Brzydki zapach z termosu: jak się go pozbyć?

Gorąca kawa czy herbata z termosu w chłodny dzień to prawdziwa przyjemność. Co jednak zrobić, gdy nasz termos po otwarciu brzydko pachnie? Jak usunąć nieświeży zapach z termosu? Jak wymyć termos, by był jak nowy i nie wydzielał przykrego zapachu?

Termos to znakomity wynalazek. Dzięki niemu możemy na piknik czy dłuższą podróż samochodem zabrać ulubioną kawę, herbatę lub kompot i przez wiele godzin napoje te pozostaną gorące (albo zimne). Niestety, długie używanie termosu i niedokładne bądź zbyt późne mycie sprawiają, że z czasem termos zaczyna nieświeżo pachnieć. Nie pomaga wtedy mycie z dodatkiem chemicznych płynów do mycia, nawet wielokrotne. Nasz ulubiony termos po prostu śmierdzi. Co robić w takiej sytuacji? Wyrzucić i kupić następny? Z całą pewnością nie. Są sposoby, by pozbyć się nieświeżego zapachu z termosu.

Jak usunąć nieświeży zapach z termosu?

Żeby usunąć przykry zapach z termosu, musimy najpierw dokładnie umyć go wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Następnie wlewamy do środka gorącą wodę, wsypujemy łyżeczką sody oczyszczonej i pozostawiamy na kilka godzin (najlepiej pozostawić termos z sodą na całą noc). Po tym czasie termos dokładnie płuczemy i pozostawiamy otwarty. Świeży zapach dłużej się utrzyma, gdy do środka wrzucimy 2 kostki cukru.

Innym sposobem jest zalanie termosu na noc gorąca wodą z dodatkiem soku z cytryny lub octu. Po tym zapbiegu termos nalezy umyć i dokładnie wysuszyć.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 07/11/2012

Zobacz też

Na czym polega słynny „Klub Kokosa” w Polonii Warszawa? Skąd się wzięła ta nazwa? Na czym polega słynny „Klub Kokosa” w Polonii Warszawa? Skąd się wzięła ta nazwa? Polonia Warszawa się sypie. Dotychczasowy właściciel klubu Józef Wojciechowski postanowił sprzedać klub. Ale przed tym wszystkim zawodnikiem kazał trenować w tak zwanym „Klubie Kokosa”. Co to jest ten „Klub Kokosa”? TOP gorących SMSów agenta Tomka do poseł Sawickiej. Podręcznik jak poderwać kobietę? TOP gorących SMSów agenta Tomka do poseł Sawickiej. Podręcznik jak poderwać kobietę? "Jak cię zobaczę, ostatnie soki z ciebie wyduszę",  "Nie ma ciebie, komu mam śpiewać?" - to tylko wybrane SMSy jakie słał udający biznesmena agent Tomek do uwodzonej posłanki PO Beaty Sawickiej. Miłosne igraszki smsowe niestety w rezultacie nie skończyły się dobrze dla Beaty Sawickiej, która koniec końców została uznana za winną korupcji i została skazana na 3 lata więzienia. Mówimy na jakie sztuczki podrywać smsem kobietę? Jak to zrobić? ZMIANY EMERYTUR MUNDUROWYCH. Kiedy policjanci i żołnierze przejdą na emeryturę po reformie? ZMIANY EMERYTUR MUNDUROWYCH. Kiedy policjanci i żołnierze przejdą na emeryturę po reformie? Poza podwyższeniem wieku emerytalnego rząd szykuje również zmiany emerytur mundurowych. Czy tak jak nieuprzywilejowane grupy zawodowe policjanci i żołnierze będą musieli pracować do 67. roku życia? Jaki staż pracy będzie obowiązywał mundurówkę i jak będzie wyliczana wysokość jej emerytur? Kuna w domu. Jak się pozbyć kuny? Kuna w domu. Jak się pozbyć kuny? Urządza dzikie harce na strychu nie dając spać, niszczy ocieplenie dachu i zostawia odchody, których zapach trudno usunąć. Wygląda tak milutko, a jest prawdziwym utrapieniem dla właścicieli domów. Każdy więc chce się pozbyć kuny, ale nie jest to proste, bo jest inteligentna i przebiegła. Jak wypłoszyć ze swojego domu dziką lokatorkę - kunę domową? 

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!