Cesarstwo Augusta. Miniseria o imperatorze, który zmienił historię świata!

Historia świata ułożyłaby się zupełnie inaczej, gdyby ojciec pierwszego cesarza rzymskiego, Oktawiana Augusta, rzucił swoje nowo narodzone niemowlę psom na pożarcie, jak podobno radził mu znajomy astrolog...
Zdjęcie z artykułu: Cesarstwo Augusta. Miniseria o imperatorze, który zmienił historię świata!
Cesarstwo Augustaźródło:Beta Film GmbH

Ponad czterdziestoletnie panowanie Oktawiana Augusta w Cesarstwie Rzymskim było czasem stabilizacji i rozwoju, chociaż do władzy doszedł on na drodze krwawych wojen domowych. Te czasy określa się jako Pax Romana - niemal w całym Cesarstwie panował wówczas pokój i sprzyjające warunki do rozwoju. Cesarz zapisał się złotymi zgłoskami także w kulturze europejskiej, jako władca popierający kulturę i sztukę. Na okres jego rządów przypada złoty wiek literatury rzymskiej. Tworzyli wówczas m.in. Horacy i Wergiliusz, któremu Oktawian August zlecił stworzenie narodowego eposu dla Rzymian. Tak powstała Eneida.

FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zachwyca, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość, zaprasza na czteroodcinkową serię „Cesarstwo Augusta". Poznajcie dzieje pierwszego cesarza Rzymu!

Redakcja 23/07/2015

Zobacz też

Znaczenie imion - jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na F? Znaczenie imion - jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na F? Jacy są mężczyźni o imionach na literę F? Złote chłopaki! Weseli, dowcipni, szczerzy, a do tego fajnie ubrani. W ich towarzystwie nie można się nudzić! Lubią blichtr i kasę, ale są też niezwykle szczodrzy, zawsze chętni do pomocy. Utalentowani, jednak ślęczenie w książkach czy nad skomplikowanym projektem to nie dla nich. Sprawdź znaczenie imion męskich na literę F. Znaczenie imion - jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na D? Co znaczą imiona Daniel, Dawid, Dionizy, Dominik, Donald? Znaczenie imion - jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na D? Co znaczą imiona Daniel, Dawid, Dionizy, Dominik, Donald? Chłopaki, których imiona zaczynają się na literę D, mają magnetyczny wpływ na kobiety – przyciągają je nawet wtedy, gdy o to nie zabiegają. A to powoduje, że nieustannie popadają w tarapaty, uważać muszą zwłaszcza na wiecznie zazdrosne partnerki! Jacy są mężczyźni o imionach na D? Wypadek balonu w Egipcie. Na co uważać podróżując po Egipcie? Wypadek balonu w Egipcie. Na co uważać podróżując po Egipcie? Wypadek balonu w Egipcie przypomniał, że ten kraj to nie tylko słońce i plaża. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę wybierając się do Egiptu. Jak dobierać wycieczki i atrakcje, by być bezpiecznym? ZNACZENIE IMION. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę C? ZNACZENIE IMION. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę C? Czy znaczenie imion ma wpływ na to, kim jesteśmy? Panowie noszący imiona na literę „C” robią ogromne wrażenie na kobietach, ze szczególnym uwzględnieniem starszych pań. Dobrze ułożeni, jak się dawniej mówiło, potrafią zachować się w każdej sytuacji. Wytrwale dążą do celu, ale nie po trupach – uśmiechnięci, otoczeni przez wypróbowanych przyjaciół. Jacy są mężczyźni na C?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!