Brzydki zapach z termosu: jak się go pozbyć?

Gorąca kawa czy herbata z termosu w chłodny dzień to prawdziwa przyjemność. Co jednak zrobić, gdy nasz termos po otwarciu brzydko pachnie? Jak usunąć nieświeży zapach z termosu? Jak wymyć termos, by był jak nowy i nie wydzielał przykrego zapachu?

Termos to znakomity wynalazek. Dzięki niemu możemy na piknik czy dłuższą podróż samochodem zabrać ulubioną kawę, herbatę lub kompot i przez wiele godzin napoje te pozostaną gorące (albo zimne). Niestety, długie używanie termosu i niedokładne bądź zbyt późne mycie sprawiają, że z czasem termos zaczyna nieświeżo pachnieć. Nie pomaga wtedy mycie z dodatkiem chemicznych płynów do mycia, nawet wielokrotne. Nasz ulubiony termos po prostu śmierdzi. Co robić w takiej sytuacji? Wyrzucić i kupić następny? Z całą pewnością nie. Są sposoby, by pozbyć się nieświeżego zapachu z termosu.

Jak usunąć nieświeży zapach z termosu?

Żeby usunąć przykry zapach z termosu, musimy najpierw dokładnie umyć go wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Następnie wlewamy do środka gorącą wodę, wsypujemy łyżeczką sody oczyszczonej i pozostawiamy na kilka godzin (najlepiej pozostawić termos z sodą na całą noc). Po tym czasie termos dokładnie płuczemy i pozostawiamy otwarty. Świeży zapach dłużej się utrzyma, gdy do środka wrzucimy 2 kostki cukru.

Innym sposobem jest zalanie termosu na noc gorąca wodą z dodatkiem soku z cytryny lub octu. Po tym zapbiegu termos nalezy umyć i dokładnie wysuszyć.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 07/11/2012

Zobacz też

Angry Birds na Facebooku? Czy jest ZA DARMO? Czym się różni od innych wersji? Angry Birds na Facebooku? Czy jest ZA DARMO? Czym się różni od innych wersji? Przebój wśród gier, gra Angry Birds trafiła na facebooka. Czym się będzie różnić od innych wersji Wściekłych ptaków? Czy można ściągnąć grę Angry Birds na facebooka? Darmowa wersja gra Angry Birds - gdzie można pograć za darmo? Zobacz Angry Birds Seasons on facebook. Referendum w sprawie PODNIESIENIA WIEKU emerytalnego. Czy zebranie podpisów wystarczy by PRZEPROWADZIĆ REFERENDUM? Referendum w sprawie PODNIESIENIA WIEKU emerytalnego. Czy zebranie podpisów wystarczy by PRZEPROWADZIĆ REFERENDUM? Ile osób podpisało się pod wnioskiem o referendum w sprawie wydłużenia i zrównoważenia wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn? Przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego protestuje półtora miliona osób. Domagają się przeprowadzenia referendum. KTO się domaga i DLACZEGO?  Czy warto uczyć się tolerancji? Dlaczego i do czego tolerancja jest potrzebna? Czy warto uczyć się tolerancji? Dlaczego i do czego tolerancja jest potrzebna? Temat tolerancji jest obecnie bardzo modny – szczególnie w mediach. Publicyści odmieniają go przez przypadki, a rzeczywistość... skrzeczy. Niemal codziennie spotykamy się z przejawami nietolerancji. Mówimy, dlaczego tolerancja jest potrzebna i ułatwia życie - wszystkim! Żeglarstwo i viaTOLL - co ma jedno do drugiego? Jak transportować łódź? Żeglarstwo i viaTOLL - co ma jedno do drugiego? Jak transportować łódź? ViaTOLL jest elektronicznym system opłat drogowych, który od 1 lipca 2011 zastąpił winiety. System obowiązuje na autostradach, drogach ekspresowych i niektórych drogach krajowych. Jak się ma system viaTOLL do transportu łdozi na przyczepie? Co trzeba wiedzieć zanim zaczniesz holować łódź?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!