Cena seksu. Wstrząsający dokument o kobietach zmuszonych do prostytucji. ZDJĘCIA

Dziennikarka bułgarskiego pochodzenia Mimi Chakarova podejmuje filmowe śledztwo w sprawie kobiet, które wyjechały z krajów postkomunistycznych po 1989 roku i będąc już za granicą zostały zmuszone do pracy w charakterze prostytutek. Handel żywym towarem, praca niewolnicza, zmuszanie do prostytucji to jedne z najbardziej palących problemów społecznych, jakie pojawiły się w krajach byłego Bloku Wschodniego po upadku komunizmu.

Upadek komunizmu zapoczątkował masowy exodus mieszkańców krajów byłego Bloku Wschodniego na Zachód. Wyjeżdżali tam w poszukiwaniu pracy i pieniędzy. Wśród emigrantów znalazło się też wiele młodych kobiet, którym pośrednicy obiecali dobrze płatną pracę. Gdy docierały na miejsce okazywało się jednak, że zostały oszukane i muszą podjąć pracę prostytutek.

W dokumencie „Cena seksu”, zrealizowanym przez dziennikarkę pochodzenia bułgarskiego Mimi Chakarovą, pojawią się nie tylko kobiety, które padły ofiarami handlu żywym towarem. Autorce filmu udało się nakłonić do zwierzeń również mężczyzn zamieszanych w ten proceder oraz panów korzystających z usług prostytutek.

Zgodnie z danymi Organizacji Narodów Zjednoczonych, pracę niewolniczą w charakterze prostytutek wykonuje w tej chwili około półtora miliona kobiet. Uprowadzone kobiety są zmuszane do pracy jako prostytutki, bite i narkotyzowane. Czy dokument Mimi Chakarovej choć w niewielkim stopniu przyczyni się do tego, by ludzie uświadomili sobie, na jak szeroką skalę odbywa się ten proceder i jakie koszty ponoszą jego ofiary?

.. Obejrzyj Edukację seksualną za darmo na VOD!

Redakcja 26/04/2017

Zobacz też

SMART TV Samsung - Najlepsze aplikacje na telewizor: Muzeum Powstania, Opera Narodowa, Muzeum Narodowe i ninateka.pl SMART TV Samsung - Najlepsze aplikacje na telewizor: Muzeum Powstania, Opera Narodowa, Muzeum Narodowe i ninateka.pl Zbiory Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Warszawie, spektakl „Wymazywanie” Krystiana Lupy i ponad 2 000 innych, cennych materiałów audiowizualnych dzięki ninateka.pl - to tylko część z atrakcji, które można od dzisiaj obejrzeć i przesłuchać w domowym zaciszu. Cztery uznane instytucje kultury: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Narodowe, Opera Narodowa i Narodowy Instytut Audiowizualny we współpracy z Samsung Electronics udostępniły właśnie pierwsze w Polsce multimedialne aplikacje, dostępne na telewizorach Samsung Smart TV. Tanie święta wielkanocne. Jak zaoszczędzić, gdzie szukać promocji? Tanie święta wielkanocne. Jak zaoszczędzić, gdzie szukać promocji? Co zrobić, żeby zaoszczędzić na świątecznych zakupach? Co i gdzie kupić, żeby spędzić Wielkanoc przy suto zastawionym stole bez konieczności brania pożyczki? Co prawda inflacja ostatnio wyhamowała, jednak przestały też rosnąć nasze pensje - mimo że ceny nie wzrosły znacząco od ostatnich świąt, siła nabywcza naszych wypłat zmalała i musimy liczyć się z każdym wydatkiem. Podpowiadamy, gdzie szukać oszczędności przed świętami. Pierwszy dzień wiosny – jak zatrzymać uczniów w szkole 21 marca? Pomysły dla szkół Pierwszy dzień wiosny – jak zatrzymać uczniów w szkole 21 marca? Pomysły dla szkół Jaka jest szkolna alternatywa dla Dnia Wagarowicza?Co robić w pierwszy dzień wiosny, żeby uczniowie zrezygnowali z wagarów? 21 marca można zorganizować dzień talentów, konkursy wiedzy, potyczki nauczyciele kontra uczniowie albo bardziej tradycyjnie – utopić marzannę. Horoskop tygodniowy klasyczny od 18.03.2013 do 24.03.2013. Horoskop tygodniowy dla każdego znaku zodiaku. Co czeka znaki od 18.03.do 24.03.2013? Horoskop tygodniowy klasyczny od 18.03.2013 do 24.03.2013. Horoskop tygodniowy dla każdego znaku zodiaku. Co czeka znaki od 18.03.do 24.03.2013? Sprawdź, co cię czeka w życiu prywatnym i zawodowym - przeczytaj horoskop tygodniowy dla każdego znaku zodiaku.Horoskop tygodniowy klasyczny 18.03 – 24.03.13 opracowała tarocistka Kirke z portalu wrozbyonline.pl

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!