Chińska armia widmo: film dokumentalny o armii terakotowej

Chiny mogą się pochwalić wieloma niezwykłymi zabytkami, ale terakotowa armia fascynuje ludzkość jak być chyba żaden z nich. Co mogą nam o niej powiedzieć współcześni naukowcy? W filmie „Chińska armia widmo" najnowsze ustalenia na jej temat.

Cesarz chiński musi panować nie tylko na ziemi, ale również poza nią! To właśnie z chęci sprawowania władzy nad zaświatami narodzili się wojownicy jednego z najwspanialszych i najbardziej oszałamiających artefaktów, jakie zna historia ludzkości – chińskiej armii terakotowej. Aby jego władza rozciągała się również poza domeną życia, cesarz musiał zabrać ze sobą w zaświaty swoją armię, która zapewniłaby mu panowanie i gwarantowała bezpieczeństwo.

Żadne dzieło człowieka – ani wcześniejsze, ani późniejsze – nie może równać się z chińską terakotową armią. Przez lata specjaliści próbowali rozwiązać tajemnicę jednego z największych archeologicznych odkryć. Teraz, z pomocą nowoczesnych technologii, potężna armia naturalnych rozmiarów powstanie z pyłu pokrywającego ją od dwóch tysiącleci.

Zdjęcie z artykułu: Chińska armia widmo: film dokumentalny o armii terakotowej
Chińska armia widmo: film dokumentalny o armii terakotowejźródło:Off The Fence

 

Redakcja 29/04/2016

Zobacz też

Kim jest MAGDA STECZKOWSKA, wokalistka w zespole Indigo? Kim jest MAGDA STECZKOWSKA, wokalistka w zespole Indigo? Przez wiele lat występowała głównie w chórkach i właśnie o to ma żal do Maryli Rodowicz, że za długo była mistrzynią drugiego planu. Przez 11 lat jako wokalistka główna nagrała zaledwie 3 płyty. Kim jest Magda Steczkowska, siostra gwiazdy Justyny Steczkowskiej? Kim jest PATRICIA KAZADI, prowadząca polską edycję You Can Dance - Po prostu tańcz? Kim jest PATRICIA KAZADI, prowadząca polską edycję You Can Dance - Po prostu tańcz? Patricię Kazadi to polska celebrytka, piosenkarka i tancerka oraz niezawodowa aktorka. Ta młoda kobieta jest w połowie Kongijką, choć urodziła się w Polsce. Większość zna ją jako prezenterkę programów telewizyjnych. Jej fani kochają Patricię za jej zdolności taneczne i muzyczne. Kim jest Patricia? Nowa ustawa emerytalna. KIEDY MOŻNA PRZEJŚĆ NA EMERYTURĘ? Jaka będzie emerytura? Nowa ustawa emerytalna. KIEDY MOŻNA PRZEJŚĆ NA EMERYTURĘ? Jaka będzie emerytura? Reforma emerytalna przewiduje podniesienie wieku emerytalnego do 67 roku życia. W wieku 67 lat na emeryturę przejdą zarówno mężczyźni jak i kobiety. Jest też możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę - kobiety w wieku 62 lat i mężczyźni 65 lat - i pobierać 50 proc. świadczenia do 67 roku życia. Sprawdź, kiedy pójdziesz na emeryturę po zmianach? Reforma emerytalna i NOWE ZASADY EMERYTURY. Kiedy przejdę na emeryturę? Reforma emerytalna i NOWE ZASADY EMERYTURY. Kiedy przejdę na emeryturę? Podstawowe zmiany dotyczące emerytur, to zrównanie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn, a także podniesienie wieku dla obydwu płci do 67 lat. Nie oznacza to jednak, że po grudniu 2012 roku wszyscy od razu będą musieli pracować do 67 roku życia. Reforma emerytalna będzie wprowadzana stopniowo. Sprawdź już teraz, kiedy przejdziesz na emeryturę?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!