Chrysler pacyfic od Google'a. Autonomiczny samochód, czyli auto, które pokieruje sobą samo

Po sześciu miesiącach współpracy inżynierskiej FCA i należącej do Google'a firmy Waymo na bazie chryslera pacyfic powstał samochód autonomiczny. Czym się charakteryzuje ten niezwykły minivan?

W samochodzie autonomicznym Waymo (części koncernu Google wyłonionej mieniono m.in. układy elektryczne oraz niektóre elementy nadwozia, a wszystko po to, aby chrysler pacific był w stanie optymalnie wykorzystać technologię samodzielnej jazdy.

Samochód autonomiczny od Google'a. Jakie ma zalety?

Niestety nie są znane szczegóły technologii, kamer i czujników, w które minivan został wyposażony. Waymo twierdzi, że na pokładzie znajduje się zupełnie nowy sprzęt komputerowy oraz szereg usprawnień dla pozostałych elementów. Z pewnością „nowa furgonetka” wygląda bardziej przystępnie niż autonomiczne pojazdy, które były jej prekursorami.

Flota firmy zostanie uzupełniona o sto tak przygotowanych egzemplarzy, których zadaniem będzie zbieranie danych pozwalających na doskonalenie technik autonomicznej jazdy. Pierwsze egzemplarze tego samochodu autonomicznego powinny wyjechać na publiczne drogi już w przyszłym roku.

Samochód autonomiczny od Google'a. Dla kogo?

Minivansprawdzą się do przeprowadzania ludzi w ramach obszarów geoogrodzonych, jak zatłoczone miasta lub kampusy. Tam pojazdy przystosowane do samodzielnej jazdy mają największy sens i będą wdrażane w pierwszej kolejności. To skuteczny sposób aby np. pomóc pracownikom przedostać się z zatłoczonego dworca do pobliskiego biurowca.

Waymo planuje wdrożyć pół-autonomiczną wersję  Pacifica dla obsługi sektora handlowego już w końcu 2017 roku.

 

 

 

 

 

Redakcja 20/12/2016

Zobacz też

Od czego zależy WYSOKOŚĆ EMERYTURY MUNDUROWEJ? Czy od wysokości pensji nie z 3, a z 10 wybranych lat? Od czego zależy WYSOKOŚĆ EMERYTURY MUNDUROWEJ? Czy od wysokości pensji nie z 3, a z 10 wybranych lat? Reforma emerytalna wprowadziła zmiany w zasadach ustalania wysokości świadczeń dla mundurowych. Od 2013 wysokość emerytury będzie zależała od wysokości zarobków przez 10 lat służby. Emeryt będzie wybierał z jakich lat ma być wyliczona średnia. Musi to być jednak okres ciągły 10 lat. Jak NAPISAĆ WYRÓŻNIAJĄCE SIĘ CV? Czy wiesz, jakich słów należy unikać w CV? Jak NAPISAĆ WYRÓŻNIAJĄCE SIĘ CV? Czy wiesz, jakich słów należy unikać w CV? Na tak konkurencyjnym rynku pracy dobrze przygotowane dokumenty aplikacyjne dają większą szansę na zdobycie wymarzonej pracy. Stworzenie wyróżniającego się CV nie jest jednak łatwe. Sporo ze znanych i używanych określeń straciło na znaczeniu, gdyż są zbyt często wykorzystywane przez kandydatów. Eksperci monsterpolska.pl radzą, jakich słów i wyrażeń unikać, by nie wpaść w rekrutacyjną pułapkę. WAKACJE. Dlaczego warto SPĘDZIĆ WAKACJE w KRYNICY-ZDRÓJ? WAKACJE. Dlaczego warto SPĘDZIĆ WAKACJE w KRYNICY-ZDRÓJ? Krynicę-Zdrój charakteryzuje klimat podalpejski czyli słoneczna pogoda przez przeważającą część roku. To jeden z kilku powodów, dla którego turyści decydują się spędzić tu weekend majowy lub wakacje. Co jeszcze ma do zaoferowania to małopolskie miasto? Mówimy, dlaczego warto spędzić wakacje w Krynicy-Zdrój. MAJÓWKA. Dlaczego warto spędzić majówkę w Toruniu? MAJÓWKA. Dlaczego warto spędzić majówkę w Toruniu? Wielu Polaków spędza majówkę, podróżując po kraju. Tłumy urlopowiczów ciągną do Krakowa lub Wrocławia. Tymczasem w rodzinnym mieście Mikołaja Kopernika czekają na turystów nie mniejsze atrakcje! Bo gdzie jeszcze można postrzelać z łuku lub upiec prawdziwy piernik? Mówimy, dlaczego warto spędzić majówkę w Toruniu.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!