Chiński horoskop: rok 2014 to rok konia

Zgodnie z chińskim kalendarzem 31. stycznia 2014 rozpoczął się rok Konia, który potrwa do 18 lutego 2015. Będzie to burzliwy okres, pełen konfliktów i napięć. Zobacz, co nas czeka w roku Konia.

Zgodnie z chińskim horoskopem rok 2014 to rok Konia. Według legendy, Budda przypisał każdy rok jednemu z dwunastu zwierząt, które przybyły go pożegnać, gdy opuszczał Ziemię. Były to kolejno: szczur, bawół, tygrys, kot, smok, wąż, koń, koza, małpa, kogut, pies i świnia. Każdy z tych chińskich znaków astrologicznych ma swój odpowiednik w zodiaku europejskim. Na przykład szczur odpowiada Baranowi, Bawół – Bykowi, Tygrys – Bliźniętom, Kot – Rakowi, itd. Koń to siódmy znak w zodiaku chińskim. Znak szczególny, bo zwiastujący bardzo energetyczny i pracowity okres, pełen wspaniałych przygód i realizacji śmiałych projektów.

 

Co nas czeka w roku konia?

Według chińskiego horoskopu rok Konia jest jednym z lepszych okresów astrologicznych. Koń symbolizuje ruch, działanie, energię, odwagę, śmiałość, ale także zapalczywość i awanturniczą naturę – dlatego właśnie najbliższy rok zapowiada się bardzo burzliwie. Na pewno nie będzie nudny. Na świecie nie zabraknie wojen, konfliktów i napięć, choć zapewne będą one miały charakter lokalny.
Ten rok w wielu rejonach świata przyniesie wiele klęsk żywiołowych spowodowanych srogą zimą i przewidywanymi wyjątkowymi upałami.
2014 będzie rokiem wielkich zmian w wielu dziedzinach życia – zarówno w polityce, finansach światowych, jak i w życiu prywatnym. Wiele trwałych związków może zostać wystawionych na próbę, zaś nowe znajomości niekoniecznie zakończą się sukcesem.
Za to wszelkie przedsięwzięcia związane z pracą powinny się powieść. Ten rok będzie należał do ludzi pracowitych, wytrwałych i myślących niesztampowo. Jeśli zatem od lat nosisz się z pomysłem na własny biznes – rok Konia jest najlepszym okresem na jego realizację! Musisz tylko kierować się rozsądkiem i nie działać pod wpływem impulsu. W roku Konia bowiem nadzwyczaj łatwo podejmuje się szalone, nieprzemyślane decyzje, niepoparte chłodną kalkulacją.

Redakcja 01/05/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!