Cena seksu. Wstrząsający dokument o kobietach zmuszonych do prostytucji. ZDJĘCIA

Dziennikarka bułgarskiego pochodzenia Mimi Chakarova podejmuje filmowe śledztwo w sprawie kobiet, które wyjechały z krajów postkomunistycznych po 1989 roku i będąc już za granicą zostały zmuszone do pracy w charakterze prostytutek. Handel żywym towarem, praca niewolnicza, zmuszanie do prostytucji to jedne z najbardziej palących problemów społecznych, jakie pojawiły się w krajach byłego Bloku Wschodniego po upadku komunizmu.

Upadek komunizmu zapoczątkował masowy exodus mieszkańców krajów byłego Bloku Wschodniego na Zachód. Wyjeżdżali tam w poszukiwaniu pracy i pieniędzy. Wśród emigrantów znalazło się też wiele młodych kobiet, którym pośrednicy obiecali dobrze płatną pracę. Gdy docierały na miejsce okazywało się jednak, że zostały oszukane i muszą podjąć pracę prostytutek.

W dokumencie „Cena seksu”, zrealizowanym przez dziennikarkę pochodzenia bułgarskiego Mimi Chakarovą, pojawią się nie tylko kobiety, które padły ofiarami handlu żywym towarem. Autorce filmu udało się nakłonić do zwierzeń również mężczyzn zamieszanych w ten proceder oraz panów korzystających z usług prostytutek.

Zgodnie z danymi Organizacji Narodów Zjednoczonych, pracę niewolniczą w charakterze prostytutek wykonuje w tej chwili około półtora miliona kobiet. Uprowadzone kobiety są zmuszane do pracy jako prostytutki, bite i narkotyzowane. Czy dokument Mimi Chakarovej choć w niewielkim stopniu przyczyni się do tego, by ludzie uświadomili sobie, na jak szeroką skalę odbywa się ten proceder i jakie koszty ponoszą jego ofiary?

Redakcja 04/12/2014

Zobacz też

JAK USUNĄĆ TATUAŻ? Peelingiem, kwasem, chirurgicznie czy zastrzykami z kremem? JAK USUNĄĆ TATUAŻ? Peelingiem, kwasem, chirurgicznie czy zastrzykami z kremem? Tatuaż, nawet ten pracowicie wyrysowany igłą, nie musi pozostać na twojej skórze przez całe życie. Tym bardziej, że ozdoba, która wzbudziła podziw u rówieśników, może czasem przeszkadzać w zdobyciu pracy, na której ci zależy. Zamiast ukrywać po prostu go usuń! Gdzie znaleziono NAJSTARSZEGO DINOZAURA świata? Odwiedź JURAPARK KRASIEJÓW koło Opola Gdzie znaleziono NAJSTARSZEGO DINOZAURA świata? Odwiedź JURAPARK KRASIEJÓW koło Opola Jeśli interesujesz się dinozaurami nie możesz nie poznać tego miejsca. Pawilon Paleontologiczny w Krasiejowie niedaleko Opola daje pojęcie o tym jak odkrywa się dinozaury i na czym polega praca paleontologa, a dzieci poznają bajkową krainę dinozaurów Kim jest Anna Stachurska, narzeczona piłkarza Roberta Lewandowskiego? Kiedy ślub pary? Gdzie się poznali? Kim jest Anna Stachurska, narzeczona piłkarza Roberta Lewandowskiego? Kiedy ślub pary? Gdzie się poznali? Po takich fenomenalnych meczach jak Borussia vs Real 24.04.13 kibice interesują się również drugimi połówkami sportowców. Tym razem najbardziej Anną Stachurską, dziewczyną Roberta Lewandowskiego. Kim jest Ania i gdzie poznała Roberta? Kiedy ślub Roberta Lewandowskiego z Anną Stachurską? Co i ile pić, gdy na dworze upał? Co najlepsze na upały? Co i ile pić, gdy na dworze upał? Co najlepsze na upały? Gorące letnie dni bardzo łatwo się odwodnić. Nasz organizm chłodzi się poprzez parowanie, przez co w upały pozbywamy się większej ilości wody niż zwykle. Niezbędne, więc jest częste nawadnianie organizmu. Co najlepiej pić, gdy na dworze skwar? Ile płynów dziennie powinniśmy wpijać, gdy jest gorąco?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!