BOŻE NARODZENIE NA ŚWIECIE - WŁOCHY. Kim jest Befana? Włoskie obyczaje i tradycje

Befana wygląda jak czarownica. To wróżka o wyglądzie wiedźmy. Jest niezbyt urodziwą staruszką z haczykowatym nosem. Mimo, że wygląda jak baba jaga włoskie dzieci ją uwielbiają. La Befana w tradycji włoskiej przynosi dzieciom prezenty w związku z Bożym Narodzeniem. Befana przychodzi w nocy z 5 na 6 stycznia dając grzecznym dzieciom słodycze i prezenty. Niegrzeczni dostają od niej węgiel, cebulę lub czosnek. Przeczytaj dlaczego Befana obdarowuje dzieci?

Dlaczego Befana obdarowuje dzieci?

Legenda głosi, że trzej królowie powiedzieli staruszce o tym, że jadą przywitać nowo-narodzonego Jezusa. Niestety Befana zgubiła drogę i nie zdążyła odwiedzić dzieciątka. Od tego czasu lata na miotle i zostawia prezenty w każdym domu, w którym mieszka dziecko na wypadek, gdyby był wśród nich Jezus.

ZOBACZ >>  Jak wygląda Boże Narodzenie w Hiszpanii?

Jak przygotować dom na wizytę Befany?

Włoskie dzieci rozwieszają w domu specjalne świąteczne skarpety, w których potem znajdą prezenty. W podziękowaniu za nie zostawiają niewielki poczęstunek dla Befany. Składają się na niego owoce cytrusowe, świąteczne smakołyki, a czasem nawet kieliszek wina.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 06/12/2011

Zobacz też

Baader-Meinhof - o czym jest ten film? Baader-Meinhof - o czym jest ten film? W filmie Baader-Meinhof zobaczymy Niemcy w 1970 roku. Mordercze ataki bombowe, zagrożenie terroryzmem i strach przed wrogiem wewnętrznym trzęsą podstawami wciąż niestabilnej niemieckiej demokracji. W tym czasie wzmagają się działania grupy Baader-Meinhof. Wszystko o penisie – wydaje ci się, że dobrze go znasz? Sprawdź! Wszystko o penisie – wydaje ci się, że dobrze go znasz? Sprawdź! Wszystko o penisie to film, który wyjaśni ci to, co zawsze chciałeś wiedzieć o penisie, ale bałeś się zapytać. W różnych kulturach ludzie różnie traktowali penisa - w jednych kłaniali się mu, w innych poddawali go obrzezaniu. Wszędzie mężczyźni szukali sposobów, aby powiększyć swój męski narząd. Wszystko o penisie to prawdziwa historia penisa. Kobieta o wielkich nogach. Jak żyć z nogami 3 razy grubszumi niż normalnie? WIDEO Kobieta o wielkich nogach. Jak żyć z nogami 3 razy grubszumi niż normalnie? WIDEO Kobieta o wielkich nogach to poruszająca historia kobiety walczącej o godne i normalne życie. Bohaterką dokumentu jest Brytyjka Mandy Sellars, której nogi i stopy są trzy razy większe niż u przeciętnej osoby. Jak wygląda codzienne życie, kiedy trzeba męczyć się z monstrualnymi kończynami ważącymi 95 kg? Edukacja seksualna odc. 2 sezon 5 Edukacja seksualna odc. 2 sezon 5 Tym razem Edukacja seksualna podróżuje na północ York High, gdzie pokażemy uczniom, wszystko co powinni wiedzieć na temat męskiego dojrzewania. Zabierzemy też dzieci ze szkoły do ​​kliniki płodności, by mogły zobaczyć jak odbywa się sztuczne zapłodnienie i podziwiać moment, kiedy powstaje życie.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!