Pod lupą - w każdym odcinku nowe ciekawostki naukowe i niesamowite eksperymenty. WIDEO

Ciekawostki naukowe podane w zabawny sposób, niesamowite eksperymenty, odpowiedzi na najdziwniejsze pytania. FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek programu „Pod lupą". Obejrzyjcie, a a przekonacie się, jak fascynująca może być nauka!

Czy inteligentne zegarki bywają mądrzejsze od człowieka? Jak działa metro? Czy można podpalić rękę i nie odnieść obrażeń. Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w programie „Pod lupą", którego prowadzący Kuba Marcinowicz w niekonwencjonalny i zabawny sposób przybliża ciekawostki i fakty naukowe, opowiada o nowoczesnych technologiach, prowadzi rozmowy z ekspertami z różnych dziedzin nauki i przeprowadza niesamowite eksperymenty naukowe. 

Redakcja 18/05/2015

Zobacz też

Awaryjne zasilanie: UPS, agregat prądotwórczy, hybryda. Co wybrać? Awaryjne zasilanie: UPS, agregat prądotwórczy, hybryda. Co wybrać? Awaryjne źródło zasilania – zasilacz UPS, agregator prądotwórczy lub hybrydę jednego i drugiego – powinni sobie zapewnić nie tylko prepersi! Każdy z nas powinien być gotowy na awarię prądu – skutek spięcia w instalacji, efekt nawałnicy lub inne zdarzenie losowe. Które z urządzeń warto wybrać? Awaria prądu. Co robić? Sprawdzone rady Awaria prądu. Co robić? Sprawdzone rady Gdy w domu zgaśnie światło, przyczyn tego problemu może być kilka. Co wtedy zrobić? Gdzie zadzwonić? Jak zabezpieczyć się na wypadek awarii prądu w domu? Dowiedz się, jak postępować w takich sytuacjach. Tuluza - miasto nauki i techniki. Dlaczego warto odwiedzić Tuluzę? Tuluza - miasto nauki i techniki. Dlaczego warto odwiedzić Tuluzę? Tuluza to miasto w południowo - zachodniej Francji, w departamencie Haute-Garonne nad Garonną, w pobliżu Pirenejów. Tuluza została założona przez Rzymian - jej nazwa brzmiała wtedy Tolosa, a w V wieku stała się stolicą Wizygotów. Zyskała równiez miano różowego miasta - "la ville rose" – bo wiele jej budynków jest zbudowanych z czerwonej cegły. Tuluza jest największym miastem w południowej części Francji. Dowiedz się, dlaczego warto odwiedzić to miasto, mające korzenie w starożytności! Samoloty, które zmieniły świat, odc. 2  - Airbus A380 Superjumbo Samoloty, które zmieniły świat, odc. 2 - Airbus A380 Superjumbo Supremacja Boeinga 747, zwanego Jumbo Jetem w segmencie samolotów wielkokadłubowych trwała nieprzerwanie od 1969 do końca XX wieku. Kres jej postanowił postawić Airbus produkując o wiele większy samolot. Czy Airbus A380 Superjumbo naprawdę zdetronizował Jumbo Jeta?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!