Bliźnięta. Obsesja nazisty Mengele - wstrząsające historie ludzi, którzy przeżyli obóz koncentracyjny

Bliźnięta. Obsesja nazisty Mengele to film o eksperymentach medycznych w obozie koncentracyjnym Auschwitz. W Auschwitz nie było miejsca dla dzieci. Większość z nich została wysyłana na śmierć zaraz po przybyciu na miejsce. Większość, ale nie wszystkie. Bliźnięta spotykał inny, straszny los...

Bliźnięta. Obsesja nazisty Mengele to wstrząsająca historia bliźniąt, którym udało się przeżyć pobyt w obozie koncentracyjnym. Grupa ocalałych powraca do Auschwitz, gdzie wspomina wydarzenia sprzed lat. Część z nich odwiedza to miejsce po raz pierwszy od czasów wojny. Historie ich doświadczeń są wprost niewiarygodne. Bo kto uwierzy, że to ludzie ludziom zgotowali ten los.

Zwillinge! Zwillinge! - ten okrzyk esesmana na rampie w Auschwitz oznaczał dla wybranych odroczenie wyroku śmierci. Ojcowie, matki, bracia i siostry bliźniąt prosto z bocznicy trafiali do komory gazowej, ale identyczne rodzeństwo oddawano pod „opiekę" doktora Mengele, nazistowskiego pseudonaukowca, który lubował się w przeprowadzaniu eksperymentów medycznych na ludziach.

Jednojajowe bliźnięta były dla niego szczególnie cenne. Wszczepiał jednemu z rodzeństwa trudne do wyleczenia choroby. Gdy zmarło, esesmani zabijali drugie, a Mengele przeprowadzał sekcję, porównując ciała rodzeństwa i odnotowując zniszczenia, jakie poczyniła infekcja.

 


 

Redakcja 07/08/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!