Być mistrzem, odc. 3 – kiedy oczekujesz od siebie zbyt wiele

Przygotowanie do udziału w najważniejszych zawodach sportowych to w dzisiejszych czasach bardzo skomplikowany proces, obejmujący zarówno trening fizyczny, jak i pracę z psychiką. Seria „Być mistrzem" ukazuje kulisy zmagań największych sportowych gwiazd na świecie ze swoimi słabościami i ograniczeniami. Pokazuje, jak przygotowują się do tego, by zostać mistrzem.Najwięksi sportowcy świata zrobią wszystko, żeby wygrać. Nie straszny im ból, zarówno psychiczny, jak i fizyczny, bez wahania gotowi są poświęcić swoje życie rodzinne i wolny czas, by osiągnąć cel i zdobyć najwyższe trofeum. Jednak im więcej wysiłku wkładają w przygotowania, tym większe stają się ich oczekiwania względem własnych osiągnięć. Jak dowiemy się z trzeciego odcinka serii „Być mistrzem", taka postawa może stać się przeszkodą w osiągnięciu celu.

W cudownych dzieciach sportu, australijskim surferze Julianie Wilsonie (ur. w 1988 r.) oraz amerykańskiej golfistce Lexi Thompson (ur. 1995) szkoleniowcy i publiczność dopatrywali się przyszłych mistrzów. Jednak presja, jaką cały świat wywierał na tej dwójce okazała się zabójcza. Ciężar oczekiwań przytłoczył młode gwiazdy, a ich kariery okazały się nie tak udane, jak się spodziewano. Czy po pierwszych porażkach na seniorskich arenach młodzi sportowcy wreszcie sprostają oczekiwaniom? Czy nauczą się radzić sobie z przegraną? Czy odzyskają dawną formę? Czy wygrają w walce z umysłem?

Redakcja 30/06/2014

Zobacz też

Londyn pod ziemią i z lotu ptaka. Zapraszamy na kolejną wycieczkę w głąb najsłynniejszych metropolii w programie Nagie miasto! Londyn pod ziemią i z lotu ptaka. Zapraszamy na kolejną wycieczkę w głąb najsłynniejszych metropolii w programie Nagie miasto! Czy wiecie, że labirynt podziemnych korytarzy rozciągający się pod stopami londyńczyków stanowi największą tego typu strukturę na świecie? To między innymi właśnie temu stolica Wielkiej Brytanii zawdzięcza swój wielki międzynarodowy sukces! Ostatnie 24 godziny - Janis Joplin i ostatnie chwile jej życia Ostatnie 24 godziny - Janis Joplin i ostatnie chwile jej życia Ostatnie doby życia Janis Joplin, Gianniego Versace, Keitha Moona i innych słynnych artystów. Obejrzycie w sieci kolejne odcinki programu Ostatnie 24 godziny, opowiadającego o ostatnich chwilach życia gwiazd. Sonderkommando – W służbie śmierci. Opowieść Henryka Mandelbauma o Oświecimiu i pracy w Sonderkommando Sonderkommando – W służbie śmierci. Opowieść Henryka Mandelbauma o Oświecimiu i pracy w Sonderkommando Oświęcim - gigantyczna fabryka śmierci, w której potrzebni byli także pracownicy gazujący innych więźniów i zajmujący się zwłokami. Więzień Henryk Mandelbaum był jednym z nich. Przeżył wojnę i opowiedział o swoich przeżyciach. FOKUS TV zaprasza na poruszający film „Sonderkommando – W służbie śmierci". Megalotnisko w Dubaju: na czym polega tajemnica jego sukcesu? Megalotnisko w Dubaju: na czym polega tajemnica jego sukcesu? Lotnisko w Dubaju - miliony pasażerów, dziesiątki tysięcy pracowników obsługi i wielkie wyzwania! Tutaj standardy muszą być tak wysokie, jak najwyższy budynek świata Burj Dubai - najwyższy budynek świata, usytuowany w najbardziej bajecznym mieście na kuli ziemskiej! Zapraszamy na kolejny odcinek programu Megalotnisko w Dubaju"!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!