Tajemnice Biblii. Biblia okiem współczesnych naukowców

Biblia - czy święta księga to tekst zawierający metaforyczne, fikcyjne opowieści, czy też opisane w niej historie naprawdę się wydarzyły? Zapraszamy na cykl programów „Tajemnice Biblii", w którym tekst świętej księgi biorą pod lupę współcześni badacze reprezentujący różne dziedziny nauki.

Biblia - prawda czy metafora?

Biblijne opowieści nie od dzisiaj są przedmiotem intensywnych badań naukowców wszystkich dziedzin. Biorą je pod lupę historycy, archeologowie, prawnicy, socjologowie, teologowie i przedstawiciele wielu innych dyscyplin. I to właśnie oni - ludzie, którzy z naukowego punku widzenia przyglądają się świętej księdze zabierają głos w programie „Tajemnice Biblii", by z naukowego punku widzenia przybliżyć i przeanalizować zawarte w niej treści. Co nam powiedzą o najpoczytniejszej książce świata? Współcześni badacze wezmą pod lupę m.in. historię Kaina i Abla, historię wyjścia narodu żydowskiego z Egiptu oraz opowieść o biblijnym królu Izraela Salomonie.

Biblia: początek i koniec

Badacze wezmą pod lupę także Apokalipsę św. Jana i z perspektywy dzisiejszej wiedzy zastanowią się m.in. nad tym, kim w rzeczywistości mogą być jeźdźcy apokalipsy oraz bestia, „której imię jest 666". Czy ta do dziś budząca wielkie emocje księga Nowego Testamentu ma moc przepowiedni? A może jest wytworem wyobraźni zesłanego na odosobnioną wyspę człowieka, stojącego na skraju obłędu? W kolejnych odcinkach programu naukowcy spróbują odnaleźć miasta, o których mowa w Biblii, a których nie ma na dzisiejszych mapach, poszukają wreszcie pozostałości po Arce Noego. FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zachwyca, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na program „Tajemnice Biblii”! 

Redakcja 23/04/2015

Zobacz też

DO JAKIEJ SIECI NALEŻY NUMER TELEFONU Jak sprawdzić sieć po numerze telefonu? DO JAKIEJ SIECI NALEŻY NUMER TELEFONU Jak sprawdzić sieć po numerze telefonu? Jak sprawdzić do jakiej sieci należy dany numer telefonU? Sprawdzanie sieci po numerze telefonu po prefiksie nie zawsze jest skuteczne. Obecnie można przejść do innej sieci zachowując stary numer. Jak więc sprawdzić sieć, do jakiej należy numer telefonu? Oto sprawdzone sposoby. Sprawdź szybko i sprawnie w jakiej sieci jest numer telefonu lub do jakiej sieci należy numer telefonu komórkowego. Jak odpoczywać, żeby odpocząć? Jak planować odpoczynek, żeby wypocząć? Rady dla zapracowanych Jak odpoczywać, żeby odpocząć? Jak planować odpoczynek, żeby wypocząć? Rady dla zapracowanych Odpoczywać trzeba umieć. Odpoczynek od pracy i regeneracja naszych sił fizycznych oraz psychicznych jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania w świecie zawodowym i prywatnym. Pamiętajmy, że zmęczony, zniechęcony pracownik, to zły pracownik. Jak zatem odpoczywać, by odnowić swoje siły. Jak naładować akumulatory i efektywnie odpocząć? Podpowiadamy, jak planować odpoczynek, żeby wypocząć. Jak kupić dobre słuchawki? Jak kupić dobre słuchawki? Jak wybrać słuchawki, które gwarantują dobry dźwięk, są tanie i się nie plączą? Każdy, kto porusza się innym środkiem transportu niż samochód, wie jak wielkie znaczenie mają słuchawki. Gdy ich zapomnimy lub się zepsują, przeżywamy katusze, a godziny spędzone w podróży dłużą się okropnie. Jak tego uniknąć, kupując DOBRE SŁUCHAWKI? Jak wyczyścić matryce laptopa lub ekran LCD bez użycia drogich preparatów? Jak wyczyścić matryce laptopa lub ekran LCD bez użycia drogich preparatów? Jak wyczyścić ekran laptopa, żeby nie przerażał kurzem i smugami po palcach? Preparatów w sklepach jest wiele, ale mają tę wadę, że są drogie. Możesz jednak zrobić to tanimi, domowymi sposobami bez uszczerbku dla sprzętu... i dla kieszeni.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!