Tajemnice Biblii. Biblia okiem współczesnych naukowców

Biblia - czy święta księga to tekst zawierający metaforyczne, fikcyjne opowieści, czy też opisane w niej historie naprawdę się wydarzyły? Zapraszamy na cykl programów „Tajemnice Biblii", w którym tekst świętej księgi biorą pod lupę współcześni badacze reprezentujący różne dziedziny nauki.

Biblia - prawda czy metafora?

Biblijne opowieści nie od dzisiaj są przedmiotem intensywnych badań naukowców wszystkich dziedzin. Biorą je pod lupę historycy, archeologowie, prawnicy, socjologowie, teologowie i przedstawiciele wielu innych dyscyplin. I to właśnie oni - ludzie, którzy z naukowego punku widzenia przyglądają się świętej księdze zabierają głos w programie „Tajemnice Biblii", by z naukowego punku widzenia przybliżyć i przeanalizować zawarte w niej treści. Co nam powiedzą o najpoczytniejszej książce świata? Współcześni badacze wezmą pod lupę m.in. historię Kaina i Abla, historię wyjścia narodu żydowskiego z Egiptu oraz opowieść o biblijnym królu Izraela Salomonie.

Biblia: początek i koniec

Badacze wezmą pod lupę także Apokalipsę św. Jana i z perspektywy dzisiejszej wiedzy zastanowią się m.in. nad tym, kim w rzeczywistości mogą być jeźdźcy apokalipsy oraz bestia, „której imię jest 666". Czy ta do dziś budząca wielkie emocje księga Nowego Testamentu ma moc przepowiedni? A może jest wytworem wyobraźni zesłanego na odosobnioną wyspę człowieka, stojącego na skraju obłędu? W kolejnych odcinkach programu naukowcy spróbują odnaleźć miasta, o których mowa w Biblii, a których nie ma na dzisiejszych mapach, poszukają wreszcie pozostałości po Arce Noego. FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zachwyca, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na program „Tajemnice Biblii”! 

Redakcja 02/02/2016

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!