Bandyckie akcje pawianów – małpy złodzieje i ich nieprawdopodobne wyczyny

Te małpy potrafią ukraść torebkę, jedzenie, a nawet samochód! Są wyjątkowo bezczelne, wyjątkowo sprytne i nie boją się kary! Oto małpy złodzieje mieszkające w okolicach Kapsztadu w Republice Południowej Afryki. Poznajcie ich sztuczki, triki i nieprawdopodobnie bezczelne wyczyny!Bezczelne, szybsze i sprytniejsze od ludzi, całkowicie pozbawione skrupułów! Pawiany mieszkające w okolicach Kapsztadu w Republice Południowej Afryki stały się prawdziwą plagą tych okolic.

Ale ludzie nie pozostają im dłużni. Sterroryzowani przez nachalnych intruzów bronią się jak tylko potrafią. Strzelają do pawianów, potrącają je samochodami, podkładają trutki. Władze Kapsztadu powołały nawet specjalny oddział policji, którego zadaniem jest walka z bandyckimi wyczynami bezczelnych małp!

Dlaczego kapsztadzkie pawiany na tyle sobie pozwalają? Zdaniem specjalistów badających behawior zwierząt, małpy te zapomniały, że człowiek stanowi dla nich zagrożenie. Nie boją się ludzi i dlatego poczynają sobie coraz śmielej. Czy mieszkańcom tych terenów uda się ostatecznie wygrać walkę ze zwierzętami? Kto okaże się bardziej przebiegły? Czy uda im się ostatecznie przechytrzyć je i pokonać?
 

Redakcja 30/12/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!