Cesarstwo Augusta - gdyby nie on historia świata potoczyłaby się zupełnie inaczej!

Historia świata potoczyłaby się zupełnie inaczej, gdyby Oktawian August nie objął władzy w Cesarstwie Rzymskim. Panował ponad 40 lat, a po śmierci w roku 14 n.e., senat uznał go za za boga.
Pierwszy rzymski cesarz Oktawian August panował w Rzymie od 30 roku p.n.e. do 14 roku naszej ery. Był założycielem Cesarstwa Rzymskiego, zasłynął także z tego, że w trakcie ponad 40-letnich rządów udało mu się przeprowadzić wiele reform, a cesarstwo cieszyło się stabilizacją i spokojem zwanym Pax Romana.

Jednak życie samego Oktawiana Augusta nie było równie spokojne. Historia życia pierwszego rzymskiego cesarza przypomina nieustanną przygodę pełną intryg, zwrotów akcji i romansów...

FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zachwyca, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na dwuodcinkową serię „Cesarstwo Augusta". Poznajcie dzieje pierwszego cesarza Rzymu!


 

Redakcja 02/04/2015

Zobacz też

ŚLUB MUZUŁMAŃSKI. Jak przebiega ceremonia ślubna muzułmanów? Jak wygląda ślub muzułmański? ŚLUB MUZUŁMAŃSKI. Jak przebiega ceremonia ślubna muzułmanów? Jak wygląda ślub muzułmański? Ślub muzułmański nie wynika z miłości. Mężczyzna może zobaczyć przyszłą żonę przed ślubem, ani przez chwilę nie może z nią jednak przebywać sam na sam. Sunna, zbiór przypowieści o prawdach głoszonych przez proroka Mahometa, mówi wprawdzie, że kobiety nie można wydać za mąż bez jej zgody, ale w praktyce za zgodę uważa się milczenie. Jak wygląda ślub muzułmański? ŚLUB BUDDYSTÓW. Jak przebiega buddyjski ślub? Jak wygląda ceremonia ślubna buddystów? ŚLUB BUDDYSTÓW. Jak przebiega buddyjski ślub? Jak wygląda ceremonia ślubna buddystów? Ślub buddystów to piękna uroczystość pod gołym niebem. W buddyzmie bycie parą nie wiąże się z moralnym nakazem zawarcia małżeństwa. Budda stał na stanowisku, że zawarcie lub nie zawarcie związku małżeńskiego, jeśli para ma pozostać sobie wierna, musi być sprawą całkowicie dobrowolną. Jak przebiega buddyjski ślub? Jak wygląda ceremonia ślubna buddystów? Jak wstrzymać egzekucję komorniczą? Umorzenie postępowania komorniczego [PORADNIK] Jak wstrzymać egzekucję komorniczą? Umorzenie postępowania komorniczego [PORADNIK] Egzekucja komornicza nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń życiowych. Ale postępowanie egzekucyjne można umorzyć lub zawiesić. W jakich sytuacjach jest możliwe umorzenie bądź zawieszenie postępowania egzekucyjnego? Jak bronić się przed komornikiem? Czy ustna umowa pożyczki jest ważna? Czy ustna umowa pożyczki jest ważna? Gdy pożyczasz pieniądze komuś z rodziny, przyjaciołom lub znajomym, najczęściej nie żądasz potwierdzenia pożyczki na piśmie. Zwykle jest to tylko umowa ustna. Czy taka umowa będzie ważna i czy w razie sporu uda ci się odzyskać dług?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!