Chińska armia widmo: film dokumentalny o armii terakotowej

Chiny mogą się pochwalić wieloma niezwykłymi zabytkami, ale terakotowa armia fascynuje ludzkość jak być chyba żaden z nich. Co mogą nam o niej powiedzieć współcześni naukowcy? W filmie „Chińska armia widmo" najnowsze ustalenia na jej temat.

Cesarz chiński musi panować nie tylko na ziemi, ale również poza nią! To właśnie z chęci sprawowania władzy nad zaświatami narodzili się wojownicy jednego z najwspanialszych i najbardziej oszałamiających artefaktów, jakie zna historia ludzkości – chińskiej armii terakotowej. Aby jego władza rozciągała się również poza domeną życia, cesarz musiał zabrać ze sobą w zaświaty swoją armię, która zapewniłaby mu panowanie i gwarantowała bezpieczeństwo.

Żadne dzieło człowieka – ani wcześniejsze, ani późniejsze – nie może równać się z chińską terakotową armią. Przez lata specjaliści próbowali rozwiązać tajemnicę jednego z największych archeologicznych odkryć. Teraz, z pomocą nowoczesnych technologii, potężna armia naturalnych rozmiarów powstanie z pyłu pokrywającego ją od dwóch tysiącleci.

Zdjęcie z artykułu: Chińska armia widmo: film dokumentalny o armii terakotowej
Chińska armia widmo: film dokumentalny o armii terakotowejźródło:Off The Fence

 

Redakcja 29/04/2016

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!