Brazylijskie bliźnięta doktora Mengele. Czy po zakończeniu II wojny światowej kontynuował eksperymenty na ludziach?

W jednej z prowincjonalnych brazylijskich miejscowości krąży legenda, że po II wojnie światowej osiedlił się tu doktor Josef Mengele – nazistowski zbrodniarz, który w Auschwitz-Birkenau i prowadził eksperymenty na ludziach.Miasteczko Candido Godoi słynie z wysokiej liczby bliźniąt w populacji. Na 80 rodzin przypada ich aż 44 pary. Mieszkańcy miasteczka są potomkami niemieckich emigrantów, a wiele spośród bliźniąt to niebieskoocy blondyni. Po zakończeniu wojny, na skutek wielu zbiegów okoliczności doktorowi Mengele udało się uciec do Ameryki Południowej. Nie został schwytany ani osądzony. Mieszkał w Argentynie i Paragwaju, aż osiadł w Brazylii.

Jakiś czas temu świat obiegła informacja, że „bliźniaczy fenomen” w miasteczku Candido Godoi to wynik eksperymentów przeprowadzonych tam przez Mengele. Czy to możliwe, by w latach 60. XX wieku Anioł Śmierci kontynuował doświadczenia rozpoczęte w Auschwitz-Birkenau? W miasteczku i jego okolicach plotki o tajemniczym lekarzu, który zbierał próbki i podawał nieznane specyfiki kobietom krążą nie od dziś. Czy zespół naukowców potwierdzi spekulacje dotyczące doktora Mengele? A może istnieje naukowe wyjaśnienie niespotykanego zjawiska ponadstandardowej ilości bliźniąt w populacji?


 

Redakcja 01/09/2014

Zobacz też

Co oznacza skała w symbolice chrześcijańskiej? Co oznacza skała w symbolice chrześcijańskiej? Skała powszechnie uchodzi za symbol stałości. Natomiast interpretacja symbolu skały jako Chrystusa wynika z pism Starego Testamentu, opisujących historię przejścia Izraelitów przez pustynię. Naród Izraela dopadła susza, ludziom groziła śmierć z pragnienia, ale Bóg sprawił, że ze skały wytrysnęła woda. Co oznacza kozioł w symbolice chrześcijańskiej? Co oznacza kozioł w symbolice chrześcijańskiej? Kozioł to w chrześcijaństwie symbol grzesznika. Chrześcijanie symbol zapożyczyli z Starego Testamentu, gdzie kozioł służył do tego, aby ponieść na pustynię wszystkie przestępstwa Żydów. Kozioł w średniowieczu był pokazywany jako diabeł o koźlich nogach i kopytkach. Starożytni znali lubieżnego kozła. Co oznacza smok w symbolice chrześcijańskiej? Co oznacza smok w symbolice chrześcijańskiej? Smok to zwierzę, o jakim często mówiono w świecie baśni. Pokazywany jest jako wąż z skrzydłami, poruszający się na dwóch albo czterech łapach, wyposażonych w szpony. Do niedawna uważano, że smok żył tylko w bajkach, ale po odkryciu Deinonycha - dinozaura z skrzydłami i szponami, możliwe, że istniał naprawdę. Wojna w Wietnamie. Historia jednego z najsłynniejszych konfliktów po II wojnie światowej Wojna w Wietnamie. Historia jednego z najsłynniejszych konfliktów po II wojnie światowej Wojna w Wietnamie to jeden z najsilniej obecnych w świadomości zbiorowej konfliktów zbrojnych, jakie miały miejsce po II wojnie światowej. Stała się sławna między innymi dlatego, że jej obrazy do dziś pojawiają się w popkulturze. Ale co tak na prawdę o niej wiemy? FOKUS TV zaprasza na cykl programów poświęconych konfliktowi wietnamskiemu.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!