Cesarstwo Augusta. Miniseria o imperatorze, który zmienił historię świata!

Historia świata ułożyłaby się zupełnie inaczej, gdyby ojciec pierwszego cesarza rzymskiego, Oktawiana Augusta, rzucił swoje nowo narodzone niemowlę psom na pożarcie, jak podobno radził mu znajomy astrolog...
Zdjęcie z artykułu: Cesarstwo Augusta. Miniseria o imperatorze, który zmienił historię świata!
Cesarstwo Augustaźródło:Beta Film GmbH

Ponad czterdziestoletnie panowanie Oktawiana Augusta w Cesarstwie Rzymskim było czasem stabilizacji i rozwoju, chociaż do władzy doszedł on na drodze krwawych wojen domowych. Te czasy określa się jako Pax Romana - niemal w całym Cesarstwie panował wówczas pokój i sprzyjające warunki do rozwoju. Cesarz zapisał się złotymi zgłoskami także w kulturze europejskiej, jako władca popierający kulturę i sztukę. Na okres jego rządów przypada złoty wiek literatury rzymskiej. Tworzyli wówczas m.in. Horacy i Wergiliusz, któremu Oktawian August zlecił stworzenie narodowego eposu dla Rzymian. Tak powstała Eneida.

FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zachwyca, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość, zaprasza na czteroodcinkową serię „Cesarstwo Augusta". Poznajcie dzieje pierwszego cesarza Rzymu!

Redakcja 23/07/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!