Być mistrzem, odc. 3 – kiedy oczekujesz od siebie zbyt wiele

Przygotowanie do udziału w najważniejszych zawodach sportowych to w dzisiejszych czasach bardzo skomplikowany proces, obejmujący zarówno trening fizyczny, jak i pracę z psychiką. Seria „Być mistrzem" ukazuje kulisy zmagań największych sportowych gwiazd na świecie ze swoimi słabościami i ograniczeniami. Pokazuje, jak przygotowują się do tego, by zostać mistrzem.Najwięksi sportowcy świata zrobią wszystko, żeby wygrać. Nie straszny im ból, zarówno psychiczny, jak i fizyczny, bez wahania gotowi są poświęcić swoje życie rodzinne i wolny czas, by osiągnąć cel i zdobyć najwyższe trofeum. Jednak im więcej wysiłku wkładają w przygotowania, tym większe stają się ich oczekiwania względem własnych osiągnięć. Jak dowiemy się z trzeciego odcinka serii „Być mistrzem", taka postawa może stać się przeszkodą w osiągnięciu celu.

W cudownych dzieciach sportu, australijskim surferze Julianie Wilsonie (ur. w 1988 r.) oraz amerykańskiej golfistce Lexi Thompson (ur. 1995) szkoleniowcy i publiczność dopatrywali się przyszłych mistrzów. Jednak presja, jaką cały świat wywierał na tej dwójce okazała się zabójcza. Ciężar oczekiwań przytłoczył młode gwiazdy, a ich kariery okazały się nie tak udane, jak się spodziewano. Czy po pierwszych porażkach na seniorskich arenach młodzi sportowcy wreszcie sprostają oczekiwaniom? Czy nauczą się radzić sobie z przegraną? Czy odzyskają dawną formę? Czy wygrają w walce z umysłem?

Redakcja 30/06/2014

Zobacz też

Jak korzystać z wpłatomatu? Jak korzystać z wpłatomatu? Wpłatomat to nowoczesne samoobsługowe urządzenie bankowe, które umożliwi ci wpłatę gotówki bez konieczności stania w kolejce do okienka. Zobacz, jak się z niego korzysta. Wojna w Iraku i inne konflikty zbrojne oczami dziennikarzy - FOKUS TV zaprasza na film dokumentalny Dziennikarze pod ostrzałem Wojna w Iraku i inne konflikty zbrojne oczami dziennikarzy - FOKUS TV zaprasza na film dokumentalny Dziennikarze pod ostrzałem Wojna w Iraku w trakcie pierwszych sześciu lat pochłonęła życie aż 120 dziennikarzy. Podczas I wojny światowej przedstawicieli tego zawodu zginęło zaledwie dwóch, w czasie drugiej śmierć poniosło 63. Czy relacja z wojny rzeczywiście warta jest tak krwawej ofiary? FOKUS TV zaprasza na poruszający film dokumentalny „Dziennikarze pod ostrzałem". Megalotnisko w Dubaju: wieczna rozbudowa i nienaganne działanie Megalotnisko w Dubaju: wieczna rozbudowa i nienaganne działanie Lotnisko w Dubaju - jak działa jeden z największych portów lotniczych świata? Dubajski kolos to prawdziwy „work in progress" - obiekt nieustannie się rozbudowuje, obsługując coraz większą liczbę podróżnych. Cel? 100 milionów pasażerów w ciągu roku w ciągu najbliższych kilku lat! Odkryjcie tajniki tego niesamowitego portu lotniczego w kolejnym odcinku programu „Megalotnisko w Dubaju"! Tuż przed tragedią: Pearl Harbor. Czy Amerykanie mogli powstrzymać japoński atak? Tuż przed tragedią: Pearl Harbor. Czy Amerykanie mogli powstrzymać japoński atak? Ten odcinek programu „Tuż przed tragedią", przedstawia przyczyny i tło ataku na Pearl Harbor. W japońskim ataku na amerykańską bazę wojskową na Hawajach zginęło 2,4 tys. amerykańskich żołnierzy i zaledwie około 60 Japończyków. Czy klęska USA była nieunikniona?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!