Choroby genetyczne kości – czy lekarze potrafią je wyleczyć?

Choroby genetyczne kości - wrodzona łamliwość kości i postępujące kostniejące zapalenie mięśni to rzadko spotykane schorzenia, którymi dotknięci zostali bohaterowie najnowszego odcinka programu „Rzadkie choroby" – Jake i Holly. Czy lekarze będą w stanie im pomóc?


Jake i Holly cierpią na rzadkie choroby genetyczne. Wrodzona łamliwość kości i postępujące kostniejące zapalenie mięśni to dwa schorzenia, które w znacznym stopniu utrudniają im życie, często sprawiając, że codzienne funkcjonowanie jest wręcz niemożliwe. Ludzie dotknięci wrodzoną łamliwością kości mogą doznawać złamań nawet w trakcie snu. Tkanka kostna rozrastająca się w sposób niekontrolowany w postępującym kostniejącym zapaleniu mięśni w znacznym stopniu utrudnia poruszanie się. Czy dzisiejsza medycyna jest w stanie wyleczyć Jake'a i Holly'ego? Czy mogą oni liczyć na powrót do normalnego życia?

Redakcja 06/05/2015

Zobacz też

Duchy wśród żywych. Kiedy zmarły nie uznaje własnej śmierci Duchy wśród żywych. Kiedy zmarły nie uznaje własnej śmierci Ludzie, którzy wierzą w duchy, często twierdzą, że są one takie jak my. Niektóre nie przyjmują do wiadomości kresu swojego życia i zachowują się tak, jakby nadal należały do świata żywych. Miasto na Księżycu, kolonia na Marsie. Kiedy zaczniemy się wyprowadzać z Ziemi? Miasto na Księżycu, kolonia na Marsie. Kiedy zaczniemy się wyprowadzać z Ziemi? Cztery lata temu po ostatniej kosmicznej wyprawie wahadłowca Atlantis mogłoby się wydawać, że złota era pozaziemskich wypraw dobiegła końca. Rosnące koszty, spektakularne katastrofy zakończone śmiercią astronautów i brak propagandowego wymiaru podboju kosmosu z czasów zimnej wojny spowodowały, że nadszedł kres ery załogowych lotów kosmicznych. Seksskandale polskich władców. Od Bolesława Chrobrego do Stanisława Augusta. WIDEO Seksskandale polskich władców. Od Bolesława Chrobrego do Stanisława Augusta. WIDEO Na tronach zasiadali władcy, którzy mimo że oficjalnie żyli w związkach małżeńskich, kochali inaczej. Homoseksualizm postrzegany był za tak okrutny grzech, że zacierano wszelkie ślady jego występowania. Władcy, mimo że nietykalni, ze swoimi skłonnościami się nie obnosili, aby nie gorszyć poddanych. Broń na gąsiennicach - historia czołgów Broń na gąsiennicach - historia czołgów Już Leonardo da Vinci próbował zaprojektować pojazd wojenny, który służyłby do walki z wrogiem i bezpiecznego transportu ludzi czy broni na placu boju. XVI-wieczny szkic autorstwa renesansowego geniusza jest uznawany za pierwszy w dziejach projekt czołgu. Była to okrągła konstrukcja, przypominająca latający spodek na kołach, zrobiona z metalu i drewna, napędzana siłą mięśni pojedynczego człowieka, siedzącego w środku i kręcącego korbą. Machina pozostała rysunkiem na papierze aż do czasów współczesnych, gdy została zrekonstruowana. Dziś stoi w muzeum czołgów w Izraelu.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!