Babel – megahit z Bradem Pittem i Cate Blanchett. Wciągający thriller z gwiazdorską obsadą

W filmie Babel przeplatają się historie rozgrywające się w różnych krajach. Co je łączy? Fatalny w skutkach strzał ze strzelby. Wciągający obraz z gwiazdorską obsadą (m.in. Brad Pitt i Cate Blanchett) zdobył Oscara® za poruszającą muzykę oraz 6 nominacji do tej nagrody, w tym za najlepszy film. Zobaczysz go w FOKUS TV i na fokus.tv.
Zdjęcie z artykułu: Babel – megahit z Bradem Pittem i Cate Blanchett. Wciągający thriller z gwiazdorską obsadą
Babel – megahit z Bradem Pittem i Cate Blanchett. Wciągający obraz z gwiazdorską obsadąźródło:Monolith Films Sp. z o.o.

Akcja filmu Babel zaczyna się na pustyni w Maroku. Jeden z tamtejszych pasterzy trzyma w domu strzelbę, która ma mu pomóc chronić stado kóz przed szakalami. Broń niestety budzi zainteresowanie jego synów. Chcąc sprawdzić zasięg strzelby, chłopcy oddają strzał. Kula trafia w autobus wycieczkowy i rani amerykańską turystkę, Susan (Cate Blanchett). Jej mąż Richard (Brad Pitt) robi wszystko, co może, by zorganizować pomoc.

Susan i Richard wybrali się w podróż, by poprawić małżeńskie relacje po stracie najmłodszego dziecka. W USA czeka na nich jednak dwoje starszych dzieci, które zostawili pod opieką meksykańskiej niani, Amelii. Kobieta chce pojechać w rodzinne strony na ślub syna. Gdy nie udaje się jej znaleźć zastępstwa, postanawia zabrać dzieci ze sobą. Przejazd przez granicę odbywa się nie bez problemów.

Pragnąc uzyskać pomoc dla rannej żony, Richard zawiadamia o tragedii m.in. ambasadę. Przypadkowy strzał zamienia się w międzynarodowy incydent terrorystyczny. Sprawa rzutuje także na życie pewnej głuchoniemej Japonki, która nie radzi sobie z własnymi uczuciami i emocjami po stracie matki. A to właśnie ojciec dziewczyny był pierwszym właścicielem nieszczęsnej strzelby pasterza z Maroka...

Film inspirowany jest biblijną przypowieścią o wieży Babel. Każda z historii rozgrywa się na innym kontynencie i w innym czasie, dlatego część obsady spotkała się ze sobą dopiero na premierze filmu. Dzieło reżysera Alejandro Gonzáleza Inárritu zdobyło ponad 12 nagród, w tym Oscara® za muzykę, Złoty Glob dla najlepszego dramatu i Złotą Palmę w Cannes za reżyserię, a także aż prestiżowych 50 nominacji.

reżyseria: Alejandro González Iñárritu

scenariusz: Guillermo Arriaga

gatunek: Thriller, Dramat

produkcja: FrancjaMeksykUSA

Redakcja 20/01/2016

Zobacz też

Jak działa allegro.pl? Jak kupować i sprzedawać w serwisie aukcyjnym? Jak działa allegro.pl? Jak kupować i sprzedawać w serwisie aukcyjnym? Allegro.pl to najpopularniejszy serwis aukcyjny w Polsce. Można na nim kupić i sprzedać właściwie wszystko. Nie wiesz jak wystawić bądź nabyć wymarzony przedmiot na Allegro? Na jakich zasadach funkcjonuje Allegro? Mówimy jak działa Allegro.pl. ALEKSANDER GRAD, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Łosińca. Zobacz SYLWETKĘ posła ALEKSANDER GRAD, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Łosińca. Zobacz SYLWETKĘ posła Aleksander Grad, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 15 (OKW Tarnów). Inżynier geodeta, były Minister Skarbu w rządzie Donalda Tuska oraz wysoko postawiony w hierarchii partyjnej działacz PO. W rodzinnym Tarnowie nazywany jest carem Aleksandrem. W swojej partii słynie z uporu i bezwzględnego eliminowania rywali - o czym mógł się przekonać Andrzej Czerwiński i Urszula Gacek. Zobacz sylwetkę posła. JOHN ABRAHAM GODSON, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Łodzi. Zobacz SYLWETKĘ posła JOHN ABRAHAM GODSON, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Łodzi. Zobacz SYLWETKĘ posła John Abraham Godson, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 9 (OKW Łódź). Pierwszy czarnoskóry poseł w dziejach Polski, nauczyciel akademicki oraz autor książek i licznych publikacji. Godson bardzo ceni Łódź: Dla mnie Łódź będzie priorytetem (...) Jestem łodzianinem, tu chcę żyć i tu chcę być pochowany" zaznaczył w jednym z wywiadów. Zobacz sylwetkę posła. PREZENT NA ŚWIĘTA KUP NA ALLEGRO! Co można kupić na Allegro? PREZENT NA ŚWIĘTA KUP NA ALLEGRO! Co można kupić na Allegro? Allegro to ogromny serwis aukcyjny, gdzie możesz kupić lub sprzedać niemal wszystko. Aby ułatwić przejrzystość wystawianych ofert, wszystkie przedmioty posortowane są w kategorie. Sprawdź, co można kupić lub sprzedać na Allegro!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!