Choroby genetyczne kości – czy lekarze potrafią je wyleczyć?

Choroby genetyczne kości - wrodzona łamliwość kości i postępujące kostniejące zapalenie mięśni to rzadko spotykane schorzenia, którymi dotknięci zostali bohaterowie najnowszego odcinka programu „Rzadkie choroby" – Jake i Holly. Czy lekarze będą w stanie im pomóc?


Jake i Holly cierpią na rzadkie choroby genetyczne. Wrodzona łamliwość kości i postępujące kostniejące zapalenie mięśni to dwa schorzenia, które w znacznym stopniu utrudniają im życie, często sprawiając, że codzienne funkcjonowanie jest wręcz niemożliwe. Ludzie dotknięci wrodzoną łamliwością kości mogą doznawać złamań nawet w trakcie snu. Tkanka kostna rozrastająca się w sposób niekontrolowany w postępującym kostniejącym zapaleniu mięśni w znacznym stopniu utrudnia poruszanie się. Czy dzisiejsza medycyna jest w stanie wyleczyć Jake'a i Holly'ego? Czy mogą oni liczyć na powrót do normalnego życia?

Redakcja 06/05/2015

Zobacz też

Kto ma dostęp do bazy PESEL? Jakie służby specjalne mogą sprawdzić dane w bazie PESELu? Kto ma dostęp do bazy PESEL? Jakie służby specjalne mogą sprawdzić dane w bazie PESELu? Od grudnia 2011 r. nasze dane w bazie PESEL może sprawdzać Biuro Ochrony Rządu. To kolejna formacja służb specjalnych, która może w określonym celu sprawdzić, np. adres zamieszkania podejrzanego bądź jego wykroczenia. Kim był Poncjusz Piłat? Czy na nim spoczywa odpowiedzialność za śmierć Jezusa? Kim był Poncjusz Piłat? Czy na nim spoczywa odpowiedzialność za śmierć Jezusa? Kim był Poncjusz Piłat? Piłat wpisał się w historię jako najsłynniejszy prokurator - to on zatwierdził wyrok skazujący Jezusa na ukrzyżowanie. W opinii Ojców Kościoła to nie na nim jednak spoczywa odpowiedzialność za śmierć Jezusa. Poncjusz Piłat był namiestnikiem rzymskiej prowincji, Judei od roku 26 do ok. 36 n.e. Tacyt uważał Piłata za prokuratora tej prowincji. Jakim człowiekiem był Piłat? Jak traktował Jezusa? Mówimy wszystko o Piłacie. JAK najlepiej CAŁOWAĆ? 21 rodzajów najlepszych pocałunków JAK najlepiej CAŁOWAĆ? 21 rodzajów najlepszych pocałunków Całowanie się jest dla zbliżenia tym, czym przyprawy dla wykwintego dania. Bez tego seks straci swój smak, stanie się mdły i bezbarwny. Jest coś magicznego w pocałunkach - są bardzo sexy, ale są też dowodem miłości, prawdziwej bliskości między kochankami. Całować można na wiele sposobów. Jak dobrze całować? Męka Pańska. Kim naprawdę był Barabasz? Dlaczego go uwolniono? Męka Pańska. Kim naprawdę był Barabasz? Dlaczego go uwolniono? W Wielkim Tygodniu odczytywany jest opis Męki Pańskiej. W Ewangelii według św. Mateusza pojawia się postać Barabasza. Kim był ten rzekomy zbrodniarz? Dlaczego uwolniono jego zamiast Jezusa?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!