Być mistrzem, odc. 3 – kiedy oczekujesz od siebie zbyt wiele

Przygotowanie do udziału w najważniejszych zawodach sportowych to w dzisiejszych czasach bardzo skomplikowany proces, obejmujący zarówno trening fizyczny, jak i pracę z psychiką. Seria „Być mistrzem" ukazuje kulisy zmagań największych sportowych gwiazd na świecie ze swoimi słabościami i ograniczeniami. Pokazuje, jak przygotowują się do tego, by zostać mistrzem.Najwięksi sportowcy świata zrobią wszystko, żeby wygrać. Nie straszny im ból, zarówno psychiczny, jak i fizyczny, bez wahania gotowi są poświęcić swoje życie rodzinne i wolny czas, by osiągnąć cel i zdobyć najwyższe trofeum. Jednak im więcej wysiłku wkładają w przygotowania, tym większe stają się ich oczekiwania względem własnych osiągnięć. Jak dowiemy się z trzeciego odcinka serii „Być mistrzem", taka postawa może stać się przeszkodą w osiągnięciu celu.

W cudownych dzieciach sportu, australijskim surferze Julianie Wilsonie (ur. w 1988 r.) oraz amerykańskiej golfistce Lexi Thompson (ur. 1995) szkoleniowcy i publiczność dopatrywali się przyszłych mistrzów. Jednak presja, jaką cały świat wywierał na tej dwójce okazała się zabójcza. Ciężar oczekiwań przytłoczył młode gwiazdy, a ich kariery okazały się nie tak udane, jak się spodziewano. Czy po pierwszych porażkach na seniorskich arenach młodzi sportowcy wreszcie sprostają oczekiwaniom? Czy nauczą się radzić sobie z przegraną? Czy odzyskają dawną formę? Czy wygrają w walce z umysłem?

Redakcja 30/06/2014

Zobacz też

Czy menopauza to choroba? Jakie są objawy menopauzy? Czy menopauza to choroba? Jakie są objawy menopauzy? Gdy zbliża się okres przekwitania, wiele kobiet ciężko go znosi. Dokuczliwości menopauzy to jednak nie objawy choroby (choć wiele z nich je przypomina). To efekt naturalnego procesu starzenia się, z którym warto się psychicznie pogodzić. Na fizyczne dolegliwości znajdą się zaś leki - ziołowe oraz hormonalne, pomoże także dieta. Jak najłagodniej przeżyć menopauzę? KTO KOGO przepuszcza w DRZWIACH? Kto pierwszy przechodzi w drzwiach w pracy, a kto w sklepie lub restauracji? KTO KOGO przepuszcza w DRZWIACH? Kto pierwszy przechodzi w drzwiach w pracy, a kto w sklepie lub restauracji? Drzwi niby są prostym, płaskim elementem każdego budynku (i nie tylko), ale mogą przysporzyć wielu problemów. Nie tylko dlatego, że czasem trudno zgadnąć, w którą stronę się otwierają. Wchodzenie i wychodzenie przez drzwi to niezły sprawdzian kindersztuby. Mówimy, jak go dobrze zaliczyć. Jak radzić sobie z upałem w mieszkaniu? Jak chronić dom przed nagrzewaniem w upalne dni? Jak radzić sobie z upałem w mieszkaniu? Jak chronić dom przed nagrzewaniem w upalne dni? Kiedy przez tydzień czy dwa panują tropikalne upały, dom bez klimatyzacji zaczyna przypominać piekarnik. Co robić, by choć trochę ochronić mieszkanie przed nagrzewaniem? Czy kajakarka ANETA KONIECZNA chora na raka ma szansę zdobyć medal olimpijski? Czy rak może być przeszkodą w uprawianiu sportu? Czy kajakarka ANETA KONIECZNA chora na raka ma szansę zdobyć medal olimpijski? Czy rak może być przeszkodą w uprawianiu sportu? Prawdziwego sportowca charakteryzuje nie tylko talent i chęć doskonalenia swoich umiejętności, ale też niezłomny charakter, który pozwala przezwyciężyć wszelkie przeciwności stawiane przed nim przez los. Takim kimś jest Aneta Konieczna, reprezentantka Polski w kajakarstwie, która zmaga się z rakiem, lecz wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Jakie szanse na medal ma Konieczna?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!