Bukiet z cukierków: pomysł na prezent

Uważasz, że bukiet z cukierków to wspaniały pomysł na prezent dla dziecka? A wiesz, że możesz zrobić go sama? Przeczytaj naszą instrukcję, jak krok po kroku wykonać bukiet z cukierków, lizaków, lub żelków.

Bukiet z cukierków to wspaniały prezent dla dziecka, który może zastąpić zwykłe kwiaty. Z reguły w sklepach z artykułami dziecięcymi bukiety te są bardzo drogie. Czy wiesz, że możesz w bardzo prosty sposób zrobić taki bukiet z cukierków sam? Sprawdź, czego będziesz potrzebować do wykonania bukietu. Przeczytaj naszą instrukcję krok po kroku.

Bukiet z cukierków - jak zrobić? Instrukcja krok po kroku

Żeby zrobić bukiet z cukierków, oprócz smakołyków będziesz potrzebować jeszcze cienkiego drutu, bibułki i wstążki w pasującym kolorze do ozdobienia bukietu. Teraz możesz zaczynać wykonywanie bukietu.

  1. Cienki i giętki drucik potnij na równiej długości paski; drucików ma być dokładnie tyle, ile cukierków w bukiecie.

  2. Jeden koniec każdego cukierka owiń drucikiem.

  3. Gdy już wszystkie cukierki będą na drucikach zbierz je razem, formując z nich bukiet.

  4. Pozostałą częścią drucika owiń wokół cukierkowych "łodyg".

  5. Drucikowy trzon bukietu owiń grubo bibułą.

  6. Uformuj z bibuły trzon bukietu.

  7. Na koniec ozdób nóżkę bukietu wstążką.

Bukiet z cukierków gotowy!

Z czego jeszcze można wykonać "cukierkowy" bukiet?

Słodki bukiet możesz także zrobić z lizaków. W tym przypadku zamiast owijać patyczek od lizaka drucikiem, wystarczy wsunąć drut w środek patyczka. Innym słodkim elementem dekoracyjnym dla bukietu mogą być też słodkie żelki. W przypadku bukietu z żelków możesz na przykład "nadziać" żelki na koniec drucika. Bukiety na specjalne okazje, jak Komunia Święta czy ślub można także wykonać z bombonierek, cukierków Ferrero Rocher czy Rafaello. Wyglądają naprawdę dostojnie, jednak ich wykonanie jest nieco trudniejsze.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 26/03/2013

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!