Basia Kurdej-Szatan u Wojewódzkiego 17.09: kim jest Basia Kurdej-Szatan?

Jest aktorką teatralną, filmową i telewizyjną, ponadto jest jednym z filarów zespołu Soul City, jednak większość widzów i tak zapewne kojarzy ją głównie jako blondynkę z serii reklam sieci Play, w której zagrała konsultantkę zachwycającą się kolejnymi celebrytami.

BARBARA KURDEJ-SZATAN: kim jest i jakie ma wykształcenie?

Barbara Kurdej-Szatan, która urodziła się w 1985 r. w Opolu, jest polską aktorką filmową, telewizyjną i teatralną, realizuje się także muzycznie w zespole Soul City. Basia ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie, a od 2008 r. jest aktorką Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Prywatnie Barbara jest żoną wokalisty zespołu Rh+ Rafała Szatana.

>>> Blondynka z reklamy Play, Barbara Kurdej-Szatan: Kim jest? Co osiągnęła? Skąd FENOMEN BLONDYNKI z reklamy Play? [KLIKNIJ!]

BARBARA KURDEJ-SZATAN: gdzie zagrała?

Aktorka znana jest głównie z ról telewizyjnych: gra Iwonę w serialu „Plebania”, wystąpiła też jako pielęgniarka w serialu „Dwie strony medalu”, miała również epizod w serialu „Usta usta”. Poza tym można ją było zobaczyć w: „I kto tu rządzi”, „Ciacho”, „Enen” oraz w „Iskrze”. 

Ma na swoim koncie również role teatralne, grała w: „Śnie nocy letniej” Leszka Możdżera w reż. Wojciecha Kościelniaka, „W sobotę o ósmej” w reż. Mariusza Puchalskiego czy w „Deszczowej piosence” w reż. Wojciecha Kępczyńskiego.

Wielu widzów może ją kojarzyć z niedawnej serii reklam Playa z udziałem celebrytów „Gwiazdy przechodzą do Play”, gdzie w każdym spocie wystąpiła jako energicznie reagujące na pojawienie się kolejnych gwiazd konsultantka.

BARBARA KURDEJ-SZATAN: jak wygląda jej kariera muzyczna?

Od kilku lat Barbara jest solistką Opole Gospel Choir, a stąd trafiła do zespołu Soul City, którego jest filarem. Razem z zespołem wystąpiła w popularnym show stacji TVN „X-Factor”.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!