należy dopytać sprzedawcę, ile kosztuje jedno opakowanie i czy jest ogólnodostępne. Często niestety zdarza się, że do konkretnego modelu będzie pasował worek, który można rzadko znaleźć na sklepowych półkach. Najlepiej zdecydować się na taki model odkurzacza, do którego będzie pasował każdy rodzaj worka.

Kolejnym ważnym aspektem jest moc silnika, siła ssania oraz system filtracji. Dobre odkurzacze mają 2200 W mocy silnika i 500 W mocy ssania. Takie odkurzacze nie należą do urządzeń głośnych. Bardzo istotny jest system filtracji: zanieczyszczenia zostaną zatrzymane przez filtry wodne oraz antyalergiczne filtry HEPA H13. To szczególnie istotne, gdy w domu są alergicy.

Osoby posiadające zwierzęta w ofercie sklepów znajdą urządzenia do zadań specjalnych. Takie odkurzacze poradzą sobie z sierścią naszych ulubieńców, zalegającą na kanapie czy na dywanie, dzięki innowacyjnym szczotkom.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!