Choroby genetyczne kości – czy lekarze potrafią je wyleczyć?

Choroby genetyczne kości - wrodzona łamliwość kości i postępujące kostniejące zapalenie mięśni to rzadko spotykane schorzenia, którymi dotknięci zostali bohaterowie najnowszego odcinka programu „Rzadkie choroby" – Jake i Holly. Czy lekarze będą w stanie im pomóc?


Jake i Holly cierpią na rzadkie choroby genetyczne. Wrodzona łamliwość kości i postępujące kostniejące zapalenie mięśni to dwa schorzenia, które w znacznym stopniu utrudniają im życie, często sprawiając, że codzienne funkcjonowanie jest wręcz niemożliwe. Ludzie dotknięci wrodzoną łamliwością kości mogą doznawać złamań nawet w trakcie snu. Tkanka kostna rozrastająca się w sposób niekontrolowany w postępującym kostniejącym zapaleniu mięśni w znacznym stopniu utrudnia poruszanie się. Czy dzisiejsza medycyna jest w stanie wyleczyć Jake'a i Holly'ego? Czy mogą oni liczyć na powrót do normalnego życia?

Redakcja 06/05/2015

Zobacz też

KSW 22. Kiedy sędzia może przerwać walkę? KSW 22. Kiedy sędzia może przerwać walkę? Najbardziej efektowne walki KSW to te, które zawodnicy najczęściej wygrywają przez nokaut. Zdecydowanie mniej podobają się pojedynki, które przerywają sędziowie, jednocześnie podejmując decyzję o wyłonieniu zwycięzcy. Mówimy, kiedy sędzie może przerwać walkę. KSW 22. Jakie chwyty i akcje są niedozwolone w KSW? KSW 22. Jakie chwyty i akcje są niedozwolone w KSW? Jakie są zasady KSW? Jakie chwyty są zabronione? Podczas KSW 22, 16 marca 2013 roku, do walki stanie 12 zawodników w 6 kategoriach wagowych. Każdy z nich marzy o zdobyciu mistrzowskiego pasa, podobnie jak każdy chciałby spektakularnie pokonać rywala. Czasem nawet zawodnicy próbują walczyć wbrew panującym zasadom. Mówimy, jakie chwyty są niedozwolone podczas pojedynków w KSW. Nastula wygrał KSW 22 stosując dźwignię! Co to jest dźwignia? Na czym polega ten chwyt? Nastula wygrał KSW 22 stosując dźwignię! Co to jest dźwignia? Na czym polega ten chwyt? Wszyscy fani KSW (Konfrontacji Sztuk Walki) z niecierpliwością czekają już na kolejną galę. W najbliższą sobotę zobaczymy odsłonę 22 gali mieszanych sztuk walki, czyli KSW 22. Dźwignia to najczęściej stosowany chwyt, który często prowadzi wykonującego ją zawodnika do wygranej. Na czym polega dźwignia?  Dlaczego w miejscach publicznych jest mniej toalet damskich niż męskich? Dlaczego w miejscach publicznych jest mniej toalet damskich niż męskich? Czy zastanawiasz się, dlaczego w licznych obiektach użyteczności publicznej jest mniej toalet dla kobiet niż dla mężczyzn? Mamy odpowiedź. Otóż okazuje się, że wszystko to jest spowodowane powierzchnią, jaką przeznacza się na toalety.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!