Choroby genetyczne kości – czy lekarze potrafią je wyleczyć?

Choroby genetyczne kości - wrodzona łamliwość kości i postępujące kostniejące zapalenie mięśni to rzadko spotykane schorzenia, którymi dotknięci zostali bohaterowie najnowszego odcinka programu „Rzadkie choroby" – Jake i Holly. Czy lekarze będą w stanie im pomóc?


Jake i Holly cierpią na rzadkie choroby genetyczne. Wrodzona łamliwość kości i postępujące kostniejące zapalenie mięśni to dwa schorzenia, które w znacznym stopniu utrudniają im życie, często sprawiając, że codzienne funkcjonowanie jest wręcz niemożliwe. Ludzie dotknięci wrodzoną łamliwością kości mogą doznawać złamań nawet w trakcie snu. Tkanka kostna rozrastająca się w sposób niekontrolowany w postępującym kostniejącym zapaleniu mięśni w znacznym stopniu utrudnia poruszanie się. Czy dzisiejsza medycyna jest w stanie wyleczyć Jake'a i Holly'ego? Czy mogą oni liczyć na powrót do normalnego życia?

Redakcja 06/05/2015

Zobacz też

Jak myć okna, by nie było smug? Jak myć okna, by nie było smug? Większość z nas za mycie okien zabiera się dwa razy do roku: przed świętami. Jednak po tak długim okresie przerwy ich dokładne wymycie jest dość trudne. Dlatego okna warto myć tuż przed nadejściem zimy, przy pierwszej większej odwilży, a w ciepłe miesiące raz na kilka tygodni. Ale w jaki sposób robić to skutecznie? Jak myć okna, aby były czyste, błyszczące i wolne od smug? Plagiat i kategorie plagiatów. Z jakimi plagiatami mamy najczęściej do czynienia i jak odróżnić plagiat od cytatu? Plagiat i kategorie plagiatów. Z jakimi plagiatami mamy najczęściej do czynienia i jak odróżnić plagiat od cytatu? Minister oświaty Niemiec Anette Schavan zmuszona do dymisji z powodu plagiatu - ta wiadomość zbulwersowała opinię publiczną, mimo iż coraz częściej mamy dziś do czynienia z plagiatami, i to nawet w środowiskach naukowych. Czym właściwie jest plagiat? Czy bloger to dziennikarz? Co odróżnia blogera od dziennikarza? Czy bloger to dziennikarz? Co odróżnia blogera od dziennikarza? Blogerem może być każdy, wystarczy mieć dostęp do internetu, by założyć bloga a potem systematycznie dokonywać wpisów. Gdy będą interesujące, znajdą się czytelnicy. Dziennikarstwo należy natomiast do zawodów zaufania społecznego. Co to właściwie znaczy i na czym polega zawód dziennikarza? Najlepsze uczelnie na świecie. Które polskie uczelnie są najbardziej prestiżowe na świecie? Najlepsze uczelnie na świecie. Które polskie uczelnie są najbardziej prestiżowe na świecie? Gdzie są najlepsze uczelnie na świecie? Jeden z najbardziej znanych międzynarodowych rankingów uczelni wyższych właśnie opublikował nowy raport. Według Webometrics aż 7 polskich uczelni znalazło się wśród 500 najlepszych na świecie szkół. Na jakich polskich uczelniach warto studiować? Mówimy, które polskie uczelnie są najbardziej prestiżowe. Które polskie uczelnie są najbardziej prestiżowe na świecie?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!