Choroby skóry uniemożliwiają im normalne życie. Poznajcie Chenga i Paytona, bohaterów kolejnego odcinka programu Anomalie medyczne!

Choroby skóry to problem, z którym borykają się miliony osób na całym świecie. Niektóre z nich zdarzają się bardzo rzadko – tak rzadko, jak schorzenia Chenga i Paytona, których życie od chwili przyjścia na świat naznaczone jest piętnem nieustannego cierpienia.


Czy lekarze będą w stanie wyleczyć dwóch chłopców mieszkających na dwóch końcach świata i w dwóch zupełnie różnych kulturach? Obydwaj cierpią na rzadko spotykane schorzenia skóry. Pierwszy z nich ma na imię Cheng i mieszka w Azji. Skóra na jego ciele pokryta jest łuską, co w znacznym stopniu utrudnia mu codzienne funkcjonowanie. Drugi z chłopców mieszka na drugim końcu kuli ziemskiej, w USA. Ma na imię Payton i od urodzenia cierpi na rzadko spotykaną chorobę skóry, przejawiającą się tym, że nawet pod wpływem najdelikatniejszego dotyku powstają na niej bolesne, krwawiące pęcherze... Obydwaj chłopcy poddadzą się leczeniu - czy uda im się odzyskać zdrowie i wrócić do normalnego życia?
w środę, 8 kwietnia, o godz. 20:30

Redakcja 08/04/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!