Co można wyczyścić ziemniakiem? Lustro, sztućce, kryształy... [SPRAWDZONE RADY]

Zastosowanie ziemniaka jest niezwykle bogate. Ziemniak zjemy ze smakiem, ale też wyczyścimy nim kryształ, lustro i sztućce.

Ziemniak to najpopularniejsze warzywo w Polsce. Jemy je na na pierwsze i drugie danie. Potrafimy z niego zrobić także deser. Ale okazuje się, że zastosowanie ziemniaka jest jeszcze szersze.

Bo oto ziemniakiem można wyczyścić dom. Jak? I co?

Jak wyczyścić ziemniakiem lustro?

Jeśli mamy stare, pociemniałe lustra w domu, czasem bardzo cenne, po babci, po mamie... Można pięknie je odnowić. Wystarczy obrać i utrzeć na tarce kilka ziemniaków. Potem tą papką przecieramy lustra i polerujemy.

Jak wodą z ziemniaków wyczyścić sztućce?

Ziemniakiem pięknie można wyczyścić sztućce, te srebrne lub ze stali nierdzewnej. Jeśli została nam woda po gotowaniu ziemniaków, nie wylewajmy jej, ale włóżmy do niej sztućce. Gotujmy powolutku 10 minut, następnie wypolerujmy.

Jak wodą z ziemniaków umyć kryształy?

Woda z ziemniaków pięknie odświeża i nadaje blask kryształom. Trzeba tylko umyć ziemniaki przed obraniem, by w wodzie nie było piasku. Czyste obierki wkładamy do wody, do niej kryształ. Niech tak leży w niej przez trzy godziny. Wypolerujmy. Efekt piękny, murowany!

>>> Jak zrobić stemple z ziemniaków? GALERIA ZDJĘĆ [KLIKNIJ!]

Tagi: fokus tv,

Redakcja 22/10/2013

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!