Co można wyczyścić ziemniakiem? Lustro, sztućce, kryształy... [SPRAWDZONE RADY]

Zastosowanie ziemniaka jest niezwykle bogate. Ziemniak zjemy ze smakiem, ale też wyczyścimy nim kryształ, lustro i sztućce.

Ziemniak to najpopularniejsze warzywo w Polsce. Jemy je na na pierwsze i drugie danie. Potrafimy z niego zrobić także deser. Ale okazuje się, że zastosowanie ziemniaka jest jeszcze szersze.

Bo oto ziemniakiem można wyczyścić dom. Jak? I co?

Jak wyczyścić ziemniakiem lustro?

Jeśli mamy stare, pociemniałe lustra w domu, czasem bardzo cenne, po babci, po mamie... Można pięknie je odnowić. Wystarczy obrać i utrzeć na tarce kilka ziemniaków. Potem tą papką przecieramy lustra i polerujemy.

Jak wodą z ziemniaków wyczyścić sztućce?

Ziemniakiem pięknie można wyczyścić sztućce, te srebrne lub ze stali nierdzewnej. Jeśli została nam woda po gotowaniu ziemniaków, nie wylewajmy jej, ale włóżmy do niej sztućce. Gotujmy powolutku 10 minut, następnie wypolerujmy.

Jak wodą z ziemniaków umyć kryształy?

Woda z ziemniaków pięknie odświeża i nadaje blask kryształom. Trzeba tylko umyć ziemniaki przed obraniem, by w wodzie nie było piasku. Czyste obierki wkładamy do wody, do niej kryształ. Niech tak leży w niej przez trzy godziny. Wypolerujmy. Efekt piękny, murowany!

>>> Jak zrobić stemple z ziemniaków? GALERIA ZDJĘĆ [KLIKNIJ!]

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Co oznacza w chrześcijaństwie zapożyczony ze starożytności symbol ptaka? Co oznacza w chrześcijaństwie zapożyczony ze starożytności symbol ptaka? Zapożyczony ze starożytności symbol ptaka oznacza duszę, uwolnienie się od ciała, oderwanie od ziemi, wzlot. Ptak w klatce występuje na mozaikach pogan i symbolizuje duszę uwięzioną w ciele. Ten znak przejęło szybko chrześcijaństwo, aby móc ukazywać na obrazach niewidzialną okiem wolną ludzką duszę. Co oznacza w chrześcijaństwie laska? Co oznacza w chrześcijaństwie laska? Symbolika laski związana jest z naturą czyli siłą i płodnością. Otóż, to właściciel laski przez wykorzystanie jej w sensie reprezentacyjnym sprawia, że jego laska staje się symbolem zwanym berłem, które pomaga w sprawowaniu władzy. W starożytności laska to prawdopodobnie płodna gałąź ukryta w berle. Godzina zero – katastrofa w Czarnobylu. Rekonstrukcja zdarzeń minuta po minucie Godzina zero – katastrofa w Czarnobylu. Rekonstrukcja zdarzeń minuta po minucie Ten dzień pamiętają niemal wszyscy Polacy. Pod koniec kwietnia 1986 roku doszło do wybuchu w jednym z reaktorów elektrowni atomowej w Czarnobylu. Jak się później okazało, była to jak dotąd najpoważniejsza katastrofa w historii energetyki jądrowej. Kolejny odcinek serii „Godzina zero" przedstawia przebieg zdarzeń tego feralnego dnia, odsłania także kulisy tego jednego z najdramatyczniejszych wydarzeń współczesności, jakim była katastrofa w Czarnobylu. Pola Dwurnik – kim jest? [RODZINA, KARIERA, SPRAWA FELIETONÓW] Pola Dwurnik – kim jest? [RODZINA, KARIERA, SPRAWA FELIETONÓW] Pola Dwurnik w ciągu kilku dni znalazła się w centrum uwagi. Za sprawą swoich felietonów opisujących życie w Berlinie stała się obiektem ataku internetowych hejterów.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!