Babel – megahit z Bradem Pittem i Cate Blanchett. Wciągający thriller z gwiazdorską obsadą

W filmie Babel przeplatają się historie rozgrywające się w różnych krajach. Co je łączy? Fatalny w skutkach strzał ze strzelby. Wciągający obraz z gwiazdorską obsadą (m.in. Brad Pitt i Cate Blanchett) zdobył Oscara® za poruszającą muzykę oraz 6 nominacji do tej nagrody, w tym za najlepszy film. Zobaczysz go w FOKUS TV i na fokus.tv.
Zdjęcie z artykułu: Babel – megahit z Bradem Pittem i Cate Blanchett. Wciągający thriller z gwiazdorską obsadą
Babel – megahit z Bradem Pittem i Cate Blanchett. Wciągający obraz z gwiazdorską obsadąźródło:Monolith Films Sp. z o.o.

Akcja filmu Babel zaczyna się na pustyni w Maroku. Jeden z tamtejszych pasterzy trzyma w domu strzelbę, która ma mu pomóc chronić stado kóz przed szakalami. Broń niestety budzi zainteresowanie jego synów. Chcąc sprawdzić zasięg strzelby, chłopcy oddają strzał. Kula trafia w autobus wycieczkowy i rani amerykańską turystkę, Susan (Cate Blanchett). Jej mąż Richard (Brad Pitt) robi wszystko, co może, by zorganizować pomoc.

Susan i Richard wybrali się w podróż, by poprawić małżeńskie relacje po stracie najmłodszego dziecka. W USA czeka na nich jednak dwoje starszych dzieci, które zostawili pod opieką meksykańskiej niani, Amelii. Kobieta chce pojechać w rodzinne strony na ślub syna. Gdy nie udaje się jej znaleźć zastępstwa, postanawia zabrać dzieci ze sobą. Przejazd przez granicę odbywa się nie bez problemów.

Pragnąc uzyskać pomoc dla rannej żony, Richard zawiadamia o tragedii m.in. ambasadę. Przypadkowy strzał zamienia się w międzynarodowy incydent terrorystyczny. Sprawa rzutuje także na życie pewnej głuchoniemej Japonki, która nie radzi sobie z własnymi uczuciami i emocjami po stracie matki. A to właśnie ojciec dziewczyny był pierwszym właścicielem nieszczęsnej strzelby pasterza z Maroka...

Film inspirowany jest biblijną przypowieścią o wieży Babel. Każda z historii rozgrywa się na innym kontynencie i w innym czasie, dlatego część obsady spotkała się ze sobą dopiero na premierze filmu. Dzieło reżysera Alejandro Gonzáleza Inárritu zdobyło ponad 12 nagród, w tym Oscara® za muzykę, Złoty Glob dla najlepszego dramatu i Złotą Palmę w Cannes za reżyserię, a także aż prestiżowych 50 nominacji.

reżyseria: Alejandro González Iñárritu

scenariusz: Guillermo Arriaga

gatunek: Thriller, Dramat

produkcja: FrancjaMeksykUSA

Redakcja 30/09/2015

Zobacz też

GRZEGORZ SZTOLCMAN, poseł PO. KIM JEST poseł PO z Częstochowy. Zobacz SYLWETKĘ posła GRZEGORZ SZTOLCMAN, poseł PO. KIM JEST poseł PO z Częstochowy. Zobacz SYLWETKĘ posła Grzegorz Sztolcman, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 28 (OKW Częstochowa). Lekarz medycyny, chirurg i sejmowy znawca kwestii ochrony zdrowia. PAWEŁ SUSKI, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Wałcza. Zobacz SYLWETKĘ posła PAWEŁ SUSKI, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Wałcza. Zobacz SYLWETKĘ posła Paweł Suski, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 40 (OKW Koszalin). Przedsiębiorca i samorządowiec. Zobacz, kto z ramienia partii premiera Donalda Tuska zasiada w parlamencie? LIDIA STAROŃ, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Morąga. Zobacz SYLWETKĘ posła LIDIA STAROŃ, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Morąga. Zobacz SYLWETKĘ posła Lidia Staroń, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 35 (OKW Olsztyn). Inżynier budownictwa, aktywistka i prezes Stowarzyszenia Obrony Spółdzielców. W 2000 roku Staroń stała się bohaterką mediów. Udowodniła i zdobyła dowody na powiązania władz spółdzielni "Pojezierze" z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania. W efekcie jej działań prezes spółdzielni trafił do aresztu. Zobacz kim jest i co osiągnęła Lidia Staroń. Niemcy i Francja RATUJĄ EURO. Co Merkel i Sarkozy ustalili w Paryżu? Niemcy i Francja RATUJĄ EURO. Co Merkel i Sarkozy ustalili w Paryżu? Koniec z życiem na kredyt, kary dla zbytnio zadłużających się krajów oraz ratowanie euro – takie ustalenia zapadły na spotkaniu prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego i kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Jakie decyzje zapadły w Paryżu? Czy strefa euro jest uratowana?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!