Cena seksu. Wstrząsający dokument o kobietach zmuszonych do prostytucji. ZDJĘCIA

Dziennikarka bułgarskiego pochodzenia Mimi Chakarova podejmuje filmowe śledztwo w sprawie kobiet, które wyjechały z krajów postkomunistycznych po 1989 roku i będąc już za granicą zostały zmuszone do pracy w charakterze prostytutek. Handel żywym towarem, praca niewolnicza, zmuszanie do prostytucji to jedne z najbardziej palących problemów społecznych, jakie pojawiły się w krajach byłego Bloku Wschodniego po upadku komunizmu.

Upadek komunizmu zapoczątkował masowy exodus mieszkańców krajów byłego Bloku Wschodniego na Zachód. Wyjeżdżali tam w poszukiwaniu pracy i pieniędzy. Wśród emigrantów znalazło się też wiele młodych kobiet, którym pośrednicy obiecali dobrze płatną pracę. Gdy docierały na miejsce okazywało się jednak, że zostały oszukane i muszą podjąć pracę prostytutek.

W dokumencie „Cena seksu”, zrealizowanym przez dziennikarkę pochodzenia bułgarskiego Mimi Chakarovą, pojawią się nie tylko kobiety, które padły ofiarami handlu żywym towarem. Autorce filmu udało się nakłonić do zwierzeń również mężczyzn zamieszanych w ten proceder oraz panów korzystających z usług prostytutek.

Zgodnie z danymi Organizacji Narodów Zjednoczonych, pracę niewolniczą w charakterze prostytutek wykonuje w tej chwili około półtora miliona kobiet. Uprowadzone kobiety są zmuszane do pracy jako prostytutki, bite i narkotyzowane. Czy dokument Mimi Chakarovej choć w niewielkim stopniu przyczyni się do tego, by ludzie uświadomili sobie, na jak szeroką skalę odbywa się ten proceder i jakie koszty ponoszą jego ofiary?

.. Obejrzyj Edukację seksualną za darmo na VOD!

Redakcja 26/04/2017

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!