Cesarstwo Augusta - gdyby nie on historia świata potoczyłaby się zupełnie inaczej!

Historia świata potoczyłaby się zupełnie inaczej, gdyby Oktawian August nie objął władzy w Cesarstwie Rzymskim. Panował ponad 40 lat, a po śmierci w roku 14 n.e., senat uznał go za za boga.
Pierwszy rzymski cesarz Oktawian August panował w Rzymie od 30 roku p.n.e. do 14 roku naszej ery. Był założycielem Cesarstwa Rzymskiego, zasłynął także z tego, że w trakcie ponad 40-letnich rządów udało mu się przeprowadzić wiele reform, a cesarstwo cieszyło się stabilizacją i spokojem zwanym Pax Romana.

Jednak życie samego Oktawiana Augusta nie było równie spokojne. Historia życia pierwszego rzymskiego cesarza przypomina nieustanną przygodę pełną intryg, zwrotów akcji i romansów...

FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zachwyca, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na dwuodcinkową serię „Cesarstwo Augusta". Poznajcie dzieje pierwszego cesarza Rzymu!


 

Redakcja 02/04/2015

Zobacz też

Kościół a eutanazja. Jak zabijać chorych ludzi po chrześcijańsku? Kościół a eutanazja. Jak zabijać chorych ludzi po chrześcijańsku? Eutanazja? Kościół katolicki uchodzi za największego jej przeciwnika. Są tacy, którzy uważają, że tym samym skazuje ludzi na śmierć w męczarniach. Jaka jest więc możliwość przyspieszenia śmierci osoby cierpiącej, która ma dość już choroby ? Wielu ludziom ciężko dostrzec sens życia w stanie terminalnym. Jaka jest kościelna seksedukacja? Jaka jest kościelna seksedukacja? Katolickie pary współżyjące ze sobą często mówią o sobie, że są otwarte na życie, to znaczy że nawet stosując naturalne metody antykoncepcji mają świadomość, że mogą zajść w ciążę, gdyż w praktyce nie są w stanie określić z góry swej płodności z dokładnością do jednego, czy nawet kilku dni w przód. Nie zgadzam się z nauczaniem Kościoła - czy jestem katolikiem? Nie zgadzam się z nauczaniem Kościoła - czy jestem katolikiem? Wiele osób twierdzi, że są katolikami, ale nie zgadza się z nauczaniem Kościoła w niektórych kwestiach społecznych typu antykoncepcja, eutanazja, in vitro. W Kościele są dla Jezusa, miłości bliźnich, dobra. Czy mając takie poglądy, mogą twierdzić, że są katolikami i przyjmować sakramenty święte? Co zrobić w takiej sytuacji? Czy Kościół szantażuje wiernych warunkami wiary? Czy czeka ich zbawienie, czy wieczne potępienie? Ks. Sławomir Oder i ZOSTAŁEM Z WAMI. Czy życie z Jezusem jest ryzykowną przygodą? Ks. Sławomir Oder i ZOSTAŁEM Z WAMI. Czy życie z Jezusem jest ryzykowną przygodą? Ks. Sławomir Oder w książce pt. „Zostałem z Wami” odpowiada na wiele pytań dotyczących kulis procesu kanonizacyjnego papieża Polaka. Jan Paweł II to człowiek, który bez wątpienia zaproponował światu ryzykowną przygodę z Jezusem Chrystusem współcześnie przezywanym: królem Chrystem i panem Dżizusem.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!